GKS Katowice

1

Ruch Radzionków

2

• Koniec spotkania. Przebudowany Ruch Radzionków wygrał w Katowicach z GKS-em 2:1. Wydaje się, że zwycięstwo w pełni zasłużone.

• Kartka za dyskusje dla Pitrego.

• Cały czas przy piłce gracze Ruchu.

• 4 minuty doliczone.

• Po wybiciu piłki głową przeze obrońców Ruchu piłka spadła na wolej Napierały, którzy uderzył mocno, ale i bardzo niecelnie.

• Kartonik dla Tumicza.

• Przekładał piłkę na linii pola karnego Danielewicz, ale uderzył centymetry obok prawego słupka. Sapela wyciągnął się jak długi, ale nie miałby szans, gdyby piłka zmierzała w światło bramki.

• Ostatnia zmiana w Ruchu: Mateusz Cieluch w miejsce Giesy. Brawa żegnają zawodnika z Radzionkowa, który w przeszłości bronił barw GieKSy.

• Gracze Cidrów mają już spotkanie pod kontrolą. GKS w defensywie, chyba nie wierzy już w korzystny rezultat.

• Patryk Stefański w miejsce Zachary.

• Drugie już dobre dośrodkowanie Chwalibogowskiego z lewej flanki. Piłka posłana idealnie na głowę Gierczaka, strzał jednak bardzo niecelny.

• Łukasz Tumicz za Cisse, który najpierw nie zobaczył swojego numerka, a następnie dumnie przeparadował spacerem przez całe boisko.

• Sporo niedokładności w grze obu zespołów. Większa nerwowość jednak w poczynaniacg GieKSy, która nie spodziewała się takiego obrotu sprawy w pierwszym wiosennym meczu.

• Zwija się bólu Cisse. Sędzia nakazuje wejście służb medycznych.

• Plac gry opuszcza Beliancin. W jego miejsce Bartłomiej Chwalibogowski.

• Po kilku łatwych dośrodkowaniach i strzałach nabrał pewności w swoich interwencjach Kiełpin. W przeciwnej sytuacji Sabela, który nierozgrzany zawinił przy drugiej bramce straconej przez swój zespół.

• Pierwsza zmiana w meczu. Krzysztof Danielewicz zmienia Sebastiana Radzio.

• Podłamani gospodarze starają się skonstruować groźną akcję.

• Wypchnięty z pola karnego na 30 metr Rakels. Przeraźliwe gwizdy kibiców GieKSy.

• Gol zupełnie z niczego. Pozostawiony bez opieki Radzio uderzał niemal z narożnika pola karnego, piłkę wypluł Sabela - prosto w nogi Cisse, który praktycznie nastrzelony wpisał się na listę strzelców.

• GOOOOLLLL!!!! 2:1 dla Ruchu!! Bramkę strzela Cisse!

• Mierzył technicznie Hołota w samo okienko, piłka jednak zbyt słabo dokręcała się do bramki.

• Tym razem Pitry, znowu potężnie i znowu w sam środek bramki. Pewnie utrzymał piłkę Kiełpin. Prawdziwy festiwal celnych strzałów oglądamy w ostatnich minutach.

• Uderzenie z 25 metrów Giesy o centymetry minęło bramkę Sabeli!

• Gospodarze mogli już prowadzić! Analogiczny stały fragment z drugiej strony boiska, dośrodkowanie wprost na głowę Hołoty, strzał jednak w sam środek bramki, tam gdzie akurat stał Kiełpin.

• Rzut wolny dla GieKsy, niemal z narożnika. Piłka wycofana na linię pola karnego do Hołoty, który wstrzelił piłkę po ziemi, a całą sytuację na wślizgu tuż przed Kiełpinem zamknął kapitan GKS-u.

• GOOOOOLLLLL!!!! Jacek Kowalczyk doprowadza do wyrównania!

• Ależ sytuacja dla gospodarzy! Z prawej strony piłkę niemal wzdłuż linii bramkowej posłał Pitry, ale nikt nie był w stanie jej przeciąć.

• Stara się większą ilość piłkarzy angażować GieKSa w sytuacjach zaczepnych, jednak ewidentnie brakuje kogoś ustawionego tuż za napastnikami. Między parą Rakels - Pitry a resztą pomocników jest ogromna luka.

