Gol i asysta Kuby, Borussia w 2. rundzie Pucharu Niemiec

Bartłomiej Szura
W pierwszym meczu w Pucharze Niemiec obrońca tytułu mistrza Niemiec i ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Niemiec pewnie pokonał występującego w lidze regionalnej FC Oberneuland 3:0.

Sobotnie spotkanie było bardzo jednostronnym widowiskiem. Występujący w czwartej lidze gospodarze nie byli w żaden sposób w stanie przeciwstawić się faworyzowanemu przeciwnikowi. Piłkarze z Dortmundu pewnie kontrolowali grę regularnie punktując rywala. Strzelanie bramek mistrz Niemiec rozpoczął w 11 minucie za sprawą Reusa, który wykończył swoją indywidualną akcję strzałem do pustej bramki. Podobnie rzecz się miała w 39. minucie gdy Błaszczykowski ładnie zakończył akcję BVB uderzeniem w długi róg.

W drugiej połowie goście już zdecydowanie odpuścili rywalom ale nie oznaczało to, że zakończyli swoje popisy strzeleckie. W 67. minucie Ivan Perisic po raz trzeci pokonał golkipera Oberneuland.

Gospodarze w tym meczu nie mieli nic do powiedzenia a sukcesem BVB, który pewnie awansował do 2. rundy jest to, że żaden z zawodników mistrza Niemiec nie nabawił się kontuzji. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo iż wynik dla podopiecznych Kloppa był praktycznie od początku korzystny to szkoleniowiec bardzo długo trzymał na boisku swoich podstawowych zawodników. Tak bowiem właśnie wyglądać powinno profesjonalne podejście do zawodu i takiego podejścia wszystkie polskie drużyny powinny się uczyć.