Gol i asysta Piotra Zielińskiego [WIDEO]! Polak ma już double-double w tym sezonie

DW
Piotr Zieliński w końcu wykręcił statystyki, których wymaga się od niego od lat. EASTNEWS
Liga włoska. Piotr Zieliński błysnął formą na koniec sezonu. Polak w drugim meczu z rzędu strzelił gola, a do dzisiejszego występu przeciwko Udinese dołożył jeszcze asystę. A wszystko to w zaledwie trzy minuty. Napoli pokonało swojego rywala aż 5:1. Zobacz gola i asystę naszego pomocnika!

Gol i asysta Piotra Zielińskiego! [WIDEO]

Była 28. minuta meczu Napoli - Udinese. Gospodarze są wyraźnie lepsi od przeciwników, ale nie potrafią udokumentować tego bramką. W końcu długie podanie na Victora Osimhena, wymiana futbolówki z Piotrem Zielińskim, który wykreował partnerowi sytuację sam na sam. Nigeryjczyk nie wykorzystał jej, ale piłka szczęśliwie wpadła pod nogi Polakowi i ten wykorzystał swoją okazję.

Trzy minuty później Zieliński wykonywał rzut rożny. Uderzona piłka na dalszy słupek nie przyniosła dobrego rezultatu, ale w posiadaniu pozostali gospodarze. Zieliński otrzymał podanie w narożniku boiska, wypatrzył przed polem karnym Fabiana Ruiza, a ten kapitalnym strzałem podwyższył na 2:0.

W lidze włoskiej Napoli jest na drugim miejscu z dorobkiem 73 punktów. Sytuacja w czołowej czwórce Serie A TIM może jeszcze ulec zmianie. Po piętach Zielińskiemu i spółce depczą Atalanta oraz Milan (obie drużyny po 72 oczka). Do końca sezonu na Półwyspie Apenińskim pozostały trzy kolejki.

Piotr Zieliński notuje kapitalny sezon - najlepszy w historii swoich występów na włoskich boiskach. Polski pomocnik odpowiada w tym sezonie za akcje ofensywne Napoli i wychodzi mu to znakomicie. W sezonie 2020/21 osiągnął "double-double" - strzelił 10 goli i zanotował 11 asyst na wszystkich frontach w barwach Napoli. W Serie A TIM Zieliński jest również zawodnikiem najczęściej kreującym akcje bramkowe.