Górnik lepszy od Warty

Marek Iwaniszyn
Warta przegrała z drugoligowcem
Warta przegrała z drugoligowcem Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Na tydzień przed startem pierwszej ligi Warta Poznań przegrała sparingowy pojedynek z drugoligowym Górnikiem Polkowice 1:2. Spotkanie rozegrano w Grodzisku Wielkopolskim.

Zawodnicy z Polkowic na prowadzenie wyszli w 22 minucie. Fatalny błąd bramkarza Jakuba Miszczuka, który nie trafił w piłkę, wykorzystał Zbigniew Grzybowski, który bez problemów wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Wyrównanie padło jeszcze przed przerwą. Po zespołowej akcji Marciniak-Pawlak-Magdziarz, do bramki trafił ten ostatni.

Warta w drugiej połowie prezentowała się zdecydowanie lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Nie potrafiła jednak swojej przewagi udokumentować bramką. Rywale również nie potrafili zmienić wyniku spotkania. Do czasu. Gdy wszyscy czekali już końca meczu zwycięstwo Górnikowi zagwarantował efektownym strzałem Bancewicz.