Górnik Polkowice - GKS Katowice 0:2. Ekipa Góraka nabiera tempa

Rafał Musioł
Katowiczanie wygrali drugi mecz z rzędu.
Katowiczanie wygrali drugi mecz z rzędu. Lucyna Nenow / Polska Press
Katowiczanie zdali na piątkę ligowy egzamin i zasłużenie wygrali w Polkowicach 2:0. Oba gole strzelił Adrian Błąd.

GKS Katowice na dzień dobry przegrał z Hutnikiem Kraków i na Bukowej zrobiło się nerwowo. W poprzedniej kolejce pokonali rezerwy Lecha Poznań, ale wyjazdowe starcie z Górnikiem Polkowice miało dać odpowiedź, czy ekipa Rafał Góraka wraca na właściwe tory.

Odpowiedź padła twierdząca. Górnik atakował, ale GKS strzelił gola dającego mu prowadzenie. W 26. minucie Maciej Stefanowicz był faulowany w polu karnym, ale ułamek sekundy później Adrian Błąd trafił do siatki z 10 metrów. Polkowiczanie nerwowo próbowali odpowiedzieć, ale tuż przed przerwą Błąd uderzył z 20 metrów bez przyjęcia i było 2:0

W drugiej połowie katowiczanie skoncentrowali się na pilnowaniu wyniku i udało im się to bez większych przygód. Ich zwycięstwo było całkowicie zasłużenie.

Górnik Polkowice - GKS Katowice 0:2 (0:2)