1

Dolcan Ząbki

1

• My już kończymy naszą relację, za uwagę dziękuje już Państwu Bartosz Głąb, miłej soboty!

• W drugiej połowie meczu więcej z gry mieli goście spod Warszawy, ale nie udało im się zwyciężyć i w najlepszym przypadku po tej kolejce utrzymają 5. pozycję w ligowej tabeli. Natomiast GKS Tychy po tej kolejce raczej pozostanie w strefie spadkowej.

• Koniec spotkania! GKS Tychy remisuje z Dolcanem Ząbki 1-1.

• GKS Tychy śpieszy się chcąc zdobyć zwycięską bramkę, ale bez żadnych efektów.

• Dawid Dzięgielewski w pojedynkę próbuje pokonać Dolcan. Teraz po indywidualnej akcji lewą stroną zdecydował się na strzał, który jednak trafił tylko w boczną siatkę bramki Leszczyńskiego.

• Do drugiej połowy meczu sędzia dolicza cztery minuty

• Daleką piłką wypuszczony w bój Paweł Smółka, jednak w ostatniej chwili obrońca gości wybija piłkę za linię boczną.

• Na boisku częściej niż dobrą grę oglądamy ostre faule, co nie sprzyja płynności gry.

• Teraz ostro faulowany przy linii bocznej Paweł Smółka. Za to zagranie żółtą kartką w drużynie Dolcanu ukarany Piotr Klepczarek.

• Przycisnął teraz GKS Tychy, ale nie mogą się dostać w pole karne Dolcanu.

• Za to starcie drugą żółtą kartką ukarany Damian Krajanowski przez co wyrównały nam sie siły na placu gry.

• Fatalne zderzenie zawodników obu drużyn. Na placu gry rozgrywa się nie mała awantura. Ławki rezerwowych obu drużyn wybuchły oburzeniem.

• Kontrę, którą wyprowadzał Dzięgielewski brutalnym faulem zakończył Dariusz Zjawiński, który za to zagranie otrzymuje czerwoną kartkę

• Zmiana o której była mowa właśnie staje się faktem. Boisko opuszcza Mateusz Mączyński, natomiast w jego miejsce melduje się Mateusz Grzybek.

• Ależ teraz goście mieli szansę! Sam na sam z Markiem Igazem wyszedł Dariusz Zjawiński, jednak w ostatniej chwili za daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz Tyszan mógł złapać piłkę.

• Za moment ostatnia zmiana także w zespole GKS-u Tychy. Do wejścia na boisku przygotowuje się już reprezentant polskiej młodzieżówki - Mateusz Grzybek.

• Mogło być 2-1 dla Dolcanu! Po zagraniu w pole karne Dariusza Zjawińskiego w piłkę nie trafił jednak Paweł Tarnowski.

• Znakomita szansa dla Dolcanu! Pownie Igaz fantastycznie interweniuje w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Dolcanu!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Aktywnego w tym meczu Łukasza Sierpinę zastępuje Kamil Mazek.

• Po fantastycznej wrzutce Mariusza Zganiacza jeden z zawodników Tyszan był bliski pokonania Rafała Leszczyńskiego, jednak bramkarz Reprezentacji Polski znakomicie interweniuje!

• ... oraz Dawid Dzięgielewski za Marcina Wodeckiego.

• Dwie zmiany w zespole GKS-u Tychy. Na boisku pojawi się Adrian Chomiuk za Daniela Mąkę ...

• Tomasz Balul wpadł w pole karne gości i strzelił futbolówkę pod bramkę Leszczyńskiego, ten jednak wybija piłkę na rzut rożny! Dzieje się w Jaworznie!

• Druga żółta kartka w tym meczu dla gracza Dolcanu. Ukarany nią został Damian Jakubik.

• Rozochocił się teraz Dolcan. Paweł Tarnowski wpadł w pole karne Tyszan i płaskim strzałem chciał pokonać Marka Igaza, ten jednak końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

• Po zagraniu w pole karne gospodarzy z zamieszania pod bramką Igaza skorzystał Paweł Tarnowski i wprowadzony po przerwie zawodnik daje wyrównanie Dolcanowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Paweł Tarnowski!!!

• Druga zmiana w zespole Dolcanu. Szymona Matuszka zastępuje Bartosz Osoliński.

