Mecz GKS Tychy - Arka Gdynia ONLINE. Te zespoły walczą o...

Mecz GKS Tychy - Arka Gdynia ONLINE. Te zespoły walczą o awans. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 23. kolejka
2021-04-01 17:40

GKS Tychy

1

Arka Gdynia

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc.

• Za tydzień GKS Tychy zagra na wyjeździe z Koroną Kielce, natomiast Arka Gdynia u siebie podejmie Odrę Opole.

• Po tym zwycięstwa GKS Tychy awansował na trzecie miejsce w tabeli i ma trzy punkty straty do Górnika Łęczna, który także wygrał swoje spotkanie. Arka do podium traci już sześć "oczek".

• Koniec meczu w Tychach. GKS wygrywa z Arką Gdynia 1:0 po bramce Wiktora Żytka!

• Maciej Rosołek dostał piłkę w polu karnym rywali, ale akcję Arki przerwał gwizdek arbitra oznajmiający pozycję spaloną gracza gości.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Kacper Piątek.

• Łukasz Moneta wpadł z piłką w pole karne Arki, ale jego uderzenie było fatalne.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Łukasz Norkowski zastępuje Oskar Paprzycki.

• Fabian Hiszpański ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Końcówka meczu bardzo chaotyczna. Goście niespecjalnie potrafią zagrozić bramce rywali, natomiast tyszanie niespecjalnie tego potrzebują.

• Oskar Lewicki wpadł z piłką w pole karne Arki, ale jego dogranie zostało zablokowane i mamy tylko rzut rożny dla GKS-u.

• Łukasz Wolsztyński z jedenastu metrów trafia w poprzeczkę i to nadal gospodarze prowadzą!

• Christian Aleman wpadł w pole karne GKS-u, gdzie został powalony przez Łukasza Monetę i arbiter odgwizduje rzut karny dla Arki!

• Natomiast Szymon Lewicki pojawił się w miejsce Damiana Nowaka.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach GKS-u Tychy. Łukasz Moneta zastąpił Bartosza Biela

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Oskar Paprzycki, ale gracz GKS-u uderzył niecelnie.

• Maciej Mańka został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Maciej Mańka ruszył z indywidualną akcją, minął przeciwnika, ale w ostatniej chwili został zatrzymany tuż przed polem karnym rywali.

• Natomiast Łukasz Grzeszczyk zmienia Sebastiana Stebleckiego.

• Dwie zmiany w szeregach GKS-u Tychy. Kacper Piątek zastępuje Kamila Kargulewicza

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy pewną interwencją popisał się Konrad Jałocha.

• Sebaestian Steblecki dośrodkował w pole karne Arki, ale pewną interwencją popisał się Daniel Kajzer.

• Luis Valcarce popędził lewą stroną boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Łukasz Wolsztyński wpadł z piłką w pole karne GKS-u, ale jego uderzenie znakomicie wybronił Konrad Jałocha!

• Kacper Skóra pokusił się o indywidualną akcję, na końcu której oddał lekki strzał i piłkę spokojnie wyłapał Konrad Jałocha.

• Długa, ładna akcja Arki, ale ostatecznie dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane.

• Damian Nowak zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale zrobił to niedokładnie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Łukasz Wolsztyński zastąpił Adama Deję.

• W przerwie meczu dwie zmiany w szeregach Arki Gdynia. Marcus da Silva zastąpił Mateusza Żebrowskiego

• Piłkarze obu zespołów wrócili już na murawę stadionu w Tychach. Za moment rozpoczniemy drugą część tego pojedynku.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Tychach. Do przerwy GKS prowadzi z Arką Gdynia 1:0 po pięknym trafieniu Wiktora Żytka.

• Do pierwszej części spotkania arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Oskar Paprzycki został ukarany żółtą kartką.

• Wiktor Żytek przyjął piłkę w środku pola i zdecydował się na mocny strzał z dalszej odległości i piłka wpadła w sam narożnik bramki Daniela Kajzera!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Wiktor Żytek otwiera wynik spotkania w Tychach!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Adam Deja za faul w środku pola.

• Maciej Mańka oddał strzał w kierunku bramki gości, ale było to jak oddanie piłki rywalom.

• Ładna, kombinacyjna akcja GKS-u, po której Kamil Kargulewicz wywalczył rzut rożny.

• Konrad Jałocha wybił piłkę spod własnej bramki, a ta trafiła do Damiana Nowaka. Gracz GKS-u oddał strzał, który po odbiciu się od rywala wyszedł na rzut rożny.

