GKS Katowice - Skra Częstochowa ZDJĘCIA, WYNIK GieKSa odwróciła losy meczu w końcówce. Skra nie strzeliła karnego i kończyła w dziesiątkę

Tomasz Kuczyński
24.04.2021. GKS Katowice - Skra Częstochowa 2:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.04.2021. GKS Katowice - Skra Częstochowa 2:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W sobotę 24.04.2021 r. w meczu 29. kolejki eWinner 2. Ligi GKS Katowice wygrał ze Skrą Częstochowa 2:1 (0:1). Skra prowadziła 1:0 i nie wykorzystała rzutu karnego w 61. minucie. Gdy od 80. minuty grała w dziesiątkę, GieKSa zadała dwa ciosy! Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice - Skra Częstochowa.

GieKSa wróciła do ligowej rywalizacji po przerwie spowodowanej koronawirusem w zespole, co skończyło się przełożeniem dwóch meczów. Skra przyjechała na Bukową z trzema porażkami z rzędu oraz osłabiona brakiem Piotra Noconia i Kamila Wojtyry (kartki oraz Adama Olejnika i Adama Mesjasza (kontuzje).

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Katowice – Skra Częstochowa

Skra prowadziła do przerwy 1:0

Jako pierwsi postraszyli goście. Damian Warnecki wbiegł w pole karne, ale uderzył niecelnie. W odpowiedzi w 6. minucie mocno uderzył Filip Kozłowski i Mikołaj Biegański z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 10. minucie Skra mogło prowadzić. Warnecki wyłożył piłkę na 11 metr, ale niepilnowany Daniel Pietraszkiewicz strzelił za wysoko.

W 39. minucie Skra wyprowadziła zabójczą kontrę. Titas Milasius uderzył zza pola karnego po ziemi, tuż przy słupku. Skra prowadziła 1:0 i tak było do przerwy.

Goście nie wykorzystali rzutu karnego

GKS w drugiej połowie atakował, miał rzuty rożne, rzuty wolne. W 61. minucie to Skra miała wymarzoną okazję na gola. Sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Karol Noiszewski, strzelił z 11 metrów, ale Bartosz Mrozek obronił! Uderzenie było za lekkie, na dobrej wysokości dla bramkarza. GieKSa dostała drugie życie.

Skra nie załamała się niewykorzystanym karnym. W 69. minucie Milasius główkował nad poprzeczką, a minutę później huknął z 17 metrów i Mrozek z trudem obronił. W 77. minucie bramkarz GKS-u obronił strzał Krzysztofa Napory.

Imponujący finisz GieKSy

W 80. minucie Skra straciła Radosława Gołębiowskiego, który dostał czerwoną kartkę, po drugiej żółtej. Trzy minuty później goście stracili gola. Po rzucie rożnym Adrian Błąd strzelił zza pola karnego i trafił w słupek. Rezerwowy Patryk Szwedzik dobił z bliska.

GieKSa nadal atakowała i miała okazję na drugiego gola w 87. minucie. Michał Kołodziejski z czterech metrów główkował nad poprzeczką!

W 89. minucie GKS dopiął swego. Dośrodkował Marcin Urynowicz, a Dominik Kościelniak z pola bramkowego głową pokonał Biegańskiego!

Skra przegrała czwarty mecz z rzędu, a GieKSa wskoczyła na pozycję wicelidera.

GKS Katowice - Skra Częstochowa 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Titas Milasius (39), 1:1 Patryk Szwedzik (83), 2:1 Dominik Kościelniak (89)

GKS: Mrozek - Wojciechowski (72. Grychtolik), Jędrych, Kołodziejski, G. Rogala (79. Szwedzik) -Kiebzak (66. Sanocki), Figiel, Gałecki (46. Urynowicz), Błąd, Woźniak (66. Kościelniak) - Kozłowski.

Skra: Biegański - Brusiło, Sadowski, Holik, Niedbała - Napora, Noiszewski, Gołębiowski, Pietraszkiewicz (90.Smykowski) - Warnecki (83. Klisiewicz), Milasius (82. S Rogala).

Żółte kartki: Gałecki - Milasius, Gołębiowski, Pietraszkiewicz, Biegański

Czerwona kartka: Radosław Gołębiowski (80’ Skra, za drugą żółtą)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności