Górnik Łęczna

0

Korona Kielce

1

• Górnik Łęczna po raz pierwszy w tym sezonie przegrał na własnym obiekcie. W meczu 21. kolejki wicelidera pokonała Korona Kielce. O wygranej gości przesądził gol Jacka Podgórskiego z rzutu karnego. W dwóch spotkaniach pod wodzą Kamila Kuzery kielczanie zdobyli sześć punktów.

• Koniec meczu! Korona Kielce wygrała z wiceliderem z Łęcznej. Na zapleczu ekstraklasy padła dzisiaj ostatnia niezdobyta twierdza.

• Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej części spotkania.

• Marek Kozioł wyłapał piłkę po uderzeniu Bartosza Śpiączki z kliku metrów.

• JaceK Kiełb zameldował się w miejsce Jacka Podgórskiego.

• Pierwsza zmiana w ekipie Korony. Hugo Diaz zastąpił Marko Pervana.

• Aleksander Jagiełło wszedł w miejsce Macieja Orłowskiego.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego po faulu na Maku. Przemysław Banaszak przewinił w ataku.

• Emile Thiakane nie przebierał w środkach. Ostro potraktował Adriana Cierpkę.

• Dawid Lisowski łokciem trafił Adriana Cierpkę. Żółta kartka.

• Dorzucał z prawej strony Karol Struski. Z kilku metrów głową spudłował Bartosz Śpiączka.

• Adrian Cierpka wszedł w miejsce Marcina Stromeckiego.

• Paweł Wojciechowski opuścił plac gry. Na boisko wszedł Przemysław Banaszak.

• Potrójna zmiana w Górniku. W miejsce Krykuna wszedł Bartłomiej Kukułowicz.

• Bartosz Śpiączka główkował po dośrodkowaniu Michała Maka. Bez trudu broni Kozioł.

• Korona na prowadzeniu! Maciej Gostomski rzucił się w swoją prawą stronę, a Jacek Podgórski uderzył w przeciwnym kierunku.

• GOOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA KORONY! JACEK PODGÓRSKI!

• Mariusz Złotek wskazał na jedenasty metr! W polu karnym po kontakcie z Midzierskim upadł Jakub Łukowski.

• Michał Mak dokładnie dograł w pole karne. Nie najlepiej przyjmował Serhij Krykun i stracił piłkę.

• Zablokowany strzał Serhija Krykuna. Dobijał po ziemi Karol Struski, ale na posterunku był Marek Kozioł!

• Szybki wypad Korony. Marko Pervan zagrywał niedokładnie do Jakuba Łukowskiego.

• Gramy! Druga połowa już się rozpoczęła!

• Zmiana w ekipie Górnika. Bartosz Śpiączka wszedł w miejsce Bartłomieja Kalinkowskiego.

• Mariusz Złotek zakończył pierwszą połowę. Do przerwy w Łęcznej bez bramek.

• Uderzał po ziemi Jakub Łukowski, ale wyblokował ten strzał obrońca Górnika.

• Maciej Gostomski złapał piłkę zagrywaną przez Marcina Stromeckiego. Goście będą mieli rzut wolny pośredni z kilku metrów, ale z bardzo ostrego kąta.

• Jacek Podgórski huknął z dystansu. Ponad poprzeczką.

• Paweł Wojciechowski nie wykorzystał rzutu karnego! Marek Kozioł wyczuł intencję strzelca i odbił piłkę do boku.

• Mario Zebić został napomniany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Górnika! Mario Zebić ciągnął za koszulkę Pawła Wojciechowskiego.

• Michał Mak dograł z lewego skrzydła w pole karne. Paweł Wojciechowski nie zdołał przeciąć piłki.

• Jacek Podgórski ostro wszedł w Marcina Stromeckiego. Sędzia oszczędził zawodnika Korony.

• Bartłomiej Kalinkowski spóźnił się ze wślizgiem i obejrzał żółtą kartkę.

• Bartłomiej Kalinkowski przerwał kontratak Korony. Faulował Filipe Oliveirę.

• Wrzutka Marcina Stromeckiego w pole karne na Tomasza Midzierskiego. Wybijają przyjezdni.

• Jakub Łukowski uderzył zza pola karnego. Wysoko ponad poprzeczką.

• Michał Mak łatwo minął Rafała Kobrynia. Po strzale z okolic narożnika pola karnego interweniował Marek Kozioł.

