Górnik Łęczna przegrał ostatni zimowy sparing z GKS Tychy

KK
W swoim ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze Górnika Łęczna przegrali wyjazdowy mecz towarzyski z GKS-em Tychy. Dla obu drużyn była to próba generalna przed startem rozgrywek.

W 9. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił kapitan miejscowego zespołu, Łukasz Grzeszczyk. W kolejnych fragmentach rywalizacji łęcznianie mieli okazje na wyrównanie, ale Przemysławowi Banaszakowi oraz Tomaszowi Tymosiakowi zabrakło skuteczności w dogodnych sytuacjach. Na przerwę podopieczni trenera Kamila Kieresia schodzili przegrywając 0:2, po tym jak rezultat podwyższył Łukasz Sołowiej. Były piłkarz Górnika trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie nie padły żadne gole. Mecz w Tychach był dla Górnika dziesiątym sprawdzianem przed drugą częścią sezonu 2019/20. Bilans łęcznian w spotkaniach kontrolnych to trzy wygrane, taka sama liczba porażek i cztery remisy. Czy sztab szkoleniowy zielono-czarnych jest zadowolony z okresu przygotowawczego oraz transferów? - Wszystko zweryfikuje liga - mówi Kamil Kiereś, trener Górnika. - Zapewne ktoś niebawem oceni mnie i dyrektora sportowego. Musimy poczekać. Żaden z nowych zawodników nie dostanie niczego za darmo, będą musieli ciężko pracować. Czekamy na inaugurację rundy i cały czas pracujemy oraz analizujemy wiele kwestii. We wtorek zawodnicy przeszli badania krwi na podstawie których oceniliśmy poziom ich zmęczenia. Potem wreszcie przeszliśmy ze sztucznego boiska na murawę trawiastą. Myślimy o pierwszym meczu o punkty z Elaną Toruń - dodaje.

Potyczka w Toruniu czeka "Górników" 29. lutego o godzinie 20.08. Zanim łęcznianie powrócą do walki o ligowe punkty, dojdzie do oficjalnej prezentacji pierwszego zespołu seniorów, a także drużyn młodzieżowych oraz ekstraligowej ekipy kobiet, czyli aktualnych Mistrzyń Polski. Prezentacja odbędzie się w hali sportowej przy ul. Jaśminowej w Łęcznej w najbliższą niedzielę o godzinie 17:30. W jej trakcie zaplanowano licytację oraz zbiórkę środków dla Marcina Kuśmirka – kibica Górnika, który uległ wypadkowi i przechodzi obecnie kosztowną rehabilitację.

GKS Tychy - Górnik Łęczna (2:0)
Bramki: Grzeszczyk 9 (z rzutu karnego), Sołowiej 35

GKS: Jałocha (53 Igaz)) - Mańka, Biernat, Sołowiej, Kallaste, Steblecki (66 Połap), Biegański (66 Kamavuaka), Krišto (66 Piątek), Grzeszczyk, Szumilas, Lewicki (46 Piątkowski). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Górnik: Kostrzewski (46 Rojek) - Leandro (46 Sasin), Midzierski (46 Pajnowski, 75 Turek), Baranowski, Zagórski (72 Cielebąk), Stromecki, Tymosiak (46 Kalinkowski), Wójcik (46 Cierpka), Stasiak (65 Dzięgielewski), Lewandowski (46 Orłowski), Banaszak (65 Śpiączka). Trener: Kamil Kiereś