Piast Gliwice

1

• Koniec meczu! Podział punktów w Łęcznej!

• Banaszak w miejsce Śpiączki

• Ależ obrona Placha! Mak mógł dać Górnikowi zwycięstwo, ale lepszy okazał się bramkarz Piasta!

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy

• Kolejna zmiana - Mokwa za Mosóra

• Mak wchodzi w miejsce Krykuna

• Wracający do Piasta Hateley w miejsce Torila

• Schodzi Serrano, w jego miejsce Lokilo

• Zmiana w Górniku - Szramowski za Wędrychowskiego

• Żółta kartka dla Steczyka za dyskusje

• Wędrychowski przejął piłkę na własnej połowie i przeszarżował pół boiska, ostatecznie osaczony przez kilku rywali został zatrzymany.

• Rzut rożny dla Piasta po szarży Torila

• Drewniak w miejsce Tymosiaka. Trener wolał nie ryzykować drugiej żółtej kartki dla swojego zawodnika i zawczasu ściągnął go z boiska.

• Kolejna akcja Górnika, ale piłkę asekurowaną przez Huka przejął bezpiecznie Plach.

• Kądzior przedarł się z piłką w pole karne, ale musiał uderzać prawą nogą i posłał piłkę ponad bramką!

• Żółta kartka dla Tymosiaka. Trzecia dzisiaj dla piłkarza Górnika za faul na Kądziorze!

• Ależ centrostrzał Wędrychowskiego, ale zorientował się Plach i przebił piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny.

• Za Alvesa pojawia się Steczyk

• Dwie zmiany w Piaście. Schodzi Ameyaw, w jego miejsce Pyrka

• Górnik coraz śmielej atakuje, wyraźnie uskrzydlony golem z końcówki pierwszej połowy.

• Dużo wiatru na lewym skrzydle robi dziś Leandro. Prawa strona defensywy Piasta wyraźnie nie umie sobie z nim poradzić.

• Rozpoczęcie drugiej połowy

• Koniec pierwszej połowy! Gol do szatni Górnika Łęczna. Co ważne, gospodarze zdecydowanie na niego zasłużyli.

• Wrzutka Leandro z lewego skrzydła i najwyżej do piłki wyskoczył Śpiączka, który posłał piłkę po długim słupku. Upadł w starciu z nim Katranis, ale chyba nie było faulu

• Goool! Śpiączka doprowadza do wyrównania!

• Dwie minuty doliczone

• Piast ewidentnie w końcówce tej połowy broni dogodnego rezultatu. Może to szansa dla Górnika?

• Śpiączka znów miał dobrą okazję, ale po raz kolejny był na spalonym.

• Kądzior raz po raz jest dzisiaj faulowany. Oby zawodnik Piasta dokończył mecz bez kontuzji

• Ależ okazja Górnika! Leandro dośrodkował w pole karne, Śpiączka świetnie wyskoczył i uderzył na bramkę, ale Plach genialnie wybronił ten strzał głową. Dobijał jeszcze Toril, ale z kilku metrów posłał piłkę nad bramką!

• Rzut rożny dla Górnika i przez chwilę miał problemy Piast. Ostatecznie piłkę udało się oddalić od pola karnego, ale całą akcję groźnym upadkiem opłacił Damian Kądzior.

• Łęcznianie nieco uspokoili grę, ale daleko im do skonstruowania akcji, która mogłaby doprowadzić do wyrównania.

• Sokołowski mógł pokusić się o drugiego gola! Po podaniu z prawej strony Kądziora pomocnik Piasta uderzył po ziemi, ale piłka minęła bramkę. Mógł ją jeszcze sięgnąć i dobić Toril, ale był nieco spóźniony.

• Tym razem z wolnego wrzucał Lipski, dobrze znalazł w polu karnym Huka, ale ten jedyni podbił piłkę do góry, po czym opanowali ją obrońcy.

• Żółtka kartka dla Midzierskiego. Kolejny faul na Kądziorze i znów będzie rzut wolny sprzed pola karnego!

• Dalekie podanie do Śpiączki, ten ładnie zgrał piłkę głową do tytułu, gdzie Wędrychowski uderzył niewiele obok bramki. Ostatecznie i tak Śpiączka był na spalonym.

• Groźne dośrodkowanie Kądziora z rzutu wolnego, ale tym razem wybijają piłkę obrońcy.

• Kądzior faulowany z prawej strony pola karnego. Żółtą kartką ukarany Pajanowski

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewego skrzydła, Sokołowski przyjął piłkę, nawinął rywala i spokojnie wymierzył w światło bramki! Ileż opanowania wykazał w tej akcji Sokołowski!

• Goooool! Co za otwarcie Piasta! Sokołowski!

• Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Kosa i gramy!

