Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 2:2. Zmiana trenera nie pomogła

KK
Zwolnienie ze stanowiska trenera Rafała Wójcika nie sprawiło, że Górnik Łęczna sięgnął po komplet punktów. W spotkaniu 14. kolejki sezonu 2018/19, zielono-czarni zremisowali u siebie ze Zniczem Pruszków. Dla łęcznian był to już czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Do przerwy na boisku w Łęcznej nie padły żadne gole, choć obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe. Najlepszą z nich miał Dariusz Zjawiński, który po jednej z akcji w 33. minucie obił piłką słupek bramki strzeżonej przez Patryka Rojka. Wcześniej okazje, by wpisać się na listę strzelców dla Górnika mieli Paweł Wojciechowski oraz Dawid Dzięgielewski, jednak pierwszemu z nich zabrakło centymetrów po strzale głową, natomiast ze strzałem drugiego poradził sobie bramkarz gości.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przyjezdni wyszli na prowadzenie. Wynik otworzył Marcin Bochenek, który zamknął szybki atak Znicza strzałem z kilku metrów. Na odpowiedź miejscowych nie trzeba było długo czekać. Do wyrównania doprowadził Patryk Szysz, który posłał piłkę do siatki za sprawą kapitalnego uderzenia z dystansu. Dla 20-letniego wychowanka łęczyńskiego klubu było to już dziewiąte trafienie w obecnych rozgrywkach.

W 66. minucie ekipa z Pruszkowa prowadziła 2:1, po tym jak Paweł Tarnowski zaskoczył defensywę i bramkarza Górnika. Końcowy rezultat ustalił natomiast Paweł Wojciechowski, który otrzymał dobre podanie od Szysza.

Remis ze Zniczem nie jest wynikiem satysfakcjonującym dla łęcznian. Zespół prowadzony tymczasowo przez trenera Sławomira Nazaruka liczył na zwycięstwo, by zbliżyć się w tabeli do miejsc premiowanych awansem. Zielono-czarni musieli się jednak zadowolić tylko punktem, w dodatku zaledwie drugim wywalczonym w trzech ostatnich spotkaniach.

Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 2:2 (0:0)
Bramki: Szysz 54, Wojciechowski 71 – Bochenek 47, Tarnowski 66

Górnik: Rojek – Sasin (86 Pisarczuk), Midzierski, Markowski, Zagórski, Tymosiak, Wójcik (64 Bętkowski), Sosnowski, Szysz, Dzięgielewski (69 Zuber), Wojciechowski. Trener: Sławomir Nazaruk

Znicz: Misztal – Bochenek, Klepczarek, Długołęcki, Rackiewicz, Kocot (82 Machalski), Małachowski, Pyrka (74 Faliszewski), Tarnowski, Kubicki (84 Kabala), Zjawiński. Trener: Andrzej Prawda

Żółte kartki: Midzierski, Wojciechowski – Bochenek

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)

Widzów: 765

Materiał oryginalny: Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 2:2. Zmiana trenera nie pomogła - Kurier Lubelski