• Maciej Orłowski spróbował dwójkowej akcji z Serhijem Krykunem. Poradzili sobie kielczanie.

• Prosta strata Marcela Gąsiora. Strzelał Marcin Stromecki, ale został zablokowany.

• Marcin Stromecki raz jeszcze dorzucił z wolnego. Dobre wyjścia Marka Kozioła.

• Marcin Stromecki dośrodkował z rzutu wolnego. Oddalił zagrożenie Rafał Kobryń.

• Korona odebrała piłkę po pressingu. Uderzał zza pola karnego Marko Pervan, ale nad poprzeczką.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie już się rozpoczęło!

• Spotkanie na stadionie w Łęcznej sędziować będzie Mariusz Złotek z Gorzyc.

• To będzie drugi mecz w tym roku, w którym Koronę poprowadzi Kamil Kuzera. W pierwszym spotkaniu pod wodzą Kuzery kielczanie pokonali Puszczę Niepołomice 1:0.

• W 20 kolejkach Górnik Łęczna zdobył 41 punktów. Korona Kielce zajmuje dwunaste miejsce - na razie zgromadziła 25 punktów.

• Korona Kielce rozpocznie w następującym zestawieniu:

• Oto wyjściowy skład Górnika Łęczna:

• Piłkarze Górnika rundę wiosenną rozpoczęli od trzech wyjazdowych zwycięstw. W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi wicelider z Łęcznej skonfrontuje się z dwunastą w tabeli Koroną Kielce. Początek spotkania o godz. 20:30. Witamy w relacji LIVE!

red

Górnik Łęczna - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM ©Przemyslaw Swiderski

Górnik Łęczna - Korona Kielce ONLINE. W drugim piątkowym meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi Górnik Łęczna podejmie Koronę Kielce. Jeszcze niedawno drużyny te stawały na przeciw siebie w Ekstraklasie. Obecnie zespoły te - choć na zapleczu Ekstraklasy - są w dwóch rożnych miejscach. Łęcznianie celuję w drugi awans z rzędu, za to kielczanie pragną stabilizacji pod wodzą Kamila Kuzery.

Górnik Łęczna - Korona ONLINE

To będzie drugi mecz w tym roku, w którym Koronę poprowadzi Kamil Kuzera. Zastąpił on Macieja Bartoszka, który w ubiegłym tygodniu za porozumieniem stron rozwiązał umowę z kieleckim klubem. W pierwszym spotkaniu pod wodzą Kuzery Korona pokonała Puszczę Niepołomice 1:0. W piątek czeka ją trudniejsze zadanie, bo zmierzy się w Łęcznej z wiceliderem.

Górnik Łęczna - Korona NA ŻYWO. – Górnik to wymagający rywal. Świadczą o tym jego ostatnie wyniki i pozycja w tabeli. Musimy skupić się na tym, co robimy i jak chcemy zagrać – mówił na przedmeczowym briefingu Kamil Kuzera. - W ostatnich dniach trochę sobie porozmawialiśmy. Określiliśmy priorytety. Przed tygodniem powiedzieliśmy sobie o krokach, które musimy podjąć. Nie mogą być one duże. Musimy być zaangażowani w stu procentach, również w treningi, żeby przełożyć to na mecze – dodał.

Górnik Łęczna - Korona STREAM. Łęcznianie po dobrej jesieni zaliczyli rewelacyjny początek piłkarskiej wiosny. Podopieczni Kamila Kieresia są jedynym zespołem zaplecza ekstraklasy, który jeszcze nie przegrał na własnym stadionie. Czas na starcie z kielecką Koroną, która w ubiegłym sezonie występowała na najwyższym w kraju szczeblu rozgrywek.

Gospodarze przystąpią do spotkania po wygranej z innym ekstraklasowiczem. W minionej kolejce Górnik pokonał Arkę Gdynia, rewanżując się za przegraną w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Kielczanie także zwyciężyli w minionej kolejce. Korona pokonała niepołomicką Puszczę 1:0. Żółto-czerwoni nie zaliczyli jednak tak dobrego początku roku jak ligowi wiceliderzy z Łęcznej. Ostatnia wygrana była pierwszym zwycięstwem Korony od listopada ubiegłego roku.

Mecz Górnik - Korona odbędzie się w piątek 19 marca o godz. 20:30. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra, online będzie można go śledzić za pośrednictwem platformy Ipla.tv. Stream online jest jednak płatny.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.