Górnik Łęczna - Garbarnia Kraków 1:0. Obronili pozycję lidera

KK
Piłkarze Górnika Łęczna rozpoczęli rundę rewanżową sezonu 2019/20 od domowego zwycięstwa 1:0 nad Garbarnią Kraków. Dla łęcznian był to jedenasty triumf w rozgrywkach.

Zwycięskiego gola zdobył w pierwszej połowie dla miejscowych Paweł Wojciechowski. Najskuteczniejszy zawodnik zielono-czarnych nie mógł pomóc drużynie w ostatnim spotkaniu z Legionovią Legionowo z powodu kontuzji, ale tym razem zapewnił Górnikowi niezwykle ważne trzy punkty. W dodatku, strzelił dziesiątą bramkę w sezonie.

Zespół z Grodu Dzika miał w tej konfrontacji szanse na więcej trafień, ale ostatecznie musiał zadowolić się skromnym triumfem. Swoje szanse mieli także goście, którzy po przerwie przejęli inicjatywę, ale byli nieskuteczni.

Dzięki wygranej nad Garbarnią, podopieczni trenera Kamila Kieresia zachowali fotel lidera drugoligowej tabeli. Do końca roku "Górnicy" rozegrają jeszcze dwie ligowe kolejki, a także mecz Totolotek Pucharu Polski z Legią Warszawa. Ostatnią z rywalizacji zaplanowano na 3. grudnia.

Górnik Łęczna - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
Bramki: Wojciechowski 35

Górnik:Kostrzewski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Sasin (74 Turek), Tymosiak, Goliński, Stromecki, Wójcik (90 Szczerba), Lewandowski (76 Dzięgielewski), Wojciechowski (83 Banaszak). Trener: Kamil Kiereś

Garbarnia:Frątczak – Kujawa (79 Kołbon), Klimek (64 Marszalik), Włodyka, Masiuda, Kuczak, Duda, Kostrubała, Słoma (64 Szewczyk), Kowalski, Feliks. Trener: Łukasz Surma

Żółte kartki: Sasin, Baranowski - Klimek, Włodyka

Sędziował:Marcin Kochanek (Opole)