• Adam Deja pokusił się o strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Znakomite dwa dośrodkowania w pole karne Arki, ale dwukrotnie żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dojść do piłki.

• Po cudownym prostopadłym podaniu Christiana Alemana bardzo bliski dojścia do piłki był Maciej Rosołek, jednak w ostatniej chwili przytomnym wyjściem przed bramkę popisał się Konrad Jałocha!

• Christian Aleman zdecydował się na dwójkową akcję z partnerem, na końcu gracz Arki zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki GKS-u!

• Kacper Skóra przyjął piłkę w środku pola i zdecydował się na uderzenie, które jednak minęło słupek bramki Konrada Jałochy.

• Kolejne uderzenie na bramkę Konrada Jałochy i po raz kolejny bramkarza GKS-u popisał się świetną interwencją!

• Po ponownie powinna być bramka dla Arki! Po dośrodkowaniu w pole karne GKS-u świetnie piłkę przyjął Mateusz Żebrowski, dograł do partnera, ale dwukrotna próba strzału została zablokowana przez Konrada Jałochę!

• Kacper Skóra ruszył lewą stroną boiska, wpadł w pole karne GKS-u, ale jego dogranie było niedokładne.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Arkadiusz Kasperkiewicz, ale gracz Arki fatalnie trafił w piłkę i spokojnie interweniował Konrad Jałocha.

• Adam Deja dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne GKS-u, ale tam żaden z graczy gości nie zdołał dojść do strzału.

• Kolejny raz na murawie leży jeden z piłkarzy. Teraz Fabian Hiszpański ucierpiał po uderzeniu w twarz przez Bartosza Biela.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości pewną interwencją popisał się Daniel Kajzer.

• Fabian Hiszpański dostał piłkę po prawej stronie po karnego rywali i wrzucił w pole bramkowej GKS-u. Jednak żaden z graczy Arki nie dopadł do piłki.

• Teraz Mateusz Żebrowski ucierpiał po starciu w powietrzu z jednym z przeciwników.

• Po powinna być bramka dla Arki! Maciej Rosołek wpadł z piłką w pole karne gospodarzy i dograł do Mateusza Żebrowskiego, ale ten w znakomitej sytuacji nie trafił w piłkę!

• Sebastian Steblecki ucierpiał po starciu z rywalem.

• Prostopadłe podanie w kierunku pola karnego GKS-u nie znalazło adresata więc od bramki rozpocznie Konrad Jałocha.

• Dośrodkowanie w pole karne Arki, ale obrońcy gości zdołali wybić piłkę spod własnego pola karnego.

• Sebastian Steblecki zdecydował się na strzał sprzed pola karnego gości i fantastyczną interwencją popisał się Daniel Kajzer!

• Arka utrzymuje się przy piłce, spokojnie rozgrywa futbolówkę w środku pola.

• Rozpoczynamy pojedynek w Tychach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Tychach. Za moment początek tego widowiska.

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Odyjewski (Br.), Grzeszczyk, Lewicki, Moneta, Norkowski, J. Piątek, K. Piątek, Polap, Stefaniak.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Krzepisz (Br.), Labojko, Sasin, Ślesicki, Marcus da Silva, Wolsztyński.

• Już za około dziesięć minut rozpocznie się pojedynek w Tychach, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym pojedynku obu drużyn lepiej spisał się GKS Tychy, który wygrał w Gdyni 2:0 po bramkach Bartosza Biela i Krzysztofa Wołkowicza.

• Tyszanie w tym roku zanotowali trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę, natomiast Arka Gdynia w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi dwa razy wygrała i dwa razy przegrała. Dodatkowo gdynianie przeszli dwie fazy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski i są już w półfinale tych rozgrywek.

• W poprzedniej kolejce ligowej GKS Tychy bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Resovią Rzeszów, natomiast Arka Gdynia wygrała także na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:1.

• Natomiast Arka Gdynia w ostatnich tygodniach spisuje się nie najlepiej. Co prawda w ostatni weekend Gdynianie wygrali, ale wcześnie odnieśli dwie porażki. Obecnie Arka zajmuje szóste miejsce w tabeli i traci trzy "oczka" do swoich dzisiejszych rywali.

• Dzisiejsze spotkanie w Tychach zapowiada się na hit całej kolejki. Tyszanie zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają trzy punkty straty do drugiego Górnika Łęczna. Zespół GKS-u dopiero w tym roku na poważnie włączył się w walkę o awans. Wcześniej plasował się w środkowej strefie tabeli.

