GKS wygrywa z wiatrem

Michał Wieczorek
Gieksa górą w meczu z "Góralami"
Gieksa górą w meczu z "Góralami" Łukasz Piotrowski (Ekstraklasa.net)
W zaległym meczu 14. kolejki I ligi katowicki GKS wygrał w Bielsku z Podbeskidziem 3:1. Pierwszoplanową rolę odgrywał dziś szalejący na Podbeskidziu wiatr.

Diametralnie różne połowy obejrzała nieliczna grupa fanów na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Niska temperatura i silny wiatr spowodowały, że na mecz z "Gieksą" zajwiło się zaledwie około 1000 fanów "Górali".

Drużyna prowadzona przez tymczasowego trenera, Tomasza Świderskiego zaczęła dobrze. Po błędzie Gorczycy, gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dariusz Kołodziej. W drugiej połowie to jednak goście grali z wiatrem i oni wykorzystali tą pomoc dużo skuteczniej. Do trzech goli GKS przyczynił się także Joachim Mikler, który popełnił błędy przy bramkach Kamińskiego i Goncerza. Warto dodać, że ten ostatni gol padł po uderzeniu Grzegorza Goncerza bezpośrednio z rzutu rożnego.