Górnik Łęczna

2

Polonia Bytom

1

• Sędzia kończy spotkanie. 2:1 Zwycięża Bogdanka po ładnych bramkach Pielorza i Nildo. Dla gości strzela Świerczok. 3 punkty zostają w Łęcznej.

• Gospodarze spokojnie kontrolują przebieg meczu, widać, że chcą dotrwać do końca z korzystnym wynikiem

• Poloniści zupełnie bez pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnych.

• Zmiana w drużynie gości: z boiska schodzi Michalak, za niego na murawie melduje się Ściański

• Łęczna cofnięta na swoją połowę, w oczekiwaniu na wyprowadzenie kontrataku.

• W odpowiedzi Pesir popisuje się identycznym zagraniem

• Szybka akcja Pietrowskiego, jego dośrodkowanie wyłapuje Prusak

• Łęcznianie chcą pójść za ciosem, utrzymuja się przy piłce na połowie rywala

• Z szybką kontrą wychodzili bytomianie, ale Jean Paulista został powstrzymany przez obrońców Bogdanki

• Przy bramce dla Łęcznej nie popisała się defensywa Polonii

• To już 10. gol Nildo w obecnych rozgrywkach

• Nildo strzela bramkę, po świetnym prostopadłym podaniu. Mija bramkarza i lobem, ponad obrońcami posyła piłkę do bramki gości.

• Goście próbują najprostszymi środkami przedostać się pod pole karne Bogdanki

• Akcji prawą stroną próbował Jacek Kusiak jednak jego rajd skończył sie na linii końcowej bosika

• Znaczną przewagę osiągnęła Bogdanka. Gospodarze mają przewagę w posiadaniu piłki

• Żółtą kartką ukarany Oziemczuk za symulowanie faulu w polu karnym bytomian.

• Dobra, składna akcja Bogdanki. Dośrodkowanie Oziemczuka i strzał głową Łuczaka, który mija bramkę Polonii

• Druga zmiana w zespole z Bytomia: schodzi Tomczyk, za niego wchodzi Alancewicz

• Łuczak dośrodkowuje zbyt mocno i piłka wychodzi poza linię końcową.

• Kolejny rzut wolny dla GKS-u, tym razem do bramki Polonii bliżej.

• Rzut wolny dla Bogdanki z odległości ponad 30. metrów

• Dużo wyrównanej, zaciętej walki w środkowej części boiska

• Zmiana w zespole Bogdanki: schodzi Michał Zuber, w jego miejsce na murawie pojawia się Jacek Kusiak

• Zbyt niskie dośrodkowanie Łuczaka, bytomianie wybijają piłkę.

• Silny strzał z 30. metrów Pesira. Bramkarz paruje piłkę na rzut rożny

• Płaskie dośrodkowanie nie znajduje drogi do pola karnego gospodarzy

• Rzut wolny dla Polonii z około 40. metrów od bramki Łęcznej

• Kolejne próby ataków gości kończą sie niedokładnymi zagraniami.

• Trener Fornalak głośno pokrzykuje na swoich podopiecznych.

• Okres słabszej gry obydwu zespołów, dużo niedokładności

• Akcji prawą stroną próbował Pesir jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

• Zmiana w zespole Polonii: schodzi kontuzjowany Tanżyna, zmienia go Pietrowski.

• Uraz zawodnika Polonii: Tanżyna poza boiskiem.

• Zmiana w zespole gospodarzy: na boisku Oziemczuk w miejsce Jhonathana.

• Sędzia Radkiewicz rozpoczyna drugą połowę meczu.

• Arbiter kończy pierwsze 45 minut meczu. Do przerwy remis 1:1 po golach Pielorza i Świerczoka

• Łęcznianie znów przedostali się w pole karne gości, gdzie sztuczką popisał się Nildo. Uderzenia na bramkę jednak nie było

• Sędzia dolicza do pierwszej połowy 1 minutę.

• Bytomianie starają się skonstruować atak, ale póki co idzie im to dość nieudolnie

• Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie boiska. Przeważają niedokładne zagrania i nieporozumienia między piłkarzami.

