Mecz Górnik Łęczna - GKS Bełchatów ONLINE. Co pokaże...

Mecz Górnik Łęczna - GKS Bełchatów ONLINE. Co pokaże beniaminek? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 1. kolejka
2020-08-29 17:00

Górnik Łęczna

3

GKS Bełchatów

0

• Górnik Łęczna rozpoczął sezon od pewnej wygranej. W drugiej połowie obrona GKS-u Bełchatów była często wyraźnie spóźniona, co wykorzystali Bartosz Śpiączka oraz Michał Goliński. Ostatecznie beniaminek wygrał 3:0 i wygląda na to, że GKS Bełchatów czeka wyjątkowo trudna walka o utrzymanie. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz - zapraszamy na kolejne relacje LIVE w serwisie GOL24.pl!

• Koniec spotkania! Górnik Łęczna na powitanie z Fortuna 1 Ligą pokonał 3:0 GKS Bełchatów.

• W międzyczasie sędzia przedłużył mecz o cztery minuty.

• Boisko opuścił również Bartosz Śpiączka. Na końcówkę wszedł Igor Korczakowski.

• Nie ma też Serhija Krykuna, którego zastąpił Aron Stasiak.

• Potrójna zmiana w Górniku Łęczna. Zszedł Michał Goliński, pojawił się Karol Struski.

• Eizenchart bliski gola honorowego! Niepewnie po jego uderzeniu interweniował Gostomski. Golkiper miał jednak szczęście - piłka przeszła obok słupka.

• Strzał z dystansu na bramkę bełchatowian. Łapie piłkę Lenarcik.

• Druga zmiana w drużynie z Łęcznej. Schodzi Marcin Stromecki, za niego Bartłomiej Kalinkowski.

• Żółtą kartką upomniany Marcin Sierczyński.

• Gancarczyk uderzał z dystansu, ale strzał z 25 metrów był niecelny.

• Roszada także u gości. Schodzi Łukasz Wroński, na boisku melduje się Damian Warnecki.

• Pierwsza zmiana w ekipie Górnika. Schodzi Paweł Wojciechowski zastępuje Przemysława Banaszaka.

• Żółtą kartką upomniany Seweryn Michalski.

• Na bramkę Górnika uderzał Szymorek, ale ten strzał był bardzo niecelny.

• Piłka znów w bramce GKS-u, ale Paweł Wojciechowski był na spalonym. Tym razem trafienie nie zostało więc uznane.

• Składna akcja gospodarzy zakończona przez Michała Golińskiego, który wyprzedził obrońców i pewnie pokonał bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! MICHAŁ GOLIŃSKI!

• Nie ma też Przemysława Zdybowicza. Pojawił się Bartłomiej Eizenchart.

• Podwójna zmiana w GKS-ie. Schodzi Damian Hilbrycht, pojawia się Dawid Flaszka.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Upomniany Marcin Stromecki.

• Górnik podwyższa prowadzenie! Leandro miał sporo miejsca na lewej stronie, dośrodkował w pole karne, Bartosz Śpiączka wyprzedził Mateusza Szymorka i z bliska pokonał bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Górnika. Znów pewnie interweniuje Gostomski.

• Zdybowicz próbował szczęścia z dystansu. Gostomski zbił piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika z lewej strony. Łapie piłkę Maciej Gostomski.

• W przerwie mamy zmianę w ekipie gości. Nie wrócił na boisko Szymon Łapiński, pojawił się za to Patryk Makuch.

• Czas na drugą połowę.

• Stosunkowo niewiele działo się w pierwszej połowie. GKS nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Górnika. Beniaminek z Łęcznej prowadzi 1:0 po trafieniu Pawła Sasina.

• Koniec pierwszej połowy!

• Odpowiedź Górnika. Wroński zagrał piętą do Zdybowicza, ale ten z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Paweł Lenarcik nie zdecydował się na wyjście z bramki, a piłka wylądowała w siatce. Strzelcem gola Paweł Sasin.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! PAWEŁ SASIN!

• Gancarczyk dośrodkował z rzutu rożnego, ale Baranowski znów był na posterunku.

• Goliński dośrodkował w pole karne, lecz piłka wylądowała w rękach Gostomskiego.

• GKS miał rzut rożny, po dośrodkowaniu udało się nawet oddać strzał, ale był on niecelny. Gostomski zacznie grę od piątego metra.

• Magiera dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne Górnika, ale tam w pojedynku główkowym lepszy był Baranowski.

• Adrian Cierpka oddał niezły strzał na bramkę gości. Broni jednak to uderzenie Paweł Lenarcik.

• Naciskają gospodarze. GKS skupiony przede wszystkim na defensywie, lecz wciąż czekamy na pierwszy celny strzał.

• Górnik miał okazje do dośrodkowania po rzucie wolnym i rzucie rożnym. Defensywa gości na razie zachowuje czujność.

• Na razie trwa wzajemne badanie się - gra toczy się przede wszystkim w środku pola.

• Gramy!

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w oficjalnym meczu w sezonie 2018/2019, jeszcze w 2. Lidze. GKS wygrał wówczas u siebie 2:0. W Łęcznej padł natomiast remis 1:1.

