Górnicy z Łęcznej lepsi od Polonistów z Warszawy w meczu sparingowym

know
Piłkarze Górnika Łęczna rozegrali pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów przed przerwą świąteczną. W Parczewie zielono-czarni wygrali z drugoligową Polonią Warszawa 2:0. Bramki strzelili Karol Podliński oraz Damian Gąska.

Górnicy umówili się na sparing z Polonią na boisku w Parczewie. Trener Marcin Prasoł dał wolne Maciejowi Gostomskiemu, natomiast w bramce stanęli Tomasz Woźniak i Mikołaj Kiliszek.

Pierwszy gol padł po dużym zamieszaniu w polu karnym. Piłkę z autu daleko wyrzucił Damian Zbozień, a jego koledzy na raty próbowali pokonać bramkarza Polonii. Przy linii końcowej strzału próbował także Hubert Sobol, a następnie odbitą piłkę odegrał do Karola Podlińskiego, który trafił do siatki rywali.

Jeszcze przed przerwą lewą stroną rozpędził się Sergiej Krykun. Jego dośrodkowanie odbił bramkarz, ale piłka trafiła pod nogi Damiana Gąski, który z pięciu metrów podwyższył prowadzenie.

W następny piątek, 25 listopada, Górnik zagra w Myślenicach z Wisłą Kraków. Natomiast 3 grudnia przeciwnikiem zielono-czarnych będzie Korona Kielca.

Górnik Łęczna – Polonia Warszawa 2:0 (2:0)
Bramki: Podliński 36, Gąska 43

Górnik: Woźniak (75 Kiliszek) – Tkacz (46 Turek), Cisse (46 Lykhovydko), Zbozień (46 Biernat), Kwiatkowski, Krykun (62 Golba), Lewkot (62 Gulczyński), Szramowski (62 Kryeziu), Gąska (62 Czelej), Sobol (62 Podliński), Podliński (46 Grzeszczyk). Trener: Marcin Prasoł

Polonia: Lemanowicz (46 Brudnicki) – Arak, Balcewicz, zaw. Testowany (46 Pazio), Pieczara (46 Bajdur), Fadecki (Fidziukiewicz), Majsterek, Kluska (46 Haberek), Piątek (46 Vasin), Koton (46 Baran), Wawszczyk (46 Biedrzycki). Trener: Rafał Smalec