• Witamy serdeczni! Nietypowo w czwartek rozpoczyna się 23. kolejka Fortuna 1. Ligi. Wszystko oczywiście z racji Świąt Wielkanocnych, więc mecze tej kolejki będą rozgrywane dzisiaj i w sobotę. Na relację na żywo z pojedynku GKS-u Tychy z Arką Gdynia zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Mecz kandydatów do awansu

Mecz kandydatów do awansu ©Przemyslaw Swiderski

Mecz GKS Tychy - Arka Gdynia ONLINE. Przed nami spotkanie zespołów walczących o awans, które obecnie zajmują miejsca gwarantujące baraże. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40.

Mecz GKS Tychy - Arka Gdynia ONLINE

1:2 z Sandecją w Nowym Sączu, 0:0 z GKS-em Bełchatów u siebie i 0:0 w Rzeszowie z Resovią - to bilans trzech meczów GKS-u Tychy, które nastąpiły po pięciu zwycięstwach z rzędu. W Wielki Czwartek tyszanie chcą wrócić do wygranych, ale zagrają z Arką, która ma tylko trzy punkty mniej i jeden mecz przełożony (z poprzedniej kolejki z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza).

Tyszanie musieli sobie radzić w Rzeszowie bez kontuzjowanego kapitana drużyny Łukasza Grzeszczyka, na fatalnej murawie oraz z beniaminkiem, który wcześniej odprawił liderującą Termalikę. Jednak trzy mecze bez wygranej mogą niepokoić.

- Nie ma żadnego niepokoju, jesteśmy nadal w ligowej czołówce i przygotowujemy się do meczu z Arką. Mile wspominamy spotkanie w Gdyni i mamy nadzieję na powtórkę w Tychach - stwierdził rzecznik GKS-u Tychy Krzysztof Trzosek.

W 6. kolejce w meczu rozegranym 29 września GKS wygrał na wyjeździe z Arką 2:0 po bramkach Bartosza Biela i Krzysztofa Wołkowicza.

- Ostatnie zwycięstwo w Gdyni było dla nas bardzo ważne – mówi bramkarz GKS-u Konrad Jałocha. - Dla mnie był to szczególny moment, bo spędziłem tam dwa lata. To był bardzo fajny czas. Pamiętam przede wszystkim awans do Ekstraklasy, ale teraz skupiam się tylko na tym, żeby ten sam cel zrealizować w GKS Tychy. Naprawdę zrobimy w tym sezonie wszystko, żeby w końcu kibice, klub i przede wszystkim my sami byliśmy zadowoleni z wykonanej pracy.

Mecz w Tychach zapowiada się bardzo ciekawie, bo zagrają drużyny, które chcą awansować do PKO Ekstraklasy. GKS Tychy jest czwarty i ma trzy punkty straty do Górnika Łęczna zajmującego 2. miejsce, dające bezpośredni awans. Arka jest szósta, czyli zamyka strefę barażową. Poprzednio wygrała z Miedzią w Legnicy 2:1, ale przedtem przegrała u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2.

- Jest to zespół, który ma zawodników o dużej jakości - podkreśla Tomasz Horwat, asystent trenera GKS Tychy Artura Derbina. - W ostatnim spotkaniu zanotowali zwycięstwo z Legnicą. Grają może trochę w kratkę, ale cały czas są bardzo groźni i niebezpieczni grając dobrą i ofensywną piłkę. Na pewno czeka nas trudne zadanie, ale na pewno jesteśmy dobrze przygotowani i udowodnimy, że mecz w Gdyni nie był przypadkiem, tylko ponownie możemy wygrać.

W Tychach zdają sobie sprawę, że trzeba wracać do punktowania. - Na pewno boli to, że mamy dwa punkty w trzech ostatnich spotkaniach, nie jesteśmy z tego powodu zadowoleni, bo to tylko dwa punkty, a apetyty urosły po trzech pierwszych wygranych spotkaniach. Natomiast szanujemy, to co mamy, ale robimy też wszystko, aby to zmienić i już w najbliższym meczu udowodnić, że potrafimy wygrywać - dodaje trener Horwat. - Chcemy też udowodnić na swoim terenie, że mecz w Gdyni nie był przypadkiem i możemy tutaj spokojnie wygrać.

Mecz GKS Tychy - Arka Gdynia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Polsacie Sport. W internecie mecz za 5 złotych w aplikacji IPLA TV. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:40 - zapraszamy!