GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz ZDJĘCIA KIBICÓW Fani wspierali obie drużyny na meczu przyjaźni przy Edukacji. Pierwsza wygrana tyszan

Tomasz Kuczyński
22.08.2021. Kibice na meczu GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 22.08.2021 r. w meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy gra z Sandecją Nowy Sącz. Dla kibiców to mecz przyjaźni, dlatego dopingują wspólnie oba zespoły. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu GKS Tychy - Sandecja.

Kibice GKS-u Tychy wsparli fanów Sandecji w czwartek na meczu w Katowicach z GieKSą w liczbie 50 osób. W niedzielę kibice z Nowego Sącza przyjechali na stadion przy Edukacji.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu przyjaźni GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz, 22.08.2021 r.

Sympatycy tyskiej drużyny w poprzednim sezonie przeżywali emocje związane z grą GKS-u o awans do PKO Ekstraklasy. W nowych rozgrywkach cel drużyny Artuta Derbina jest taki sam, ale kibice na razie przeżywają rozczarowanie. Po pięciu kolejkach GKS ma tylko 2 punkty. Jednak mecz z Sandecją ma dodatkowe znaczenie ze względu na kibicowską przyjaźń, więc fani mobilizowali się na niedzielne spotkanie.

Od 30. minuty w lepszych humorach byli kibice Sandecji, która objęła prowadzenie po golu byłego zawodnika GKS-u Tychy Dawida Błanika. Po trzech minutach cieszyli się tyscy fani, bo Nemanja Nedić strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Od 72. minuty GKS Tychy prowadził 2:1 po wykorzystanym rzucie karnym przez Krzysztofa Wołkowicza. Ta bramka dała pierwszą wygraną tyszan w tym sezonie.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Dawid Błanik (30), 1:1 Nemanja Nedić (33), 2:1 Krzysztof Wołkowicz (72-karny)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (46. Marcin Kozina), Jakub Piątek, Oskar Paprzycki, Gracjan Jaroch (80. 77. Kacper Piątek), Kamil Kargulewicz (46. Bartosz Biel) - Tomas Malec (66. Łukasz Grzeszczyk).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Rafał Kobryń, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Jakub Wawszczyk (85. Kamil Słaby) - Jakub Zych (77. Robert Prochownik), Damir Sovsić, Michał Walski, Robert Janicki (62. Bartłomiej Kasprzak), Dawid Błanik (77. Maciej Małkowski) - Dawid Wolny (62. Swetosław Dikow).

Żółte kartki: Połap - Pietrzkiewicz, Sovsić, Słaby.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)