• Oba zespoły już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

• Tak zagrają gospodarze:

• Skład Piasta na spotkanie w Łęcznej:

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania rozpoczynającego 11. kolejkę PKO Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna podejmie Piasta Gliwice. Który z zespołów lepiej wykorzystał przerwę reprezentacyjną? Przekonamy się już za dwie godziny!

BLIT

Górnik Łęczna - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Andrzej Szkqcki/Polska Press

Górnik Łęczna - Piast Gliwice ONLINE. Beniaminek z Lubelszczyzny pozostaje "czerwoną latarnią" PKO BP Ekstraklasy. Kolejną okazją na odbicie się od dnia tabeli będzie dla łęcznian domowe starcie z Piastem Gliwice. Gliwiczanom wypadło ze składu trzech ważnych zawodników, tak więc podopieczni Waldemara Fonralika szykują się na trudny wyjazd.

Górnik Łęczna - Piast ONLINE

Piastowi wypadł Tomasz Jodłowiec. Środkowy pomocnik doznał urazu podczas zajęć. W dalszym ciągu rehabilituje się natomiast stoper Jakub Czerwiński. Z powodów zdrowotnych może zabraknąć jeszcze Kristophera Vidy.
Przeciw beniaminkowi nie zagra również Michał Chrapek. Pomocnik musi pauzować za cztery żółte kartki. Niewykluczone, że do kadry meczowej zostanie włączony Tom Hateley. Nowy-stary pomocnik, pochodzący jednak z kraju spoza strefy unijnej, czeka na załatwienie spraw formalnych.

Górnik Łęczna - Piast NA ŻYWO. Podopieczni Kamila Kieresia z pewnością inaczej wyobrażali sobie powrót na najwyższy poziom krajowych rozgrywek. Łęcznianie o awans walczyli do samego końca i nie mieli dużo czasu na budowę drużyny. Czas na usprawiedliwienia jednak już się skończył. Za nami dziesięć kolejek bieżącego sezonu. Górnik jednak wciąż nie może się odnaleźć w krajowej elicie. Dzięki przerwie reprezentacyjnej "Górnicy" mieli trochę czasu na wyciągnięcie wniosków. Kolejnym testem będzie dla nich starcie z Gliwickim Piastem.

Gospodarze z Łęcznej liczą na przełamanie po trzech porażkach z rzędu. Podopieczni Kamila Kieresia w ostatnim czasie musieli uznać wyższość Legii Warszawa, Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin. Trzeba przyznać, że mierząc się z czołowymi zespołami ligi, łęcznianie nie byli faworytami. Skala tych porażek jest jednak z pewnością większa, niż spodziewaliby się sympatycy beniaminka z Lubelszczyzny. Jedenaście straconych bramek i tylko dwie strzelone w trakcie trzech kolejek nie napawa optymizmem. - Kolejny mecz przegrywamy wysoko. Znowu przytrafiają nam się głupie proste błędy. Nie wiemy chyba jak grać. Nie wygląda to dobrze - mówił po przegranej 1:4 w Szczecinie bramkarz i kapitan zespołu, Maciej Gostomski.

Górnik Łęczna - Piast STREAM. Po dziesięciu kolejkach Piast zajmuje ósme miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. Przed przerwą skromnie pokonał Wisłę Kraków (1:0). Bramki gliwiczan rozkładają się zdecydowanie bardziej równomiernie. Na listę strzelców wpisało się w bieżącym sezonie już ośmiu zawodników. Najskuteczniejszy był do tej pory Kristopher Vida. Węgierski skrzydłowy pokonał bramkarza trzykrotnie. Piast jednak miewa wciąż problemy w grze ofensywnej. - Liga jest czasami bardzo nieprzewidywalna. To że ktoś jest na określonym miejscu nie sprawia, że jest z nim łatwiej o punkty. Górnik w Łęcznej poza meczem z Lechią stoczył wyrównane boje - uważa trener Waldemar Fornalik.

Zielono-czarni nie chcąc wypaść z rytmu meczowego, w czasie reprezentacyjnej przerwy podjęli występująca na co dzień w eWinner 2. lidze Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali to spotkanie 2:1. Być może zwycięstwo w towarzyskim spotkaniu będzie dla nich pewnego rodzaju impulsem, który pomoże przełamać się także w rozgrywkach ligowych.

Górnik Łęczna - Piast TRANSMISJA

Mecz 11. kolejki PKO BO Ekstraklasy: Górnik Łęczna - Piast Gliwice zostanie rozegrany w sobotę 16 października o godzinie 12:30. Transmisję na żywo przeprowadzi telewizja Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3 (komentarz z audiodeskrypcją). W internecie stream można obejrzeć na stronach ncplusgo.pl i canalplus.com, a także w player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.