GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO. Starcie kandydatów do awansu

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• KONIEC MECZU! GKS TYCHY WYGRYWA PIERWSZY MECZ W TYM SEZONIE!

• Żółta kartka dla Daniela.

• Rzut wolny w wykonanie Misaka, miękka wrzutka, ale po główce jednego z zawodników Termalici, piłka wychodzi bezpiecznie poza boisko.

• Rzut wolny (chyba) ostatniej szansy dla Niecieczy, ponad 30 metrów do bramki tyszan.

• I od razu młody Staniucha stanął przed okazją zdobycia gola, jednak został zablokowany na 16 metrze od bramki Gostomskiego.

• W miejsce Bernhardta wchodzi Staniucha.

• Bruk-Bet pierwszy raz od dawna dłużej w okolicach pola karnego tyszan - jednak nic z tego nie zyskują.

• Miković uderzył mocno tuż po ziemi, ale jego strzał został zablokowany.

• I ostatnia roszada w ekipie gości. Szeliga za Kiełba.

• Żółta kartka za faul dla Zapolnika.

• Znów szybka akcja tyszan zakończona wrzutką Grzybka, która została zablokowana. Rożny dla gospodarzy.

• Szybka druga zmiana w zespole z Niecieczy! Putiwcew schodzi, w jego miejsce pojawia się Szarek.

• Nieporozumienie w defensywie tyszan i Gutkovskis był bliski wyrównania, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.

• Również druga zmiana w drużynie GKS-u Tychy.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości.

• Jakub Piątek po pięknej klepce z Zapolnikiem stanął oko w oko z Gostomskim, ale posłał piłkę nad spojeniem!

• Zgranie Grzeszczyka na dalszy słupek do Zapolnika, ten umieszcza piłkę w siatce, lecz sędzia wskazuje na pozycję spaloną! Dalej 2:1.

• Atak Grzybka prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie było niedokładne, a ponadto sędzia odgwizdał spalonego.

• Sadzawicki nie trafił w piłkę i przed świetną okazją stanął Grzeszczyk, ale zbyt długo zbierał się do wejścia w szesnastkę przeciwnika i ostatecznie jego strzał został zablokowany przez powracających defensorów Niecieczy.

• Spokojniejszy moment meczu, na razie żaden z rywali nie potrafił zagrozić wyraźnie przeciwnikowi.

• Bruk-Bet rozpoczął drugą połowę od szybkiego ataku, ale skończył się on niepowodzeniem.

• POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZAPRASZAMY PO PRZERWIE!

• GOL DLA GKS-U TYCHY! Dośrodkowanie Grzeszczyka z rzutu rożnego, a Abramowicz trafia do siatki z głowy przy dalszym słupku!

• Dwójkowa akcja Grzeszczyka i Piątka zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego!

• Żółta kartka za faul taktyczny dla Jakuba Piątka.

• Dośrodkowanie z lewej strony na Zapolnika - obrona gości z problemami, ale radzi sobie z tą akcją.

• Żółty kartonik za wślizg na środku boiska dla Kupczaka.

• Kontuzjowany Mańka schodzi, w jego miejsce Grzybek.

• Wrzutka Abramowicza w pole karne prosto na Gostomskiego, który z problemami przerzuca piłkę nad poprzeczkę.

• FENOMENALNA KONTRA TYSZAN! Zaczęło się od przerzut na wolne pole do Piątka znajdującego się na lewej stronie. Ten potem pojawił się w polu karnym i zagrał idealnie na głowę Zapolnika, który pokonał z bliskiej odległości Gostomskiego.

• Najpierw świetne zagranie Stebleckiego w pole karne do Bernhardta, który stracił piłkę i pozwolił Niecieczy na kontrę, zakończoną wybronionym przez Jałochę strzałem zza pola karnego.

