Górnik Polkowice - Miedź Legnica 2:0. Polowiczanie utrali nosa Miedzi

Piotr Janas
Piotr Janas
Piłkarze Miedzi Legnica (czerwone koszulki) nie weszli w 2022 rok najlepiej. Górnik Polkowice postawił legniczanom twarde warunki Fot. Tomasz Szulc/Górnik Polkowice
Przygotowania do piłkarskiej wiosny trwają nie tylko w klubach grających w PKO Ekstraklasie. Trenują także nasi pierwszoligowcy. W sobotę lider - Miedź Legnica - przegrał z zamykającym tabelę Górnikiem Polkowice.

Miedź Legnica na razie pracuje na własnych obiektach. W planach ma zagraniczne zgrupowanie w Turcji, ale uda się tam dopiero na początku lutego. Przed wylotem lider Fortuna 1 ligi zaplanował trzy mecze kontrolne. Pierwszy z nich rozegrany został w sobotę, a rywalem legniczan był inny przedstawiciel Zagłębia Miedziowego na zapleczu ekstraklasy - Górnik Polkowice.

Zielono-Czarni są czerwoną latarnią ligi, ale w zimie dużo się u nich zmieniło. Przede wszystkim trenera Pawła Barylskiego zastąpił Szymon Szydełko, a z drużyną pożegnał się wypożyczony z Warty Poznań Kajetan Szmyt, gdyż poznaniacy skorzystali z możliwości skrócenia wypożyczenia. Przyszli za to Michał Bojdys z GKS-u Jastrzębie i Szymon Kiebzak z GKS-u Katowice, z Lecha Poznań wypożyczony został Antoni Kozubal, a z drugoligowych rezerw Śląska Wrocław Szymon Krocz.

Cała czwórka zagrała w sobotnim sparingu z Miedzią, który dla obu zespołów był pierwszą potyczką w 2022 roku. Spotkanie to rozegrano w Polkowicach, gdzie do przerwy bramek nie oglądaliśmy. Trener Wojciech Łobodziński w przerwie wymienił całą jedenastkę, ale oba składy były mocno eksperymentalne. Gospodarze nie pozwolili faworyzowanej Miedzi rozwinąć skrzydeł, ale de facto większość tego meczu była ciężkostrawnym widowiskiem.

To co najważniejsze wydarzyło się w ostatnich 10 minutach. Najpierw w 81 min prowadzenie Górnikowi dał Krocz, który popisał się celnym strzałem z lewej strony pola karnego, a na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry wynik na 2:0 ustalił Dorian Krakowski, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Kolejny sparing Miedzianka rozegra w sobotę, a jej rywalem będzie Chrobry Głogów.

Górnik Polkowice - Miedź Legnica 2:0 (0:0)
Bramki: Krocz 81, Krakowski 89
Górnik: Szymański (35. Furtak, 70. Malec) - Opałacz (46. Ratajczak), Biernat (46. Bojdys), zawodnik testowany (46. Kucharczyk), Fryzowicz (46. Krakowski), Radziemski (40. Baranowski, 65. Sypek), Żołądź (46. Pałaszewski), Purzycki (30. Kozubal, 60. Karmelita), Wacławczyk (30. Kiebzak, 60. Mazurowski), Szuszkiewicz (46. Bancewicz), Piątkowski (46. Krocz).
Miedź (I połowa): Abramowicz - Stróżyński, Mijušković, Hoogenhout, Matuszek, Azikiewicz - Śliwa, Dominguez, Chuca, Kaczmarek - Garcia.
(II połowa): Lenarcik - Garuch, Balcewicz, Aurtenetxe, Carolina - Zapolnik, Tront, Mamis, Lehaire, Lewandowski - Makuch.