• Jego dośrodkowanie jednak niezbyt dobre i goście wybijają piłkę poza obręb własnej bramki.

• Paweł Smółka faulowany tuż przed polem karnym Dolcanu. Do piłki już podchodzi Marcin Wodecki.

• Damian Krajanowski ukarany żółtą kartką za zbyt intensywne wejście wślizgiem w Łukasza Sierpinę.

• Do piłki wybijanej z własnego pola karnego przed graczy GKS-u dopadł Wiśniewski, ale dośrodkował fatalnie.

• Pierwszy rzut rożny w tej drugiej części meczu dla Dolcanu.

• Znowu lepiej rozpoczynają Tyszanie. Po ładnej akcji piłkę przed końcową linią nie złapał jednak Daniel Mąka.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu! Liczymy na więcej emocji!

• Jedna zmiana w zespole Dolcanu Ząbki przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu. Paweł Tarnowski zastępuje Rafała Grzelczaka, który w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

• Piłkarze obu ekip wracają już na plac gry, za moment rozpoczniemy drugą połowę meczu w Jaworznie.

• Małe podsumowanie pierwszej połowy. Szybko zdobyta bramka przez Tyszan dała im przewagę mentalną i goście dość długo nie mogli się otrząsnąć. Dopiero w drugiej części pierwszej połowy meczu zaczęli dochodzić do głosu i coraz bardziej zagrażać bramce Igaza. Ostatecznie nie udało im się zdobyć bramki. Na drugą część meczu zapraszamy już za kilka minut.

• Sędzia kończy pierwszą połowę tego spotkania. GKS Tychy po bramce Mariusza Masternaka po rzucie rożnym prowadzi z Dolcanem Ząbki 1:0.

• Tym razem na boisku leży Mateusz Mączyński po starciu głowami z jednym z rywali. Ławka rezerwowych Tyszan bardzo ostro zareagowała na tę sytuację.

• Arbiter dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy.

• W ostatnich minutach tej pierwszej połowy GKS Tychy tylko wyczekuje, żeby nie stracić bramki i jak na razie udaje im się to.

• Dolcan kombinacyjnie rozgrywa akcję, nie przynosiło to jednak większych efektów, dopiero teraz mamy rzut rożny dla gości.

• Druga żółta kartka w tym meczu dla gracza gospodarzy. Tym razem upomniany przez sędziego Mateusz Bukowiec.

• Trener Dolcanu, Robert Podoliński ciągle ma pretensje do arbitra dzisiejszego spotkania.

• Mateusz Mączyński zagrał wysoką piłkę w pole karne Dolcanu, jednak Rafał Leszczyński mimo świecącego słońca pewnie wyłapał piłkę.

• A na plac gry mimo niezbyt dobrych wcześniejszych spekulacji powraca Marcel Gąsior.

• Sytuacja na boisku zaognia się, teraz na połowie Tyszan brzydko faulowany jeden z graczy Dolcan i Tomasz Balut zostaje ukarany żółtą kartką.

• Gąsior już raczej nie wróci na boisko, groźnie to wygląda. Piłkarz opatrywany poza linią boczną.

• Groźne zdarzenie pod polem karnym Tyszan. Marcel Gąsior ucierpiał w jednym ze starć i w tej chwili zostaje zniesiony z boiska na noszach.

• Dolcan coraz bardziej nam się rozkręca. Raz za razem piłka wędruje w pole karne GKS-u Tychy.

• Bartosz Wiśniewski znakomicie wypuścił Grzegorza Piesio, ale ten w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował!

• Świetna akcja Dolcanu, Grzegorz Piesio pograł piłką na jeden kontakt z jednym ze swoich partnerów, ale jego wstrzelenie piłki pod bramkę Igaza wybił w ostatniej chwili jeden z obrońców Tyszan.

• Marcin Wodecki potężnie uderza z rzutu wolnego, jednak piłka minimalnie mija bramkę reprezentanta Polski.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, za faul pod własnym polu karnym ukarany został Rafał Grzelak.

• Grzegorz Piesio dostał piłkę przed polem karnym Tyszan i chciał sprytnym zagraniem wypuścić Bartosza Wiśniewskiego, ale szybkiej do piłki dopadł Marek Igaz.

• Mocne uderzenie z dalszej odległości Pawła Smółki jednak mija bramkę Rafała Leszczyńskiego.

