Górnik Łęczna pokonał w meczu sparingowym Radomiaka Radom 1:0

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Górnik - Radomiak. Janusz Gol i Daniel Pik.
Fragment meczu, Górnik - Radomiak. Janusz Gol i Daniel Pik. Górnik Łęczna
W pierwszym meczu sparingowym w ramach przygotowań do nowego sezonu 2022/2023 PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom przegrał 0:1 z Górnikiem w Łęcznej.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Lobato 43
Radomiak, 1 połowa: Posiadała - Pik, Justiniano, Chobotenko, Świdzikowski, Sokół - Stępień, Żurawski, Majda - Konanau, Snopczyński.
Radomiak, 2 połowa: Kobylak - Pawłowski, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz (85 Grotek) - Nowakowski, Cele, Łukasik - Leandro, Angielski, Maurides.

W wyjściowym składzie Radomiaka sami nowi piłkarze, poza Maciejem Świdzikowskim, Dominikiem Sokołem i Jakubem Snopczyńskim.
W bramce pozyskany ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Albert Posiadała, w obronie Daniel Pik z Cracovii Kraków, testowany Portugalczyk Pedro Justianino, testowany Ukrainiec Sergiej Czobotenko, w pomocy testowany Oskar Majda ze Stali Łańcut, Dominik Stępień wychowanek Radomiaka, który wrócił z wypożyczenia do Sokoła Ostróda, Wiktor Żurawski wychowanek Akademii Radomiaka i testowany Ukrainiec Sergiej Konanau ze Delty Warszawa.
Co się działo w pierwszej połowie?
8 minuta - strzał Macieja Świdzikowskiego z pięciu metrów obronił bramkarz Górnika
10 minuta - po strzale Michała Maka piłka przeleciała nad bramką
24 minuta - mocny strzał Daniela Pika obronił golkiper gospodarzy
26 minuta - mocny strzał Damiana Gąski obronił Albert Posiadała
41 minuta - za zagranie piłki ręką przed Pedro sędzia podyktował rzut karny. Piłka po strzale Banaszaka przeleciała nad poprzeczką
41 minuta - w sytuacji sam na sam, Banaszak przegrał pojedynek z radomskim bramkarzem.
43 minuta - 1:0 piłka po strzale z rzutu wolnego Lobato odbiła się od jednego z graczy Radomiaka (Daniela Pika) w murze i wpadła do siatki.
Ekstraklasowy skład
Drugą połowę Radomiak zaczął w ekstraklasowym zestawieniu z dwoma nowymi zawodnikami, bramkarzem Gabrielem Kobylakiem pozyskanym z Legii Warszawa oraz Dariuszem Pawłowskim z Górnika Zabrze. Po koniec meczu na kilka minut na boisku pojawił się Remigiusz Grotek z Akademii Radomiaka.
Co się działo w drugiej połowie?
55 minuta - strzał Leandro cudem obronił bramkarz Górnika
74 minuta - piłka po strzale Karola Angielskiego przeleciała nad poprzeczką
77 minuta - strzał Thabo Cele obok słupka
88 minuta - po strzale Leandro piłka trafiła w boczną siatkę
Kto nie zagrał w Radomiaku?
W ogóle przeciwko nie zagrali: Mateusz Radecki, Tiago Matos, Luizao (urazy), Luis Machado, Filipe Nascimento (wyjechali w rodzinnych sprawach do Portugalii).