Górnik wygrywa w Mysłowicach

Justyna Włodek
Przemysław Pitry celnym strzałem w 37. minucie otwarł wynik spotkania.
Przemysław Pitry celnym strzałem w 37. minucie otwarł wynik spotkania. Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
W ramach przygotowań do powrotu na ligowe boiska, Górnik Zabrze rozegrał spotkanie sparingowe z mysłowicką ekipą Unii Kosztowy. Wynik spotkania na 3:0 dla zabrzan ustanowili Przemysław Pitry i Marcin Wodecki.

Podobnie jak reszta piłkarskich klubów, także i Górnik Zabrze w przerwie w rozgrywkach ligowych, spowodowanej żałobą narodową związaną z tragedią pod Smoleńskiem, rozgrywa mecze kontrolne. Dziś podopieczni trenera Adama Nawałki udali się do Mysłowic, by zmierzyć się z miejscową Unią Kosztowy. Wynik spotkania ustanowiony został przez dwóch graczy z Roosevelta. Pierwszego gola w 37. minucie strzelił Przemysław Pitry, a dwie kolejne bramki "zaliczył" Marcin Wodecki. To nie pierwszy mecz sparingowy "trójkolorowych". Przypomnijmy, że w ubiegły piątek "górnicy" ulegli w Chorzowie Ruchowi Radzionków, a w drugim spotkaniu tego dnia pokonali już pewnie Górnik 09 Mysłowice (6:1).

Unia Kosztowy - Górnik Zabrze 0:3 (0:1)

0:1 - P.Pitry (37')
0:2 - M.Wodecki (51')
0:3 - M.Wodecki (68')

skład Górnika: Nowak, Danch, Banaś, Kamiński, Magiera, Bonin, Strąk, Balat, Wodecki, Świątek, Zahorski

Poza podstawową jedenastką na murawie pojawili się także m.in. Jakub Szmatuła, Mariusz Gancarczyk, Michał Pazdan, Adam Marciniak, Robert Trznadel, Konrad Cebula, Przemysław Pitry, Dawid Gajewski i Robert Szczot.