• Piłka wycofana na środek pola karnego do Kaciczaka, który uderzył z lewej nogi, jednak nie był w stanie umieścić piłki w okienku. A nawet jego okolicach...

• Tym razem piłka w rękach Kiełpina po zbyt głębokiej wrzutce.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego z okolicy środka boiska, lekko przedłużył piłkę Zachara. Uderzenie przechodzi 3 metry obok słupka.

• Kowalski przytrzymywał Zacharę i żółta kartka.

• Wymusił faul przy chorągiewce narożnej Cisse, który ewidentnie szukał stałego fragmentu.

• Dwa faule na zawodnikach Ruchu w pierwszych sekundach po przerwie.

• Początek drugiej części. Rozpoczęli goście.

• Gwizdy witają lekko spóźnionych graczy Ruchu.

• Na murawie już zawodnicy gospodarzy. Skromne brawa w ich kierunku ze strony trybun.

• a

• a

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie GKS Katowice przegrywa z Ruchem Radzionków 0:1. Bramkę do szatni zdobył najlepszy na boisku, Adam Giesa.

• Trzeba przyznać, że ta bramka należała się Ruchowi, który zdobył bramkę w swojej trzeciej sytuacji 100%.

• GOOOOOOLLLLL!!! 1:0 dla Ruchu! Giesa wpadł z prawej strony pola karnego, pociągnął ile tylko mógł i pewnie umieścił piłkę w siatce.

• Dośrodkowanie z lewej strony, piłka otarła się o upadającego Kowalczyka. Od bramki Kiełpin, nie ma mowy o rzucie karnym.

• Poturbowany przy linii bocznej Kaciczak, który nie najlepiej czuje się w fizycznej walce.

• Wrzutka z rzutu rożnego prosto na głowę nieobstawionego Hołoty, który uderzył bardzo daleko od bramki.

• Dobre dośrodkowanie Kaciczaka z lewej strony, piłka minęła graczy na środku pola karnego, trafiła jednak pod nogi Zachary, który składał się bardzo długo i uderzył prosto w Kiełpina. Tylko korner.

• Faul taktyczny Hołoty w środku pola. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

• Dwie 100% sytuacje dla gości w ostatnich minutach. Kibice starają się zmotywować swoich piłkarzy.

• Fatalna strata Beliancina na własnej połowie. Akcja 2 na 1 Ruchu Radzionków, strzelał Cisse w sytuacji sam na sam w polu karnym, jednak uderzył prosto w Sabelę!

• Do strzału na 4. metrze doszedł Sebastian Radzio i jakimś cudem piłka wylądowała NA siatce.

• Znakomita akcja Giesy, tuż przy linii końcowej, bardzo blisko pola karnego. Będzie rzut wolny w niebezpiecznej pozycji,

• Płaski silny strzał dokładnie z narożnika pola karnego Pitrego! Z kłopotami wypluł piłkę Kiełpin, któremu dzisiaj wyraźnie brakuje "kleju" na rękawicach.

• Indywidualna akcja Hołoty na prawym skrzydle, który najpierw minął Kowalskiego, wpadł w pole karne i założył siatkę kolejnemu obrońcy. Najszybszy okazał się jednak bramkarz Cidrów.

• Zbyt mocna prostopadła piłka Giesy do Cisse. Piłka w rękach kompletnie bezrobotnego Sabeli.

• Szczęśliwa interwencja Kiełpina, który sparował do ziemi i po chwili złapał mocny strzał z dystansu Hołoty.

• Kolejny transparent fauluje na Blaszoku: "Precz z okkkupantem".

• Zaskakujące uderzenie Beliancina z ponad 30 metrów! Na raty łapie wysoką piłkę Seweryn Kiełpin.

• a

• Kibice na Blaszoku podnieśli transparent o treści: "Król Krysiak Karczewski Won!" Brawa rozległy się z przeciwnej strony stadionu.

• Niewiele ciekawego można powiedzieć do tej pory o tym spotkaniu. Jak na razie nie oglądaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę.

• Kontuzjowany w środku pola Adam Giesa, po chwili podnosi się z murawy.

