Górnik Polkowice - GKS Katowice RELACJA, WYNIK Remis w meczu beniaminków I ligi. GieKSa przerwała serię porażek

Tomasz Kuczyński
16.09.2021 katowicegks katowice arka gdynia gieksa mecz pilka nozna fot. marzena bugala-astaszow/ /dziennik zachodni/ polska press Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W poniedziałek 20.09.2021 r. w ostatnim meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice zremisował z Górnikiem w Polkowicach. GieKSa przełamała się po trzech porażkach z rzędu. Katowiczanie prowadzili, ale szybko stracili gola po rzucie karnym.

GKS Katowice przystąpił do pojedynku beniaminków I ligi po przegranych meczach z Arką Gdynia 2:4, Widzewem w Łodzi 1:3 i Chrobrym Głogów w Polkowicach 0:4. W poniedziałek katowiczanie wrócili do Polkowic, aby zagrać z Górnikiem. Mecz miał się odbyć przy Bukowej, ale ze względu na planowany remont boiska Górnika, nastąpiła zmiana gospodarza. Wiosną te zespoły spotkają się na stadionie GKS-u.

Do przerwy bez goli

Polkowiczanie mieli przed spotkaniem z GieKSą jeden punkt więcej oraz dwa remisy z rzędu. GKS był przedostatni w tabeli, a Górnik piąty od końca. Mecz był więc z gatunku z tych „wagi ciężkiej”. Trener Rafał Górak dokonał kilku zmian- pierwszy raz między słupkami stanął Patryk Królczyk zastępując Dawida Kudłę.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Mecz był wyrównany, a w 39. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Po kontrze Adrian Błąd wyłożył piłkę w polu karnym, ale Danian Pavlas nie trafił w bramkę. W 32. minucie GKS też miał dobrą okazję, którą zmarnował Patryk Szwedzik posyłając piłkę obok bramki.

Krótka radość GieKSy z prowadzenia

W 47. minucie Górnik był bliski bramki samobójczej. Gospodarzy uratował bramkarz Jakub Szymański. W 55. minucie GieKSa cieszyła się z objęcia prowadzenia. Po rzucie rożnym Michał Kołodziejski głową skierował piłkę do bramki. Radość nie trwała krótko, bo sędzia podyktował karnego za zagranie ręką Pavlasa. Mateusz Piątkowski pokonał Królczyka i w 58. minucie znów był remis.

Poprzeczka i słupek

Polkowiczanie poczuli krew i chcieli pójść za ciosem. GKS odpierał ataki, w 67. minucie Zbigniew Wojciechowski tak dośrodkował, że piłka odbiła się od poprzeczki. W 76.minucie Mariusz Szuszkiewicz uderzył minimalnie nad bramką. Cztery minuty później Szuszkiewicz przegrał pojedynek z Królczykiem.

W 87. minucie szczęścia zabrakło gościom. Po strzale Adriana Błąda piłka trafiła najpierw w bramkarza, potem w słupek i wyszła na rzut rożny.

Sędzia doliczył jeszcze 4 minuty, w których wynik już się nie zmienił.

GKS Katowice ma teraz 7 punktów i zajmuje 16. miejsce, czyli nadal jest w strefie spadkowej.

Górnik Polkowice - GKS Katowice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Michał Kołodziejski (55), 1:1 Mateusz Piątkowski (58-karny)

Górnik: Jakub Szymański - Dominik Radziemski, Paweł Kucharczyk, Mateusz Magdziak, Jarosław Ratajczak - Maciej Bancewicz (61. Eryk Sobków), Adrian Purzycki (61. Kamil Wacławczyk), Bruno Żołądź, Mariusz Szuszkiewicz (81. Maciej Pałaszewski), Kajetan Szmyt (78. Jakub Sypek) - Mateusz Piątkowski.

GKS Katowice: Patryk Królczyk - Zbigniew Wojciechowski (90. Krystian Sanocki), Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Danian Pavlas - Szymon Kiebzak (78. Filip Kozłowski), Rafał Figiel, Bartosz Jaroszek, Adrian Błąd (90. Marcin Urynowicz), Arkadiusz Woźniak - Patryk Szwedzik (63. Filip Szymczak).

Żółte kartki: Purzycki, Ratajczak

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)