Górnik Łęczna

1

Stomil Olsztyn

1

• Koniec meczu. Ten wynik sprawia, że walka o ostatnie miejsce barażowe nabiera rumieńcu. W grze są trzy drużyny - w tym "liderujący" (czyli szósty) Górnik.

• I ponownie z problemami Gostomski. Tym razem wyszedł centrostrzał z prawej flanki.

• ŁUCZAK! Ależ bliski szczęścia. Obił poprzeczkę po kontrze i zagraniu Hinokio.

• Górnik szuka jeszcze szczęścia w dośrodkowaniach - bez efektu.

• Główka Maka po rzucie rożnym. Piłka mija pierwszy słupek - strzał niecelny.

• Kartka dla Hinokio za faul w polu karnym Górnika.

• Stomil szanuje tę zdobycz. W końcówce nie szarżuje.

• Za słaby (choć celny) strzał Banaszaka.

• I kolejna próba. Tym razem nad poprzeczką uderzył Śpiączka.

• Zablokowany strzał Górnika w polu karnym!

• Stomil gra niedokładnie na połowie Górnika. Akcja kończy się na aucie.

• Skrzypczak wchodzi za Ogrodowskiego.

• Carolina za Mosakowskiego.

• Ucierpiał bodajże bark Mosakowskiego.

• Jeden z piłkarzy Stomilu jest opatrywany. Przerwa w grze.

• Schodzi Krykun. Za niego Jagiełło.

• Na trybunach są też kibice Stomilu.

• Na widowni 1400 osób. To komplet biorąc pod uwagę rządowe obostrzenia (maksymalnie 25 procent zajętych miejsc):

• Tym razem Krykun obił słupek! Udana interwencja Leszczyńskiego.

• Niecelny strzał Stomilu. Nawet jakby padła bramka to nie zostałaby uznana. Strzelec wcześniej kopnął bowiem rywala.

• Wszedł Banaszak. Zmienił Wojciechowskiego.

• Wojciechowski złożył się do woleja, ale nie oddał celnego strzału, Róg.

• Łuczak za Spychałę.

• Kartka również dla Ogrodowskiego.

• Kartka dla Tymosiaka.

• Krykun uderza obok prawego słupka po tym jak futbolówka spadła pod jego nogi w okolicach szesnastego metra.

• Znów ofiarnie piąstkuje Leszczyński.

• Seria wrzutek w pole bramkowe Stomilu. Najpierw wybija obrońca, potem bramkarz.

• Wzmaga się doping dla Górnika. Zespół ma rzut rożny.

• Szczutowski uderza głową tuż nad poprzeczką. Wygrał pojedynek z Leandro.

• Tym zawodnikiem był Kalinkowski.

• Jeden z zawodników Górnika wpadł z piłką w pole karne, ale nie został sfaulowany, a tego chyba oczekiwał.

• Na tę chwilę Górnik zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 50 punktów. Miedź Legnica i Odra Opole mają po 49 punktów. Przypomnijmy, że szóste miejsce to ostatnie, które gwarantuje udział w barażach o ekstraklasę.

• Druga połowa zaczęła się. Od środka gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Bramki padły w 3 i 5 minucie, a potem widowisko się uspokoiło. Wracamy za kwadrans.

• Szczutowski w miejsce Szramki.

• Trzech piłkarzy zwija się z bólu - w tym Leszczyński. Konieczna pomoc medyków.

• W szesnastce uderza Tymosiak, ale niefortunnie obija przeciwnika!

• Spychała zatrzymany w gąszczu zawodników Górnika. Był już z piłką w polu karnym.

• Jęk zawodu na widowni i na murawie. Główka piłkarza Górnika minimalnie obok prawego słupka.

• Górnik stara się przeważać. Niewiele z tego wynika.

• Leandro wrzuca, Baranowski uderza po koźle głową, ale Leszczyński nie daje się zaskoczyć.

• Będzie jednak rzut wolny w niezłej odległości. Faulowany Krykun, do piłki ustawia się Leandro...

• Krykun został wypchnięty z pola karnego.

• Tym razem Krykun przegrał walkę w powietrzu. Nie ma nawet rzutu rożnego.

• Za krótka wrzutka Leandro. W efekcie nie ma strzału, a jest tylko aut.

• Wojciechowski nieoczekiwanie znalazł się w sytuacji sam na sam. Bez przyjęcia oddał strzał, ale nieczysto trafił w piłkę. Bez zagrożenia.

• Po szybkim początku teraz tempo jakby spadło. Gra toczy się w środku pola.

• Brakuje zrozumienia między ofensywnymi piłkarzami Stomilu.

• Stomil domaga się faulu pod szesnastką rywala, ale sędzia podejmuje inną decyzję.

• Kolejna okazja dla gospodarzy. Tym razem piłka przelatuje nad poprzeczką. Sporo zabrakło.

• górnik

• Kibice apelują, by grać na całego i walczyć do upadłego.

• Ależ nam się ten mecz zaczął. Górnik odpowiada wrzutką z prawej flanki i skuteczną po niej główką Krykuna. Znowu remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie! Krykun!

• Wpadka Gostomskiego! Bramkarz Górnika obronił wprawdzie pierwszy strzał Mysiorskiego, ale drugi przepuścił jak junior!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0, ale dla Stomilu!

• Gospodarze w strojach zielono-czarnych, goście na niebiesko.

• Spotkanie właśnie się zaczęło.

• Passa Górnika jest fatalna. Zespół beniaminka nie wygrał od 1 kwietnia. W tym czasie zanotował pięć remisów i trzy porażki. Ostatnio uległ ŁKS-owi Łódź 1:3.

• Na trzy mecze przed końcem Górnik ma tyle samo punktów co szósta Miedź i ósma Odra. Jedna z tych drużyn uzupełni stawkę baraży.

• Górnik do końca musi się bić o miejsce gwarantujące udział w barażach o ekstraklasę. Właśnie wypadł z tego miejsca, bo wczoraj wygrała Miedź.

• Ławka rezerwowych Stomilu: Kanclerz, Carloina, Sierant, Łuczak, Szczutowski, Jońca, Skrzypczak

• Ławka rezerwowych Górnika: Kostrzewski, Matei, Pajnowski, Stasiak, Struski, Jagiełło, Goliński, Banaszak