• Trwa zabawa w kotka i myszkę między kibicami GieKSy a służbami porządkowymi, które już drugi raz w przeciągu kilku minut nakazały zdjęcie "negatywnego" transparentu skierowanego w stronę Centrozapu.

• Ostatnie ostrzeżenie dla Rockiego, za faul w kole środkowym.

• Sporo mieli gospodarze przed szesnastką Ruchu. Pitry wystawił piłkę do Tomasza Hołoty, którzy uderzył w nogi najbliższego rywala.

• Tuż nad poprzeczkę główkował Deniss Rakels po dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Sędzia po chwili dopatrzył się spalonego.

• Cały czas dochodzą kibice GieKSy, których jest już ponad 3500.

• Szybka odpowiedź. Strzał tuż obok bocznej siatki autorstwa Adama Giesy.

• Rzut wolny spod linii bocznej wykonywał Przemysław Pitry, ale piłka trafiła prosto w gąszcz defensorów Cidrów.

• a

• a

• Akcja za akcję, jak na razie radzą sobie obrońcy gości z wysokim pressingiem gieksiarzy.

• Pojawiły się wulgarne "śpiewki" z nazwiskiem Piotra Rockiego, który nie jest zbyt popularny w Katowicach.

• Kompletnie niepilnowany potężnie zbudowany Idrissa Cisse przedarł się prawą stroną pola karnego, uderzył płasko, ale obok dalszego słupka.

• Aktywny Muszalik faulowany w środku pola przez Mateusza Zacharę.

• Badanie sił w wykonaniu obu zespołów. Piłkę na połowie GKS-u przejał Mariusz Muszalik, który próbował zagrać do Piotra Rockiego, lecz we wszystko wmieszał się Jacek Kowalczyk.

• Atak miejscowych, piłka wybita na dach Blaszoka przez jednego z obrońców Cidrów.

• Od środka rozpoczęli katowiczanie! W tym samym czasie swój doping rozpoczęli kibice na Blaszoku.

• GKS wystąpi w żółto-czarnych koszulkach i czarnych spodenkach. Z kolei goście zagrają w jednolitych białych strojach,

• Trójka sędziowska wyprowadza obie jedenastki. Wspólnie z piłkarzami wyszedł z tunelu Jan Furtok, który 9 marca świętował 50. urodziny. Gromkie 100 lat w wykonaniu kibiców, którzy wstali z miejsc.

• W porównaniu z rundą jesienną, w zespole gospodarzy w wyjściowym składzie jedna nowa twarz (Gierczak). O małej rewolucji można mówić w przypadku Ruchu, gdzie mecz rozpocznie aż 5 nowych zawodników (Kiełpin, Radzio, Dziewulski, Muszalik, Cisse).

• Na trybunach słabo. Jak na razie ok. 1500 widzów.

• a

• Zakończyli rozgrzewkę zawodnicy. Za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego Erwina Paterka.

• a

• Jupiter włączone, trwa rozgrzewka. Powoli zbierają się kibice na Blaszoku. Spore kolejki jeszcze przed bramą.

• Mamy już składy. Za chwilę pokażą się na grafice z lewej strony.

• aaa

• aaa

• aaa

• Niestety słońce skierowane jest prosto w moje oczy/obiektyw, dlatego jakość zdjęć nie będzie na początku specjalna.

• aaa

• Jako pierwsi na rozgrzewkę wyszli zawodnicy gospodarzy, po dwóch minutach dołączyli do nich gracze Cidrów, którzy rozpoczęli od rozbiegania.

• Liczenie kibiców zgromadzonych na całym stadionie nie zajęło mi specjalnie dużo czasu. Na oko gotowych na mecz jest ok. 70 kibiców. Większość czyni przygotowania stojąc w kolejkach przed pobliskimi sklepami spożywczo-monopolowymi, lub przesiaduje w ogródkach piwnych.

• Głośna muzyka, zakończony przed chwilą mecz trampkarzy i opustoszały stadion - tak jak na razie wygląda krajobraz przed dzisiejszymi derbami Śląska.

• Witam serdecznie ze stadionu przy Bukowej w Katowicach. W tą niezwykle słoneczną sobotę miejscowy GKS podejmuje Ruch Radzionków. Na relację zaprasza Piotr Szymański.