Górnik - Widzew Łódź 4:3. Hat-trick Wolsztyńskiego nie pomógł

Jan Hofman
Jan Hofman
W spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Górnik Polkowice wygrał 4:3 z Widzewem. Łodzianie w 41 minucie przegrywali 1:4 i wydawało się, że klęska gości jest nieunikniona. Łodzianie zdobyli jeszcze dwa gole, ale katastrofalna gra w obronie zemściła się i drużyna trenera Marcina Kaczmarka doznała szóstej porażki w tym sezonie. Tym samym nie udało się powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego meczu z Lechem II Poznań, kiedy to Widzew przegrywał 0:2, ale ostatecznie zdołał wygrać 3:2.

Jeszcze przed przerwą drugiego gola zdobył Rafał Wolsztyński i było 2:4. Napastnik drużyny z al. Piłsudskiego, który dziś zastąpił Marcina Robaka, pauzującego z nadmiar kartek, tuż po przerwie zdobył trzeciego gola. Okazało się jednak, że hat-trick zdobyty na wyjeździe, to jednak za mało, aby myśleć o wywalczeniu korzystnego wyniku. Statystycy wyliczyli, że Wolsztyński strzelił gola nr 700. w obecnym sezonie II ligi.
Trzeba przyznać, że łodzianie walczyli o osiągnięcie satysfakcjonującego rezultatu, ale gospodarze nie dopuścili do tego. Wolsztyński mógł być jeszcze większym bohaterem, ale w doliczony czasie zmarnował wyśmienitą sytuację na doprowadzenie do remisu.

Widzew został liderem, a Górnik Łęczna zbliżył się do łodzian na dwa punkty. Przegrał trzeci w tabeli GKS Katowice i traci do Widzewa nadal cztery punkty.

Górnik Polkowice – Widzew Łódź 4:3 (4:2)
1:0 - Opałacz (6)
1:1 - Wolsztyński (14)
2:1 - Sobków (24)
3:1 - Mucha (24)
4:1 - Radziemski (41)
4:2 - Wolsztyński (45+3)
4:3 - Wolsztyński (50)

Górnik: Furtak – Fryzowicz (69, Baszak), Kowalski-Haberek, Opałacz (61, Magdziak), Azikiewicz – Sobków (37, Radziemski), Mucha, Wacławczyk (82, Osiadły), Baranowski – Bednarski, Szuszkiewicz
Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz (31, Rudol), Tanżyna, Pięczek – Możdżeń (73, Gąsior), Poczobut – Gutowski, Radwańsk (85, Prochownik), Ojamaa (60, Mandiangu) – Wolsztyński