Tomasz Kuczyński
Mecz Rekordu z GKS-em rozegrano na sztucznej murawie boiska „na Górce” w Bielsku-Białej. Dla obu drużyn był to pierwszy zimowy sparing GKS Katowice/Twitter
Na koniec zgrupowania w Bielsku-Białej GKS Katowice wygrał sparing z bielskim Rekordem 4:1. W GieKSie zadebiutował napastnik Piotr Kurbiel. Dla obu drużyn był to pierwszy zimowy sprawdzian.

GKS Katowice rozpoczął przygotowania do wiosny w święto Trzech Króli. Od 10 stycznia drugowiec przebywał na zgrupowaniu w Bielsku-Białej, które zakończył sparingiem z tamtejszym Rekordem.

Mecz lepiej rozpoczęli bielszczanie, którzy już 15. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym, który wykorzystał Szymon Szymański. Faulowany był wcześniej Marek Sobik. GieKSa szybko odpowiedziała. Jeszcze w trakcie pierwszej połowy gole dla katowiczan zdobyli Łukasz Wroński, Dawid Rogalski i Grzegorz Rogala. Wroński zrobił sobie w ten sposób prezent w dniu 26. urodzin.

W drugiej połowie szansę debiutu otrzymał Piotr Kurbiel, który przeszedł do GKS-u z Błękitnych Stargard.

„Rekordziści” mieli szansę na bramki. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Mateusz Gleń, a kilka chwil później chybił główkując Marcin Wróbel. W ostatniej minucie po rzucie rożnym wynik sparingu uderzeniem głową ustalił Grzegorz Janiszewski.

W GKS nie będzie grał Oktawian Obuchowski ze Skry Częstochowa. Przy Bukowej mają szansę zostać Kamil Bętkowski (Gwarek Tarnowskie Góry) i bramkarz Łukasz Konefał (Stal Stalowa Wola).

Po krótkim odpoczynku, katowiczanie wrócą do do intensywnej pracy. Kolejny sparing mają już w sobotę. Zagrają z drugim zespołem Górnika Zabrze. Rekord po sparingu udał się na obóz do Ustronia. Bazą bielszczan jest ośrodek „Perła Beskidu”. W środę bielski zespół rozegra sparing z czwartoligowym Beskidem Skoczów.

Sparing: Rekord Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:4 (1:3)

Bramki: Szymon Szymański (15-karny) - Łukasz Wroński (24), Dawid Rogalski (26), Grzegorz Rogala (37), Grzegorz Janiszewski (90)

Rekord: I połowa: Żerdka - Gaudyn, Jampich, Kareta, Waliczek - Żołna, Szymański, Tomko, Sobik, zawodnik testowany - Guzdek;
II połowa: Kucharski - Gleń (80. Różycki), Groń, Rucki, Madzia - Czaicki, Wyroba, Czernek, Wróbel (80. Wróblewski), Caputa - Kozina.

GKS Katowice: I połowa: Mrozek (30. Frankowski) - Wojciechowski, Broda, Jędrych, Rogala - Woźniak, Habusta (30. Gałecki), Stefanowicz (30. Tabiś), Urynowicz, Wroński - Rogalski;
II połowa: Frankowski (60. Konefał) - Tabiś (60. Bętkowski), Janiszewski, Obuchowski, Michalski - Kiebzak (70. Tabiś), Błąd, Gałecki (60. Grychtolik), Szwedzik(80. Strzelecki), Kompanicki - Kurbiel.