• Koronkową akcją prawą stroną boiska popisali się Nildo i Zuber, co wzbudziło burzę oklasków na trybunach

• Z rzutu wolnego z prawej strony boiska uderzał Michalak, ale Sergiusz Prusak pewnie wybronił jego uderzenie

• Goście wciąż na połowie GKS-u

• Po składnej akcji i uderzeniu głową Świerczoka, z lini bramkowej piłkę wybijał Jonathan

• Rzut rożny przyniósł jednak... kontrę dla gości

• Jednak mądra defensywa GKS-u przyniosła odbiór i kontratak, który przyniósł korner.

• Gospodarze teraz cofnęli się i zaprosili Bytom na swoją połowę

• Bytomianie zdezorientowani są nieco stratą bramki w takich okolicznościach.

• Stracona bramka totalnie uciszyła kibiców gości

• Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Pielorz i Bogdanka prowadzi 1:0 !

• Żółty kartonik dla faulującego Killara.

• W starciu w polu karnym ucierpiał nieco Nildo, ale po chwili Brazylijczyk podniósł się z murawy i może kontynuować grę

• Korner nie przyniósł jednak korzyści dla GKS-u.

• Świetnym strzałem z dystansu popisał się Łuczak, ale bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny

• Piłka wróciła do gospodarzy.

• Niecelnie zza pola karnego uderzył Mąka

• Atak gości.

• Łęcznianie próbują przedrzeć się prawą stroną boiska na której szarpać stara się Zuber

• Gra póki co toczy się w strefie środkowej boiska

• Wciąż przy piłce GKS. Jednak ich próby konstruowania ataku pozycyjnego nie przynoszą skutku.

• Prawą stroną próbował szarżować Zuber, ale poradzili sobie z nim defensorzy gości

• Jak do tej pory akcje z obu stron są nieskładne, piłkarze popełniają sporo przewinien

• Groźną akcję próbowali przed chwilą przeprowadzić goście, ale na pozycji spalonej znalazł się Mąka i sędzia zatrzymał grę

• Przeważają niedokładne zagrania, a w poczynaniach obu zespołów da się odczuć trochę nerwowości

• Na boisku póki co rządzi jednak głównie chaos.

• Przy piłce wciąż się gospodarze, którzy starają się zepchnąć do defensywy bytomian

• Z Bytomia przyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, która wspiera swój klub dopingiem

• Próby ataków gospodarzy kończą się jednak przed polem karnym Polonii

• GKS od początku próbuje zaatakować gości

• Sędzia Radkiewicz wyprowadził obie jedenastki na boisko. Rozpoczynają gospodarze.

• Powtórzenie tamtego sukcesu będzie dla bytomian nie lada zadaniem, bowiem GKS na swoim obiekcie radzi sobie bardzo dobrze. Zespół Rzepki na siedem rozgrywanych u siebie spotkań, wygrał pięć. Jak dotąd, jedynie Ruch Radzionków wywiózł z Łęcznej komplet oczek.

• Klub ze Śląska, jak do tej pory, cztery razy grał w delegacjach. Wyjazdowe bilansy "niebiesko-czerwonych" i łęcznian są identyczne : dwie porażki, remis i zwycięstwo. Trzy punkty udało się Polonii wywieźć z Nowego Sącza, po pokonaniu w czwartej kolejce Sandecji.

• Zespół z Łęcznej w ligowym zestawieniu zajmuje aktualnie czwartą lokatę. "Zielono-czarnych" od premiowanego awansem drugiego miejsca dzielą dwa punkty, a od lidera z Bydgoszczy pięć.

• Polonia, która spadła w zeszłym sezonie z Ekstraklasy, ma raczej już tylko iluzoryczne szanse na powrót od elity. Klub czeka trudna walka o utrzymanie w I. lidze. Obecnie bytomianie z dorobkiem zaledwie ośmiu oczek zajmują 16. pozycję w tabeli. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi przed tą kolejką jednak tylko trzy punkty.

• Z kolei Bogdanka podzieliła się punktami w trudnym wyjazdowym starciu w Gdyni z Arką. Wynik tej rywalizacji to 2:2

• Przed tygodniem, Polonia przegrała u siebie 0:1 z Kolejarzem Stróże. Była to już ich szósta porażka w tych rozgrywkach.

• Drużyny przystępują do sobotniej rywalizacji w odmiennych nastrojach.