KK
Już za dwa tygodnie piłkarze Górnika Łęczna rozpoczną rywalizację w nowym sezonie II ligi. W swoim przedostatnim sprawdzianie przed wznowieniem walki o punkty, zielono-czarni pokonali przed własną publicznością Legionovię Legionowo.

Wynik do przerwy ustalił jeden z nowych pomocników drużyny z Łęcznej, Marcin Stromecki, który dał prowadzenie gospodarzom w 18. minucie gry. Dla 25-latka był to drugi gol w obecnym okresie przygotowawczym. Wcześniej trafił do siatki Sokoła Adamów.

Po zmianie stron zwycięstwo miejscowych przypieczętował w końcówce spotkania Paweł Wojciechowski. Tym samym, Górnik zanotował trzecią z rzędu towarzyską wygraną. Początek letnich gier kontrolnych nie był dla łęcznian udany (porażki z GKS-em Bełchatów, Zniczem Pruszków oraz Pogonią Siedlce), ale w ostatnich tygodniach zespół z Grodu Dzika prezentuje się coraz lepiej, o czym świadczą chociażby rezultaty ze Stalą Stalowa Wola (1:0) oraz Stalą Rzeszów (3:1).

Podopiecznych trenera Kamila Kieresia czeka jeszcze jeden mecz sparingowy tego lata. 20 lipca łęczyńscy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Tydzień później zainaugurują ligowe rozgrywki w Krakowie, gdzie stoczą bój z tamtejszą Garbarnią.

Przed rozpoczęciem zmagań w II lidze, "Górnicy" szlifują nowe rozwiązania taktyczne, zgrywają przebudowany zespół, a także integrują się. W tym tygodniu zielono-czarni udali się całą drużyną na tor gokartowy, by urządzić tam wewnętrzny turniej. Najlepiej poradził w nim sobie Paweł Wojciechowski, a podium uzupełnili Jakub Jaroszyński i Karol Turek.

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
Bramki: Stromecki 18, Wojciechowski 82

Górnik: (I połowa) Kostrzewski - Leandro, Pajnowski, Baranowski, Orłowski, Stromecki, Szczerba, Korczakowski, Stasiak, Mackiewicz, Wojciechowski. (II połowa) Rojek - Leandro (70 Zagórski), Pajnowski (77 Jaroszyński), Midzierski, Sasin, Stromecki (77 Nakrosius), Tymosiak, Wójcik, Lewandowski (77 Goliński), Mackiewicz (77 Turek), Wojciechowski (83 Szady). Trener: Kamil Kiereś