Jerzy Filipiuk
Adam Buksa - jeszcze w barwach Pogoni Szczecin (w 2019 roku)
Adam Buksa - jeszcze w barwach Pogoni Szczecin (w 2019 roku) Andrzej Szkocki
Były piłkarz m.in. krakowskich klubów (Wisły, Hutnika i Garbarni) Adam Buksa strzelił bramkę dla New England Revolution w wyjazdowym meczu z DC United 1:1. 24-latek został też uznany za najlepszego gracza spotkania.

Urodzony w Krakowie zawodnik zdobył gola w 51 minucie (na 0:1), gdy najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową pokonał Amerykanina pochodzącego z Sierra Leone Billa Hamida, kierując piłkę w narożnik jego bramki. Był aktywny na boisku, kilka razy zagrażał golkiperowi UC United. Został zmieniony w 1 minucie doliczonego czasu gry.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 73 minucie po strzele prawą nogą Federica Higuaina, brata słynnego Gonzalo, byłego zawodnika River Plate, Realu Madryt, Juventusu Turyn i AC Milan, a ostatnio Chelsea Londyn (na wypożyczeniu z "Juve").

Krakowianin, wysoki (191 cm wzrostu), środkowy napastnik pierwszego gola w MLS zdobył już w swym drugim występie w tych rozgrywkach - w marcu, czyli przed przerwą w rozgrywkach, spowodowaną pandemią koronawirusa - w meczu z Chicago Fire, także zakończonym remisem 1:1. Wtedy również uzyskał prowadzenie dla swojej drużyny.

W tabeli grupy C prowadzi Toronto FC (4 punkty) przed New England Revolution (4), DC United (2) i Montreal Impact (0). Dwa najlepsze zespoły z sześciu grup i cztery najlepsze z trzecich miejsc awansują do fazy play off turnieju MLS is Back Tournament. Triumfator turnieju zapewni sobie awans do Ligi Mistrzów CONCACAF.

Adam Buksa urodził się 12 lipca 1996 roku. Był zawodnikiem Wisły, Hutnika, Garbarni, Novara Calcio (Włochy), Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin i Pogoni Szczecin. W polskiej ekstraklasie rozegrał 98 spotkań, strzelił 27 bramek. Jego młodszy (17 lat) brat Aleksander uchodzi za wielki talent, trenował w Bronowiance i AP 21 Kraków, a obecnie jest graczem Wisły Kraków.

Wieczysta Kraków. Coraz więcej gwiazd w drużynie z klasy okr...

Piłkarze i trenerzy Wisły, Cracovii, Hutnika, Kmity, Świtu i...