• Gospodarze wreszcie zdołali pojawić się pod bramką Gostomskiego, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Śpiączka prawie drugi raz wpisał się na listę strzelców! Kilka razy podbił sobie piłkę w polu karnym tyszan i uderzył z powietrza, ale trafił w bliższy słupek.

• Śpiączka szybko zrehabilitował się za kartkę! Znikąd pojawił się za plecami obrońców GKS-u Tychy i przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym pokonał w pojedynku sam na sam Jałochę.

• Pierwsza żółta kartka w meczu - ukarany został Śpiączka za uderzenie Mańki w twarz.

• Śpiączka spróbował prostopadłego podania do Kiełba, ale piłka została posłana zbyt mocno i trafiła pod nogi dobrze ustawionego Jałochy.

• Piłka znów w polu karnym GKS-u Tychy, tyszanie wybijają ją na corner.

• Odchodząca piłka z rzutu rożnego na Rafała Grzelaka, ale piłkarz Niecieczy traci piłkę.

• Samotny pressing Gutkovskisa skutkuje odebraniem piłki przez gości i wywalczeniem cornera.

• Miękka wrzuta Grzeszczyka na Biernata w pole karne, ale obrona Niecieczy radzi sobie z zagrożeniem.

• Piątek faulowany przez Śpiączkę na połowie Niecieczy.

• POCZĄTEK MECZU! Pierwsze podanie dla gospodarzy!

• Rezerwowi GKS-u Tychy: Igaz, Kowalczyk, Giel, Grzybek, Staniucha, Piątek, Bogusławski.

Rezerwowi Bruk-Betu: Trela, Mróz, Misak, Szeliga, Słaby, Szymonowicz, Szarek.

• Spotkanie poprowadzi Sebastian Tarnowski z Wrocławia.

• Gospodarze ponownie rozpoczynają sezon poniżej oczekiwać: w trzech spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty. Zespół z Niecieczy również nie zachwyca, ponieważ do tego spotkania przystępuje jedynie z czterema oczkami.

• Czeka nas interesujące spotkanie pomiędzy spadkowiczem z Ekstraklasy a zespołem, który na pewno aspiruje do dostanie się na sam szczyt polskiej piłki.

• Witamy serdecznie na relacji LIVE z 4. kolejki Fortuna 1.Liga! Przed nami spotkanie GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza!

Tomasz Kuczyński

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Arkadiusz Gola / Polska Press

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica ONLINE. W sobotni wieczór w meczu 4. kolejki 1. ligi GKS Tychy podejmie spadkowicza z Ekstraklasy Bruk-Bet Termalicę. Początek spotkania o godzinie 19. Relacja LIVE w GOL24!

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE

GKS Tychy jest stawiany w gronie faworytów do awansu, a Termalica jest spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy. W sobotę zapowiada się więc ciekawe spotkanie na stadionie przy ul. Edukacji.

Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza w tym sezonie nie poznali jeszcze smaku zwycięstwa.
GKS Tychy zaczął od porażki w Opolu 1:2, tracą bramkę w doliczonym czasie gry. Następnie zremisował u siebie 1:1 z Chrobrym Głogów, również dając sobie strzelić gola po 90. minucie. W poprzedniej kolejce tyszanie zremisowali na stadionie GKS-u Katowice 1:1. Zespół z Tychów ma więc 2 punkty.

Ze względu na upały tyski zespół w tym tygodniu miał przesunięte treningi na wczesny poranek. - Wiadomo, zmieniliśmy godziny treningów ze względu na temperaturę, ale ogólnie wszystko jest dobrze – zapewnia trener Tarasiewicz, który tłumaczy, dlaczego GKS Tychy ciągle czeka na pierwsze zwycięstwo.

