Górnik II Zabrze - Polonia Bytom ZDJĘCIA, WYNIK Bytomianie odwrócili losy derbów Śląska i wrócili na pozycję lidera III ligi

Tomasz Kuczyński
01.04.2023. III liga (mecz bez publiczności): Górnik II Zabrze - Polonia Bytom
01.04.2023. III liga (mecz bez publiczności): Górnik II Zabrze - Polonia Bytom Karina Trojok
W sobotę 1 kwietnia 2023 roku w meczu 22. kolejki grupy trzeciej III ligi Górnik II Zabrze przegrał z Polonią Bytom 1:2 (1:0). Bytomianie wrócili na fotel lidera i mają 3 punkty przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu zabrzańskiej Sparty.

Po 21 kolejkach Polonia Bytom była liderem III ligi. W piątek swój mecz zremisował wicelider Rekord Bielsko-Biała (u siebie z Polonią Nysa 1:1) i zrównał się punktami z Polonią. Bytomianie przed meczem z rezerwami Górnika Zabrze byli niepokonani od dziewięciu spotkań (osiem zwycięstw i jeden remis, z Rekordem).

Zobacz ZDJĘCIA z meczu III ligi Górnik II Zabrze - Polonia Bytom, 1.04.2023 r.

Górnik II Zabrze - Polonia Bytom: Do przerwy prowadzili gospodarze

Derbowy mecz w Zabrzu rozegrano na boisku MOSiR Sparta bez udziału publiczności. Rezerwy Górnika przystąpiły do derbów z liderem będąc na 6. miejscu (33 punkty, a Polonia 47 pkt).

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie. Rajd środkiem boiska przeprowadził Jakub Pochcioł i odegrał do Mateusza Chmarka, który z ostrego kąta pokonał Eryka Mirusa. Do przerwy bytomski lider przegrywał 0:1.

sc]Górnik II Zabrze - Polonia Bytom: Dwa ciosy gości
Polonia doprowadziła do wyrównania w 68. minucie. Gospodarze nie potrafili wybić piłki w własnego pola karnego dostarczonej tam dalekim wrzutem z autu. Wreszcie przejął ją Konrad Andrzejczak i mocnym strzałem pokonał bramkarza Górnika Alessio Valion. Bytomianie poszli za ciosem w 76. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Andrzejczak bramkarz zabrzan chciał piąstkować, ale nie trafił w piłkę, która odbiła się od zaskoczonego Kamila Surowca i wpadła do siatki.

W doliczonym czasie zabrzanie mieli rzut wolny. Na pole karne gości pobiegł nawet bramkarz Górnika. W ogromnym zamieszaniu było bardzo blisko gola, ale piłkarze Polonii jakimś cudem nie dopuścili do straty bramki, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.

Górnik II Zabrze - Polonia Bytom 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Chmarek (19), 1:1 Konrad Andrzejczak (68), 1:2 Kamil Surowiec (76-samobójcza)

Górnik II: Valion – Capiga, Surowiec, Liszka, Pochcioł, Dziedzic (78. Skała), Ściślak (80. Kulig), Pytlewski (67. Pawlak), Zielonka (67. Korbecki), Rostkowski, Chmarek (67. Wodecki)

Polonia: Mirus - Budzik, Zubkov, Radkiewicz, Hałgas (46. Bedronka) - Gajda (46. Norkowski), Konieczny (63. Krzemień), Wolny (82. Wuwer) - Kuczera (42. Siwek), Ropski, Andrzejczak

Żółte kartki: Dziedzic, Chmarek, Surowiec - Budzik, Wolny

Sędziował: Mateusz Maj (Wrocław)