GKS Tychy - GKS Katowice 0:1. W pojedynku dwóch GKS-ów lepsi katowiczanie

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Meczy GKS Tychy z GKS Katowice rozegrano w Ustroniu
Meczy GKS Tychy z GKS Katowice rozegrano w Ustroniu fot. gks tychy
W meczu sparingowym rozegranym w Ustroniu I-ligowy GKS Tychy przegrał w II-ligowym GKS Katowice 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Patryk Szwedzik w 80 minucie gry.

W pojedynku dwóch GKS-ów lepsi katowiczanie

Obydwie śląskie drużyny przebywają na Podbeskidziu na obozach. Katowiczanie mają zgrupowanie w Bielsku-Białej, a tyszanie w Ustroniu i właśnie na boisku tamtejszej Kuźni rozegrano mecz sparingowy. Dla piłkarzy obu zespołów sparing był miłym przerywnikiem w ciężkiej treningowej pracy.

W I połowie na lekko zaśnieżonym boisku dominowali tyszanie. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli Szymon Lewicki i Bartosz Biel, ale Bartosz Mrozek stojący w bramce katowiczan nie dał się pokonać, a groźne uderzenie Oskara Paprzyckiego z dystansu też nie przyniosło gola.

Początek II połowy również należał do I-ligowców, ale tyszanom dalej brakowało skuteczności. Po godzinie gry do głosu doszli katowiczanie. Najpierw piłkę w siatce rywali umieścił Arkadiusz Wożniak, ale sędzia nie uznał tego trafienia dopatrując się spalonego. Kolejna próba Patryka Szwedzika była już udana. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko 19-letni napastnik GieKSy sam odebrał piłkę rywalom i pewnie skierował ją do siatki

Katowiczanie wygrali trzeci z rzędu zimowy sparing. Dziś będą mogli pokusić się o jeszcze jedno zwycięstwo, bowiem na godz. 17 zaplanowano drugi środowy mecz kontrolny z Rekordem Bielsko-Biała.

GKS Tychy - GKS Katowice 0:1 (0:0)
Bramka
Patryk Szwedzik (80)

GKS Tychy (I połowa) Konrad Jałocha - Bartosz Szeliga, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Marcel Stefaniak, Kacper Piątek, Jakub Piątek, Oskar Paprzycki, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel, Szymon Lewicki.
II połowa Adrian Odyjewski - Dominik Połap, Bartosz Zarębski, Łukasz Sołowiej, Anatolij Kozłenko (79 Maciej Mańka), Kamil Kargulewicz (79 Dawid Kasprzyk), Łukasz Norkowski, Wiktor Żytek, Sebastian Steblecki, Łukasz Moneta, Damian Nowak.

GKS Katowice Bartosz Mrozek - Zbigniew Wojciechowski (75 Mateusz Flak), Arkadiusz Jędrych, Mateusz Broda, Grzegorz Rogala - Krystian Sanocki (75 Danian Pawłas), Adrian Błąd, Michał Gałecki, Rafał Figiel, Arkadiusz Woźniak - Filip Kozłowski (75 Patryk Szwedzik).