Jacek Kmiecik
Czy Dani Carvajal sfaulował Roberta Lewandowskiego na rzut karny w 75. minucie EL Clasico Real Madryt - FC Barcelona? EPA/PAP
Prezes Barcelony, Joan Laporta, po porażce swojej drużyny z Realem Madryt 1:3 na Bernabeu zszedł do pokoju sędziowskiego, domagając się wyjaśnień za kilka kontrowersyjnych decyzji.

Laporta wtargnął do szatni sędziów

- Po zakończeniu meczu Joan Laporta wszedł do szatni sędziego, wielokrotnie domagając się wyjaśnień dotyczących niektórych sytuacji w meczu. Biorąc pod uwagę te wydarzenia, został poproszony o opuszczenie szatni sędziów, nie było dalszych incydentów - zacytowało głównego arbitra El Clasico, Jose Marię Sancheza Martineza „El Mundo Deportivo”.

Dwie sporne sytuacje do wyjaśnienia

Według źródła hiszpańskiego wydania „EMD”, Laporta chciał wyjaśnić u Sancheza Martineza, dlaczego sędzia zdecydował się nie analizować możliwego epizodu z rzutem karnym po popchnięciu Roberta Lewandowskiego przez Daniego Carvajala w 75. minucie. Sędzia uznał, że ta kontrowersji nie zasługiwała na dodatkową weryfikację za pomocą systemu odtwarzania wideo. Wątpliwości Laporty budziła również sytuacja z podyktowaniem rzutu karnego po przewinieniu Erica Garcii na Rodrygo w końcówce Gran Derbi.

El Clasico zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy, dla których gole strzelili Karim Benzema, Federico Valverde i Rodrygo, który wykorzystał rzut karny. Goście odpowiedzieli bramką Ferrana Torresa, po asyscie Lewandowskiego. Real Madryt zdobył 25 punktów i teraz samodzielnie prowadzi w tabeli LaLiga. Barcelona jest na drugim miejscu z 22 punktami.