- Musimy się odnieść do tego, co było na wiosnę w tamtym sezonie. Uważam, że teraz wcale nie popełniamy więcej błędów, nadal uważam, że nasza organizacja gry jest dobra. Problem tkwi w tym, że najmniejszy błąd techniczny stwarza nam kłopot. Nie chciałbym usprawiedliwiać moich zawodników, ale my sobie stwarzamy kilka sytuacji w pierwszej fazie w grze ofensywnej, co nie jest proste. Jednak w tych łatwiejszych, gdzie jest więcej miejsca, dokonujemy złych wyborów w akcjach ofensywnych. Mam nadzieję, że w tej 5-6 kolejce te zespoły będą się inaczej zachowywały. Ja jestem zadowolony, że my zarówno pierwszą jak i drugą połowę, jeśli chodzi o naszą organizację gry, gramy tak samo. Kolokwialnie mówiąc, nie wariujemy na boisku, każdy wie co ma robić.

Opiekun GKS-u widzi jednak pewne mankamenty w grze drużyny. - Moglibyśmy stwarzać trochę więcej sytuacji. Może nawet nie o to chodzi… Nie jest sekretem, że mamy zawodników, którzy potrafią uderzyć z dalszej odległości, a nie korzystamy z tego. Powinniśmy zmuszać się do oddawania więcej strzałów z okolicy 20-22 metra.

Dwie bramki dla GKS-u Tychy zdobył Daniel Tanżyna, który prezentuje po trafieniach „cieszynkę” w postaci salutowania. - Ta „cieszynka” wyszła spontanicznie. Bodajże w po pierwszym meczu na wiosnę po strzeleniu bramki z Chrobrym Głogów zasalutowałem w stronę kibiców i tak zostało – uśmiecha się Dixon. - Teraz na GKS-ie Katowice tak zameldowałem bramkę u naszego kapitana. Jak idzie, to niech tak zostanie. Czy mam jakieś wspomnienia z meczów przeciw Termalice? Tak. Za trenera Szatałowa graliśmy z nimi sparing, było 1:1 i też strzeliłem bramkę.

W GKS Tychy w sobotę zabraknie leczących kontuje Piotra Ćwielonga i Nikolasa Wróblewskiego. - Mamy dwóch zawodników z lekkimi urazami. Myślę, że do soboty wszystko będzie dobrze – ocenił trener Tarasiewicz. Jednym z tej dwójki jest Mateusz Grzybek, który nabawił się urazu w derbach z GieKSą, ale od czwartku już normalnie trenuje.

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: kto wygra mecz 1. ligi?

Termalica zaczęła od porażki u siebie z Bytovią 1:2, następnie wygrała w Bielsku-Białej 2:1 z Podbeskidziem oraz zremisowała przed własną publicznością z beniaminkiem ŁKS-em Łódź 1:1. Bramkę dla niecieczan w doliczonym czasie strzelił Vladislavs Gutkovskis, który zdobywał gola w każdym meczu Termaliki. Jednak z Bytovią zaliczył samobója… Drużyna trenera Jacka Zielińskiego ma 4 punkty.

– Podobnie jak my walczą o awans, W Tychach mocno liczę, że zaprezentujemy się o wiele lepiej niż z ŁKS-em Łódź. Oczywiście chciałbym pomóc drużynie zdobywając kolejną bramkę – mówi napastnik Gutkovskis, cytowany przez klubową stronę „Słoni”.

Obrońca Termaliki Bartosz Szeliga, znany z Piasta Gliwice, tak mówił po meczu z ŁKS-em: - W spotkaniu w Tychach musimy lepiej się zaprezentować. Wymaga to od nas koncentracji od pierwszej minuty i kontrolowania tego co dzieje się na murawie. Grę od razu musimy ustawić pod siebie. Nie możemy gonić wyniku. Pierwsza liga pokazuje, że w każdym meczu jest ciekawie i groźnie. Czujemy to  na własnej skórze. W niej nie ma słabszych rywali czy łatwiejszych spotkań. Do spotkania z GKS-em Tychy na pewno odpowiednio się przyłożymy – stwierdził „Szeli”.