Gol czy nie? Kontrowersja w finale Ligi Mistrzów [WIDEO]

DW
TVP
Pod koniec pierwszej połowy finału Ligi Mistrzów doszło do dużej kontrowersji. Karim Benzema zdobył bramkę po zamieszaniu w polu karnym, ale sędzia - po długiej interwencji VAR - podyktował pozycję spaloną napastnika. Oceńcie sami. Gol padł prawidłowo czy nie?

43. minuta. Piłka w siatce Liverpoolu! Karim Benzema dostał dalekie podanie, znalazł się tuż przed Alissonem, ale zawahał się przed strzałem. Szukał podania i po rykoszecie piłka jeszcze jakimś cudem trafiła pod jego nogi. Francuz uderzył na bramkę, lecz sędzia wskazał pozycję spaloną. Napastnik miał znajdować się w złej pozycji przed zagraniem Valverde, będąc za Alissonem, ale przed jednym, a nie dwoma zawodnikami Liverpoolu.

VAR sprawdzał, czy piłkę w kierunku Benzemy zagrywał Valverde, czy Fabinho. Kwestia jest sporna i podzieliła internautów. W momencie zagrania Francuz znajdował się na pozycji spalonej. Zasady mówią, że w momencie zagrania piłkarz atakujący nie może być przed przedostatnim zawodnikiem drużyny przeciwnej.

Tak wyglądał spalony Benzemy:

Finał zaczął się o godz. 21:36, z ponad 30-minutowym opóźnieniem. Powodem był brak wydajności na bramkach stadionu Stade de France. Mówiło się o kradzieży biletów fanom Liverpoolu. Niektórzy przeskakiwali przez barierki, byle tylko dostać się na trybuny.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Gen zwycięstwa Realu Madryt, jego niesamowite mecze w Lidze Mistrzów, rekordowa liczba trofeów i legendarny Juanito, który brał udział w największej liczbie remontad Królewskich. Można wskazywać wiele powodów tego, że akurat Real zagra w finale Champions League, a nie Manchester City. Pewne jest, że w XXI wieku to już szósta taka remontada! Jak Los Blancos odrabiali straty w Lidze Mistrzów w ostatnich latach? Sprawdź!