GKS Tychy - Puszcza Niepołomice ZDJĘCIA KIBICÓW Tyscy fani na huśtawce emocji. Pięć bramek, ale punkty zabrali goście i znów są liderami

Tomasz Kuczyński
23.10.2022. Kibice na meczu GKS Tychy - Puszcza Niepołomice.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
23.10.2022. Kibice na meczu GKS Tychy - Puszcza Niepołomice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę 23.10.2022 r. w meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy grał z Puszczą Niepołomice. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na trybunach stadionu przy ulicy Edukacji.

Puszcza była liderem po 14 kolejkach. GKS Tychy w poprzednim meczu przegrał w Głogowie z Chrobrym 1:4. Niedzielny mecz o godz. 12.40, transmisja w Polsacie Sport oraz wysoka porażka tyszan w poprzedniej kolejce nie zachęcały kibiców do przyjścia na stadion. Jednak ci, co przyszli, głośno wspierali GKS.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu GKS Tychy - Puszcza Niepołomice, 23.10.2022 r.

Fani gospodarzy musieli przełknąć gorzką pigułkę już w 9. minucie, gdy były zawodnik GKS-u Tychy Łukasz Sołowiej po rzucie rożnym dał prowadzenie gościom. Ich doping nie ustawał, bo wierzyli w odwrócenie losów spotkania. Po kolejnych 20 minutach było 0:2, więc tyscy kibice musieli poszukać najgłębszych pokładów wiary w swój zespół.

Nadzieję przywrócił im Patryk Mikita, który dobił z bliska strzał głową Wiktora Żytka w słupek i do przerwy mieliśmy 1:2. Humory tyskich kibiców jeszcze bardziej się poprawiły, kiedy na samym początku drugiej połowy wyrównał Jan Biegański. Gola na wagę trzech punktów po rzucie rożnym zdobył głową Piotr Mroziński. Tyszanie do końca walczyli o zmianę wyniku, ale bez efektu. Puszcza wróciła na fotel lidera.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Łukasz Sołowiej (9), 0:2 Piotr Mroziński (29), 1:2 Patryk Mikita (38), 2:2 Jan Biegański (46), 2:3 Piotr Mroziński (83)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap (46. Marcin Kozina), Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Petr Buchta, Krzysztof Wołkowicz - Antonio Domínguez (76. Gracjan Jaroch), Jan Biegański, Wiktor Żytek, Mateusz Czyżycki (46. Daniel Rumin) - Patryk Mikita.

Puszcza: Krzysztof Wróblewski - Erik Cikos, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński - Jakub Bartosz, Jakub Serafin, Marcel Pięczek (62. Adam Kramarz), Emile Thiakane (62. Wojciech Hajda), Rafał Boguski (61. Hubert Tomalski) - Lucjan Klisiewicz (90+2. Michał Czarny).

Żółte kartki: Biegański, Wołkowicz, Jaroch - Sołowiej, Thiakane oraz Tomasz Tułacz (trener Puszczy)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)

Widzów: 2.251