• Fatalna wrzutka Adriana Łukasiewicza, ale piłkę przejął jeszcze Bartosz Wiśniewski i próbował przedrzeć się przez blok obronny GKS-u.W ostatniej chwili stracił piłkę.

• Świetnie poszedł prawą stroną boiska Daniel Mąka, po ograniu dwóch zawodników stracił jednak piłkę, a potem został rozklepany przez obrońców gości.

• Paweł Smółka dostał wydawało się genialną piłkę z środka pola, jednak w ostatniej chwili sędzia zdecydował się odgwizdać spalonego.

• Indywidualna akcja Łukasza Sierpiny, który do Dolcanu przyszedł z Korony Kielce. Pierwsza interwencja Marka Igaza.

• Gra toczy się głównie w środku pola, oba zespoły grają bardzo nerwowo i niedokładnie. Nieco lepiej prezentuje się GKS Tychy.

• Dolcan Ząbki próbuje się przedostawać pod bramkę Tyszan atakiem pozycyjnym, co na razie nie przynosi większego efektu.

• Trenerzy oby zespołów bardzo żywiołowo reagują na sytuacje boiskowe.

• Ładne prostopadłe podanie Klepczyńskiego za linię obrony Tyszan, jednak Grzegorz Piesio fatalnie dośrodkował.

• Próba kombinacyjnej akcji gospodarzy, która jednak pali na panewce po złym zagraniu Mączyńskiego.

• Świetne zachowanie Mateusza Mączyńskiego, skorzystał z momentu zawahania rywala i nabił piłkę o nogi rywala Od bramki rozpocznie Igaz.

• Pierwszy faul w tym spotkaniu, na boisku leży Adrian Łukasiewicz z Dolcanu.

• Fantastyczne rozpoczęcie tego spotkania przez Tyszan. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Wodeckiego wrzutkę znakomicie wykończył Mariusz Masternak i mamy pierwszą bramkę w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Mariusz Masternak!

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla GKS-u Tychy, może być groźnie!

• GKS Tychy rozpoczął spokojnie rozgrywając akcję od tyłu.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy!

• GKS Tychy w swoim podstawowym komplecie strojów, czyli Zielono-czarno-czerwonych, natomiast ekipa spod Warszawy w fioletowo-białych kostiumach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę boiska w Jaworznie! Towarzyszy im przy tym pięknie świecące, wiosenne słońce!

• Mecz GKS-u Tychy z Dolcanem Ząbki jest pierwszym spotkaniem 21. kolejki 1. ligi polskiej. Oprócz tego meczu dzisiaj rozegraną jeszcze mecze: Flota Świnoujście - Arka Gdynia, Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże, Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice, Okocimski Brzesko - Miedź Legnica, Wisła Płock - Energetyk ROW Rybnik. Natomiast jutro zmierzą się Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Puszcza Niepołomice, Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna oraz GKS Katowice - GKS Bełchatów.

• W rundzie jesiennej tego sezonu Dolcan Ząbki rozbił zespół z Tychów na własnym stadionie aż 4:0.

• Natomiast ławka rezerwowych gości prezentuje się następująco: Maciej Humerski (Br.), Rafał Zembrowski, Łukasz Matuszczyk, Kamil Mazek, Paweł Tarnowski, Bartosz Osoliński i Damian Świerblewski.

• Przedstawmy ławki rezerwowych obu zespołów: GKS Tychy: Piotr Misztal (Br.), Mateusz Grzybek, Robert Dymkowski, Dawid Dzięgielewski, Łukasz Kopczyk, oraz Adrian Chomiuk.

• Na murawie trwają ostatnie rozgrzewki przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania. Widać że humory dopisują jednej jak i drugiej drużynie.

• Spotykają się dzisiaj drużyny z dwóch różnych rejonów tabeli. GKS Tychy, który aktualnie znajduje się w strefie spadkowej musi chociaż zremisować to spotkanie, by wydostać się wreszcie ze strefy spadkowej, natomiast zespół Dolcanu zajmuje aktualnie 5. pozycję w tabeli 1. ligi w przypadku zwycięstwa może awansować najwyżej o zaledwie jedną lokatę.

• Ze Stadionu Miejskiego w Jaworznie wita Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb! Piękna pogoda dzisiejszego dnia z pewnością będzie sprzyjała dobrej grze w piłkę i ciekawemu widowisku przy ulicy Krakowskiej.