• GKS Bełchatów w minionym sezonie utrzymał się w Fortuna 1 Lidze, zajmując miejsce tuż nad kreską i mając tyle samo punktów co Olimpia Grudziądz, która spadła poziom niżej. W tym sezonie drużyna także jest jednym z kandydatów do spadku. Na razie zaliczyła bolesną porażkę w Fortuna Pucharze Polski, ulegając Legii Warszawa aż 1:6.

• Górnik Łęczna w zeszłym sezonie wygrał rozgrywki 2. Ligi. Beniaminek w meczach kontrolnych mierzył się między innymi z Motorem Lublin i Zniczem Pruszków. Z tym pierwszym zespołem zremisował 1:1, z drugim przegrał 0:1.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów:

• Oto skład oraz ławka rezerwowych Górnika Łęczna:

• Czas na kolejny mecz Fortuna 1 Ligi! W Łęcznej Górnik, który wrócił na ten poziom rozgrywkowy, podejmie GKS Bełchatów. Pierwszy gwizdek arbitra już o 17:00 - zapraszamy na relację na żywo w serwisie GOL24.pl!

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów LIVE! Co pokaże beniaminek?

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów LIVE! Co pokaże beniaminek? ©Krzysztof Kapica

Mecz Górnik Łęczna - GKS Bełchatów ONLINE. Fortuna 1 liga wróciła na Lubelszczyznę. Beniaminek zagra dzisiaj z zespołem, który cudem uniknął spadku. Zespołem - dodajmy - bardzo zmienionym. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:00.

Mecz Górnik Łęczna - GKS Bełchatów ONLINE

Ubiegły sezon łęcznianie zakończyli jako lider piłkarskiej II ligi. Do rozgrywek na wyższym szczeblu przystąpi właściwie ten sam zespół, który zwyciężył w zakończonej kampanii. -Chcemy się pokazać z dobrej strony, mamy swoje aspiracje oraz ambicje sportowe i zobaczymy, jak się wszystko potoczy. Jesteśmy pełni nadziei, ale mocno stoimy na nogach - mówi prezes łęczyńskiego Górnika, Piotr Sadczuk.

Szkielet drużyny pozostał nienaruszony.
Trener Kamil Kiereś będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, którzy stanowili o sile Górnika w poprzednich rozgrywkach. Po dwóch spadkach z rzędu w latach 2017-2018 klub stawia na stabilność. Po wywalczeniu awansu zielono-czarni nie szaleli na rynku transferowym. Władze klubu chcą, by drużyna ewoluowała bez konieczności robienia rewolucji w szatni. Nowymi twarzami w drużynie są Maciej Gostomski, Serhij Krykun i Karol Struski.

W obozie rywali zmian jest zdecydowanie więcej. Zespół z Bełchatowa jest budowany praktycznie od nowa. Z wiosennej kadry ubyło aż jedenaście nazwisk. W ich miejsce pojawiło się dziewięciu nowych zawodników. Trudno zatem ocenić potencjał piętnastej drużyny ubiegłego sezonu. Od spadku bełchatowian uratował jedynie lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Olimpią Grudziądz.

- GKS Bełchatów ma swoje problemy organizacyjne i finansowe. To niestety determinuje działania tego klubu jeśli chodzi o zmiany w kadrze, których jest bardzo dużo. Linia obrony i bramkarz jednak stanowią monolit z zeszłego sezonu. Znam specyfikę pracy w Bełchatowie, bo kiedyś budowałem tam skład w podobnych warunkach - wspomina swoją przygodę z klubem z Bełchatowa, Kamil Kiereś. Szkoleniowiec łęcznian z tamtejszym GKS-em święcił w przeszłości sukcesy jako trener młodzieży, a następnie pierwszego zespołu. W Bełchatowie miał okazję poczuć smak spadku z ekstraklasy, a także awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej rok później.

GKS Bełchatów ma już za sobą pierwszy mecz o stawkę sezonu 2020/2021. W 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski zespół mierzył się z mistrzami Polski ze stołecznej Warszawy. Ponad połowę drużyny w tym starciu stanowili zawodnicy sprowadzeni do klubu latem. Niespodzianki jednak nie sprawili i GKS zdecydowanie przegrał 1:6.

Obydwa zespoły miały szansę zagrać przeciwko sobie na początku tego roku. Sparing rozegrany w ramach przygotowań do rundy wiosennej zwyciężyli podopieczni Kamila Kieresia 1:0. "Torfiorze" byli jednak wtedy zupełnie inną drużyną.

Początek inauguracyjnego spotkania zaplanowano na sobotę 29 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie w Łęcznej. Warto podkreślić, że na mecz będą mogli wejść bezpłatnie wszyscy sympatycy piłki nożnej.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - GKS 1:0 (sparing, 01.02.2020)
GKS - Górnik 2:0 (sparing, 22.06.2019)

Mecz Górnik Łęczna - GKS Bełchatów TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie na stronie i w aplikacji IPLA TV. Dostęp bezpłatny, ale transmisja bez komentarza i z jednej kamery. Początek o godzinie 17:00. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl