Tomasz Kuczyński
28.07.2019. GKS Katowice - Znicz Pruszków.
28.07.2019. GKS Katowice - Znicz Pruszków. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotę 3.10.2020 r. w meczu 7. kolejki II ligi GKS Katowice gra ze Zniczem Pruszków. GieKSa po wygranej 3:1 z Olimpią w Grudziądzu chce zdobyć kolejne trzy punkty, tym razem przed swoimi kibicami. W poprzednim sezonie GKS jednak dwukrotnie przegrał ze Zniczem. O godzinie 19 rozpoczął się mecz przy Bukowej. Od 51. minuty GKS prowadził 1:0, ale w 90. minucie stracił gola i jest 1:1. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Koniec. GieKSa znów straciła gola w końcówce i dwa punkty...
GKS stracił gola w 90. minucie - strzelił Maciej Machalski.
Dochodzi 80. minuta. Przy Bukowej ciągle 1:0.
W 71. minucie indywidualną akcją popisał się Kiebzak i strzelił tuż nad poprzeczką.
Zbliża się 70. minuta. Nadal mamy 1:0.
W 51. minucie padła bramka dla GieKSy. Filip Kozłowski obrócił się z piłką w polu karnym i pokonał Piotra Misztala. Katowiczanie zaprezentowali "cieszynkę" dla Szymona Kiebzaka, któremu urodziło się dziecko.
Zaczęła się II część meczu.
Koniec I części meczu. Kibice na Bukowej nie zobaczyli goli.
40. minuta - GKS ciągle remisuje ze Zniczem 0:0.
W 26. minucie ponownie próbował Urynowicz, tym razem trafił w nogi bramkarza. Dochodzi 30. minuta. Nadal 0:0.
Za nami kwadrans. Jest 0:0. W 14. minucie bliski strzelenia gola był Marcin Urynowicz.
Początek spotkania w Katowicach.
W takim składzie zagra GieKSa

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:

GKS Katowice chciałby zrealizować plan, który nie wszedł w życie w poprzednim sezonie, czyli powrót do Fortuna 1. Ligi. Drużyna Rafała Góraka na razie nie gra tak, jakby chcieli tego kibice, ale ostatnia wygrana z Olimpią wlała w ich serca nadzieję. W sobotę przy Bukowej fani liczą na zwycięstwo nad Zniczem Pruszków.

GKS KATOWICE - ZNICZ PRUSZKÓW LIVE

GieKSa w pięciu meczach zgromadziła 10 punktów, co daje jej 6. miejsce. Prowadzące Wigry Suwałki mają 15 punktów, ale rozegrały jeden mecz więcej. GKS w środę wygrał w Grudziądzu 3:1, choć przegrywał 0:1.

- Cały czas borykamy się z tym jednym problemem, którego nie potrafimy wyrzucić z buta, czyli pierwsi tracimy bramkę - przyznał trener Górak. - To jest bardzo trudne później to odrobić, przynajmniej mieć remis, a potem wygrać. Ten brak dojrzałości tego mojego zespołu tych siwych włosów mi dorzuca. Mam nadzieję, że w końcu ich nie będzie, że poprawimy tę naszą koncentrację albo sytuacje, które doprowadzają do tego, że rywal zdobywa bramkę.

GKS KATOWICE - ZNICZ PRUSZKÓW NA ŻYWO

Rafał Górak nie krył jednak szacunku dla swych piłkarzy, że odwrócili losy meczu z trudnym rywalem jakim jest Olimpia. - Teraz musimy zrobić wszystko, aby w sobotę na Bukowej znów podnieść trybuny i oby się zakończyło, tak jak sobie tego życzymy - dodał szkoleniowiec GieKSy.

Dwie bramki w Grudziądzu zdobył Marcin Urynowicz, który też myśli o pójściu za ciosem ze Zniczem Pruszków.

- Na meczu z Olimpią był bardzo dobry doping, czuliśmy to, ale jednak co gra u siebie, to u siebie - ocenił Urynowicz.

GKS KATOWICE - ZNICZ PRUSZKÓW WYNIK

Znicz Pruszków w poprzedniej kolejce wygrał z Hutnikiem Kraków 1:0. W sześciu meczach zgromadził 7 punktów. Na wyjeździe wygrał w 1. kolejce z Motorem w Lublinie 2:1. Do punktowego dorobku Znicz dorzucił jeszcze remis u siebie z Bytovią Bytów 1:1.

W poprzednim sezonie w 1. kolejce, 28 lipca 2019 roku GKS Katowice przegrał ze Zniczem przy Bukowej 1:3. Honorową bramkę zdobył Arkadiusz Jędrych. 17 listopada w 18. kolejce też górą był Znicz - 2:1 (gol Adriana Błąda w 90. minucie).

GKS KATOWICE - ZNICZ PRUSZKÓW TRANSMISJA

Sędzią sobotniego meczu jest Sebastian Tarnowski z Wrocławia.

Mecz GKS Katowice - Znicz Pruszków można zobaczyć online w transmisji PPV. Cena dostępu: 12 zł. Link do transmisji znajduje się TUTAJ