GKS Tychy - Skra Częstochowa ZDJĘCIA, WYNIK Beniaminek zdobył punkt na tyskim stadionie. Remisowe derby województwa

Tomasz Kuczyński
23.10.2021 r. GKS Tychy - Skra Częstochowa.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
23.10.2021 r. GKS Tychy - Skra Częstochowa. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 23.10.2021 r. w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował ze Skrą Częstochowa 0:0. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na stadionie przy Edukacji.

GKS Tychy w poniedziałek zakończył serię dziewięciu meczów bez porażki niespodziewanie przegrywając u siebie ze Stomilem Olsztyn 1:2, który wtedy był ostatni w tabeli. Drużyna Artura Derbina chciała się odkuć na częstochowskim beniaminku.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy - Skra Częstochowa, 23.10.2021 r.

Skra przyjechała do Tychów po środowej porażce 0:1 w zaległym meczu z Odrą w Opolu.

Tyszanie, podobnie jak ze Stomilem, w I połowie stracili ważne ogniwo w obronie. Wtedy boisko musiał opuścić kontuzjowany Kamil Szymura. Ze Skrą w 31. minucie z tego samego powodu został zmieniony Maciej Mańka, którego zastąpił Dominik Połap.

Zmarznięci kibice do przerwy nie zobaczyli bramek, choć obie drużyny starały się "napocząć rywala". W drugiej połowie GKS Tychy szukał swojej okazji na gola, miał przewagę, oddawał celne strzały, ale nie goście nie dali się pokonać. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów.

Z wyniku bardziej zadowolona była Skra: "Po dobrym spotkaniu w wykonaniu naszej drużyny wywozimy z trudnego terenu w Tychach jeden punkt!" - czytamy komentarz na stronie facebookowej beniaminka z Częstochowy.

"Mimo dużej przewagi tyszan w drugiej połowie, spotkanie kończy się podziałem punktów" -skwitował GKS Tychy na Twitterze.

GKS Tychy - Skra Częstochowa 0:0

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka (31. Dominik Połap), Nemanja Nedić, Wiktor Żytek, Krzysztof Wołkowicz - Marcin Kozina (77. Kacper Janiak), Oskar Paprzycki (67. Sebastian Steblecki), Jakub Piątek, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel (77. Gracjan Jaroch) - Tomas Malec.

Skra: Mateusz Kos - Krzysztof Napora, Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Kamil Lukoszek (61. Dawid Niedbała) - Mikołaj Kwietniewski, Szymon Szymański, Marcin Stromecki (73. Przemysław Sajdak), Piotr Nocoń (90. Dominik Bronisławski) - Kamil Wojtyra (73. Maciej Mas).

Żółte kartki: Mańka, Steblecki, J. Piątek - Szymański, Wojtyra

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)