GKS Katowice 0 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Koniec spotkania. Po słabym spotkaniu, Termalika zasłużenie pokonała GKS w Katowicach.

• Potężne uderzenie Goncerza z prawej strony pola karnego, jednak fantastycznie broni Nowak!! Będzie korner.

• Cztery minuty doliczone.

• Ogromne zamieszanie przed linią bramkową Niecieczy po zagraniu z rzutu wolnego, jakimś sposobem piłka nie wpadła do siatki!!

• Nerwowo na boisku i na trybunach. GKS w rozpaczliwych wrzutkach stara się dojść do jakiegokolwiek strzału.

• Ostatnia zmiana w meczu. Marcin Szałęga za Emila Drozdowicza.

• Kąśliwe dośrodkowanie z lewej strony Jareckiego, niepewnie interweniował Gorczyca, który wypuścił na moment piłkę z rąk.

• Schodzi Daniel Feruga żegnany gwizdami. W jego miejsce Bartłomiej Chwalibogowski.

• Dariusz Jarecki za swojego imiennika, Pawlusińskiego.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony nieznaczeni pomylił się Rybski, który uderzył głową tuz obok słupka.

• Nieporozumienie Kruczka z partnerem, który zagrał przed pole karne... tylko nie było tam zawodnika GKS-u.

• Gospodarze załamani. Inicjatywa po stronie Termaliki, która dąży do zdobycia drugiej bramki.

• Kolejny raz Farkas załatał dziurę na środku defensywy i w ostatniej chwili powstrzymał rozpędzającego się z piłką Pawlusińskiego.

• GOOOOLLL!!! 1:0 dla Termaliki!!! Dariusz Pawlusiński wykorzystał fatalny kiks przy wybiciu jednego z obrońców i technicznym strzałem w długi róg umieścił piłkę w samym okienku!

• Michal Farkas wpadł w pole karne, lecz uderzenie z bardzo ostrego kąta przeszło tuż nad spojeniem!

• Rafał Sadowski opuszcza boisko. W jego miejsce Grzegorz Goncerz.

• W miejsce Arkadiusza Baran wchodzi Krzysztof Lipecki.

• Sporo miejsca miał Mateusz Zachara, zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów, który przeszedł wysoko nad poprzeczką. Ciągle nie ogladaliśmy celnego strzału.

• Daniel Feruga wyraźnie słabszy fizycznie od lewego obrońcy Niecieczy.

• Piłka w rękawicach Jacka Gorczycy po głębokim dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

• Sadowski pewnie powstrzymany przy linii bocznej przez Dalibora Plevę.

• Pierwsza zmiana w meczu. Dominik Kruczek zastępuje Bartosza Sobotkę.

• Ostre zderzenie zawodników GKS-u i Niecieczy. Gospodarze zaczną od rzutu wolnego. Nerwowo robi się na trybunach.

• Zawodnik Termaliki faulowany tuż przy polu karnym. Z decyzją nie mogą się pogodzić zarówno zawodnicy GKS-u, jak i kibice gospodarzy.

• Po przerwie częściej przy piłce utrzymują się gospodarze. Jednak w całym spotkaniu ani katowiczanie ani niecieczanie nie oddali jednego celnego strzału na bramkę rywala.

• Pod pole karne po raz kolejny zapędził się Kaciczak, lecz zamiast podawać do lepiej ustawionego partnera, zatrzymał się na obrońcy ustawionym na linii.

• Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi jednego z zawodników GKS-u, który uderzył błyskawicznie, ale z linii wybił ją Jan Cios.

• Fatalna strata Sobotki, który zagrał zbyt lekko do środka pola. Nie wykorzystali tej sytuacji goście.

• GieKSa zaczęła grać bardziej zdecydowanie. Cała formacja defensywna ustawiona wyżej, ale akcje kończą się w okolicach dwudziestego metra, gdzie ciasno ustawiają się zawodnicy Niecieczy.

• Pewna interwencja Farkasa, gdyby nie on Drozdowicz stanąłby oko w oko z bramkarzem.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Zdecydowana przewaga niecieczan, którzy nie pozwolili GieKSie nie tylko rozwinąć skrzydeł, ale także zbyt często wychodzić z własnej połowy.

• Minuta doliczona.

• Świetna interwencja Kowalczyka, który na wślizgu wyprzedził Rybskiego. Kapitan gospodarzy zagrodzony burzą oklasków.

• Tym razem kontuzja po drugiej stronie. Na boisku leży Sadowski.

• Arkadiusz Baran musi udać się za linię boczną i skorzystać z pomocy medyków.

• Najpierw Sadowski, a chwilę potem Pitry posłał piłkę w pole karne, za każdym razem z łatwością wybili ją obrońcy.

