GKS Tychy - ŁKS Łódź ZDJĘCIA, WYNIK Tyszanie bezradni w meczu przyjaźni. Pirulo zadał cios na wagę zwycięstwa gości

Tomasz Kuczyński
24.07.2022. GKS Tychy - ŁKS Łódź
24.07.2022. GKS Tychy - ŁKS Łódź Marzena Bugała-Astaszow Polska Press
W niedzielę 24.07.2022 r. w meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy podejmował ŁKS Łódź. Goście wygrali 1:0 po bramce Pirulo. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania GKS Tychy - ŁKS.

GKS Tychy zaczął sezon od wyjazdowego remisu w Chojnicach z beniaminkiem Chojniczanką 2:2. ŁKS przegrał u siebie z GKS-em Katowice 0:2.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - ŁKS Łódź, 23.07.2022 r.

Debiutant w bramce GKS-u Tychy

W Tychach tuż przed sezonem stracili podstawowego bramkarza Konrada Jałochę, który złamał rękę podczas treningu. W meczu w Chojnicach między słupki wszedł Kacper Dana. Młody bramkarz nie ustrzegł się błędów, na dodatek nabawił się urazu i został zmieniony przez Adriana Odyjewskiego. Tyski GKS 19 lipca ściągnął Adriana Kostrzewskiego z Górnika Łęczna i to ten bramkarz znalazł się w składzie na ŁKS.

24.07.2022. Kibice na meczu GKS Tychy - ŁKS Łódź.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

GKS Tychy - ŁKS Łódź ZDJĘCIA KIBICÓW Prawie 4.000 widzów na ...

Bez bramek do przerwy

Na początku lepsze wrażenie sprawiali goście iw 13. minucie nawet trafili do siatki, ale Bartosz Biel był na spalonym. W 30. minucie ŁKS miał świetną okazję, gdy z sześciu metrów główkował Dawid Kort. Piłka poleciała obok słupka i Kostrzewski odetchnął z ulgą.

Przed przerwą spróbowali tyszanie - Patryk Mikita strzelił z dystansu prosto w bramkarza, a główka Nemanji Nedicia była niecelna.

Pirulo zadał decydujący cios

Śmielej w drugą połowę weszli gospodarze. Ich próby ataków nie przyniosły efektu. Natomiast ŁKS po godzinie gry cieszył się z gola. Marcel Wszołek dośrodkował z prawej strony, a Pirulo ubiegł bramkarza i z bliska głową wpakował piłkę do bramki.

Tyszanie nie mieli pomysłu, jak dobrać się do rywali. Goście grali spokojnie i szukali okazji na podwyższenie wyniku. W 81. minucie Kostrzewski zachował czujność, gdy Kort strzelił kąśliwie przy bliższym słupku. Wynik już nie uległ zmianie.

- Liczyłem na zero z tyłu w debiucie, ale nie udało się. Chciałem przeciąć podanie do napastnika, jednak było mocne i Pirulo mnie ubiegł - mówił zasmucony bramkarz GKS-u Adrian Kostrzewski.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Pirulo (61)

GKS Tychy: Adrian Kostrzewski - Krzysztof Machowski (69. Natan Dzięgielewski), Petr Buchta, Nemanja Nedić, Maciej Mańka, Krzysztof Wołkowicz - Marcin Kozina (70. Dominik Połap), Mateusz Czyżycki (82. Tomas Malec), Antonio Dominguez, Patryk Mikita (66. Mateusz Radecki) - Daniel Rumin.

ŁKS: Dawid Arndt - Marcel Wszołek (82. Kamil Dankowski), Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga - Pirulo, Władysław Ochronczuk (46. Mateusz Kowalczyk), Michał Trąbka (82. Jan Kuźma), Dawid Kort (90+2. Mieszko Lorenc), Bartosz Biel (66. Kelechukwu Ibe-Torti) - Nelson Balongo.

Żółte kartki: Czyżycki - Dąbrowski, Ochronczuk, Pirulo, Balongo, Kowalczyk

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 3.864