Gol Jakuba Piotrowskiego w lidze bułgarskiej. Łudogorec o krok od mistrzostwa i podwójnej korony

Tomasz Górski
Łudogorec Razgrad/TT
Polacy za granicą. W 34. kolejce Łudogorec Razgrad pokonał na własnym stadionie Levski Sofia (3:2). Bramkę dla gospodarzy strzelił Jakub Piotrowski. Dla 25-letniego pomocnika było to trzecie trafienie w tym sezonie. Po zdobyciu Pucharu Bułgarii drużyna Polaka jest o krok od wywalczenia mistrzostwa kraju.

Polacy za granicą. Gol Jakuba Piotrowskiego

W lidze bułgarskiej trwa walka o mistrzostwo kraju. Po tym, Łudogorec Razgrad zdobył Puchar Bułgarii po wygranej w finale z CSKA 1948 Sofia (3:1), teraz ma szanse na zakończenie sezonu na pierwszym miejscu w lidze.

Obecnie Łudogorec jest liderem grupy mistrzowskiej z dorobkiem 82 punktów. Przewaga na drugim CSKA Sofia wynosi zaledwie 1 "oczko", ale na trzecim CSKA 1948 Sofia - aż 19. Mistrz kraju zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Łudogorec o krok od podwójnej korony

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23. minucie, kiedy rzut karny na bramkę zamienił Kirił Despodow. Drużyna ze stolicy Bułgarii odpowiedziała 10 minut później i do przerwy był remis. Kwadrans po zmianie stron prowadzenie Lewskiemu dał Filip Krystew.
W 63. minucie na murawie pojawił się Jakub Piotrowski, który po trzech minutach wpisał się na listę strzelców. To jego trzecie trafienie w tym sezonie. Na gola w lidze czekał od 23 października, kiedy to strzelił jedyną bramkę w meczu z Botevem Płowdiw.

W ostatniej kolejce Łudogorec zagra na wyjeździe z Czerno More (7 czerwca, godz. 17:45). O tej samej porze (drugie w tabeli) CSKA Sofia zagra na wyjeździe z Levskim Sofia.

Łudogorec Razgrad - Lewski Sofia 3:2 (1:1)
Gole: Kirił Despodow 23' k., Jakub Piotrowski 66', Thiago 72' - Ilijan Stefanow 33', Filip Krystew 60'