• Ogromna przewaga Niecieczy. Zawodnicy GieKSy bezradni. Jedna z prób kontrataku w wykonaniu gospodarzy przerwana przez Kowalskiego, który ogląda żółtą kartkę.

• Biskup tuż przed linią pola karnego przełożył na lewą nogę przełożył, jednak za bardzo podszedł pod piłkę. Strzał przeszedł 3 metry nad poprzeczką.

• O jeden drybling za dużo Kaciczaka. Skończyło się na rzucie rożnym dla gospodarzy.

• Piotr Ceglarz przedryblował dwóch obrońców, uderzył kąśliwie po długim roku... zabrakło centymetrów!

• "Pusty przelot" po dośrodkowaniu popularnego "Messiego" z lewego narożnika.

• Kolejna strata Sadowskiego, piłkę przejmuje Piotr Ceglarz, ale podanie pada łupem obrońców GKS-u.

• Wysoki pressing Termaliki utrudnia gospodarzom wyprowadzanie piłki z własnej połowy. Prawy strona katowiczan zupełnie wyłączona z gry.

• Faulowany w środku pola Rafał Sadowski. Mimo, że była dogodna okazja do kontry, zawodnik Niecieczy usłyszał ostatnie upomnienie.

• Zwija się z bólu Przemysław Pitry, gieksiarze kontynuują grę. Dopiero po chwili sędzia pozwolił na interwencję służb medycznych.

• Indywidualna akcja Damiana Kaciczaka, który biegł z piłką od linii środkowej, a zatrzymał się dopiero na ostatnim stoperze ustawionym w szesnastce.

• Pogoda nie zachęca do spacerów, ani tym bardziej do wybrania się na mecz, ale kibice GieKSy w liczbie ok. 3500 zjawili się na trybunach.

• Prosty błąd techniczny w przyjęciu Łukasza Kowalskiego. Grę rozpoczyna GKS, ale błyskawicznie traci futbolówkę.

• Michal Farkas zagraniem klatką piersiową wyekspediował na róg ostre dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Biskupa.

• Spokojne wycofanie głową Kowalczyka do bramkarza daje moment otuchy katowiczanom.

• W natarciu zawodnicy z Niecieczy, Kombinacyjną akcję na prawym skrzydle przerwał nieco przypadkową interwencją Kaciczak.

• Zagrywał ręką jeden z zawodników Termaliki, GieKSa zaczęła wyprowadzać groźną kontrę, lecz z niezrozumiałych przyczyn przerwał ją arbiter i odgwizdał wcześniejsze zagranie.

• Zbyt mocne zagranie na prawe skrzydło do Jakuba Biskupa. Katowiczanie zaczną od linii bocznej.

• Jacek Gorczyca rozpoczyna spokojny atak, Kowalczyk zagrywa na lewe skrzydło do Sadowskiego, jednak płaskie dośrodkowanie wybił jeden z obrońców.

• Po rzucie rożnym sprzed pola karnego uderzał Zachara, ale jeden z kolegów był na spalonym.

• Beliancin sprawdził umiejętności bramkarza gości, ten jednak zdołał wybić piłkę na róg po jego dobrym strzale.

• Na razie lepsze wrażenie sprawiają goście, którzy lepiej przechodzą z obrony do ataku. Na razie pewnie jednak Gorczyca.

• Za brzydki faul na wychodzącym z kontrą Ferudze żółtą kartkę otrzymał Ceglarz.

• Pierwszy korner, dla Termaliki. W polu karnym dobrze jednak zawodnicy GKS. Deszcz wyraźnie utrudnia grę obu zespołom.

• Rozpoczęli goście. Liczymy na emocje.

• "Blaszok" cały czas się zapełnia, jednak sporo jest miejsc wolnych. Sporo fanów miejscowej Gieksy czeka jednak ciągle w kasach.

• Zespoły zeszły już z rozgrzewki, o ile przy tej pogodzie można ją tak nazwać. Za chwilę w świeżych strojach wybiegną na murawę, by znowu kompletnie przemoknąć. Całe szczęście kryta trybuna jeszcze nie przecieka. Mamy nadzieję, że tak zostanie.

• Pogoda na Śląsku nie sprzyja dzisiaj grze w piłkę. Z nieba niemal cały czas leje deszcz, murawa jest nasiąknięta, co z pewnością nie poprawi jakości widowiska. Miejmy nadzieję, że piłkarze wzniosą się na wyżyny swoich możliwości.

• Witamy ze stadionu w Katowicach, gdzie za niecałe dziesięć minut rozpocznie się spotkanie inaugurujące sezon 2011/2012 w I lidze.