Gorąco na trybunach w Salzburgu! Sędzia przerwał spotkanie na kilka minut

Grzegorz Ignatowski
Sędzia spotkania Red Bull Salzurg - FC Basel około 30. minuty przerwał spotkanie. Powodem jego decyzji było agresywne zachowanie kibiców gości. Piłkarze udali się do szatni, ale na szczęście po 10 minutach wrócili na boisko i kontynuowali grę.

Kibice zaczęli się zachowywać agresywnie, kiedy piłkarze Salzburga wykonywali rzut rożny. W kierunku zawodnika Red Bull zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty. Interweniować próbowali kapitanowie obu drużyn, ale fani nie reagowali na ich prośby. Po kilku minutach sędzia główny zdecydował się przerwać spotkanie.

W momencie przerwania meczu Red Bull prowadził 1:0. Bramkę dla Austriaków zdobył w 21. minucie Jonathan Soriano. Basel grał w dziesiątkę, bowiem w 9. minucie czerwoną kartkę za faul od tyłu obejrzał Marek Suchy.

Przerwa trwała około 10 minut. Co ciekawe, podczas nieplanowanej przerwy świetnie bawili się kibice gospodarzy, których głośne śpiewy nie milkły nawet na chwilę.