Górnik Łęczna - GKS Katowice 2:2. Katowiczanie po przerwie uratowali punkt

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS Katowice zdołali w Łęcznej odrobić po przerwie dwubramkową stratę
Piłkarze GKS Katowice zdołali w Łęcznej odrobić po przerwie dwubramkową stratę Fot Arkadiusz Gola
Piłkarze GKS Katowice przywieźli punkt z Lubelszczyzny remisując z Górnikiem Łęczna 2:2. Katowiczanie do przerwy przegrywali z gospodarzami 0:2, ale po przerwie zdołali odrobić straty dzięki czemu nie wracali do domu z pustymi rękami.

Piłkarze GKS Katowice pojechali do Łęcznej po dwóch kolejnych wygranych. Katowiczanie chcieli podtrzymać dobrą passę w spotkaniu ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy, który kiepsko rozpoczął sezon. Niestety podopieczni trenera Rafała Góraka do przerwy dali sobie strzelić dwie bramki i po zmianie stron musieli się sporo natrudzić, by nie wracać do domu z pustymi rękami.

Gospodarze objęli prowadzenie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Dawida Kudłę. Górnik przejął piłkę przed polem karnym i Damian Gąska precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza GKS.

Łęczna poszła za ciosem i wynik jeszcze w I połowie podwyższył Serhij Krykun. Ukrainiec po serii zwodów w polu karnym wypracował sobie czystą pozycję i ją wykorzystał.

Katowiczanie próbowali odpowiedzieć uderzeniem z rzutu wolnego Rafała Figiela, ale Maciej Gostomski złapał piłkę. To była najlepsza sytuacja GieKSy do przerwy.

Po I połowie zanosiło się na drugą w sezonie wygraną spadkowicza, ale po zmianie stron goście byli już bardziej skuteczni. Trener Górak dokonał trzech zmian w składzie i katowiczanie ruszyli do odrabiania strat. Marko Roginić dwa razy minimalnie chybił celu, ale w końcu do siatki rywali trafił Michał Kołodziejski, który wykorzystał zagranie Arkadiusz Jędrycha.

GieKSa mogła wyrównać chwilę później, ale Jakub Arak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Górnika. Później bliski szczęścia był Dawid Brzozowski, ale dopiero na 10 minut przed końcem do remisu doprowadził Roginić kończąc wślizgiem zespołową akcję gości.

Górnik Łęczna - GKS Katowice 2:2 (2:0)
1:0 Damian Gąska (23), 2:0 Serhij Krykun (34), 2:1 Michał Kołodziejski (70), 2:2 Marko Roginić (81)