Górnik Zabrze

1

Jagiellonia Białystok

3

• Koniec meczu! Jagiellonia odwróciła po przerwie losy spotkania w Zabrzu i pokonuje Górnika 3:1!

• Patryk Klimala na ostatnie sekundy za Romana Bezjaka.

• Żółta kartka dla Mile Sabkovicia za przewinienie.

• Świetnie zagrał on na ścianę z Romanem Bezjakiem i w sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską uderza nie do obrony!

• PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI DOBIJA GÓRNIKA!!!

• Niezły płaksi strzał Daniela Smugi zza linii 16. metra. W sam środek bramki, więc Marian Kelemen spokojnie interweniuje.

• Marcin Urynowicz uderza wolejem z dystansu. Stał na wprost bramki, ale bliżej było... bocznej chorągiewki niż bramki Mariana Kelemena.

• Bartosz Kwiecień był bliski "zabicia" spotkania! Wbiegł lewą stronę w pole karne Górnika, po czym uderza tuż obok dalszego słupka. Jeszcze za akcją ruszył Roman Bezjak, ale nie zdołał zamknąć akcji!

• "Żółtko" dla Daniela Smugi za wycięcie Przemysława Frankowskiego. Przesadził z agresją po tym, jak w proty sposób stracił piłkę.

• Tomasz Loska łapie piłkę po miękkiej wrzutce Łukasza Burligi.

• Marcin Urynowicz zmienia Macieja Ambrosiewicza. Limit zmian po stronie gospodarzy wykorzystany. Ireneusz Mamrot może przeprowadzić jeszcze jedną korektę.

• Mile Sevković nie zdołał opanować piłki po drugiej stronie, boiska, po centrze Łukasza Burligi. Chwilę wcześniej Tomasz Loska odbija niemal w siatkarskim stylu uderzenie Romana Bezjaka z dystansu!

• Aut dla gospodarzy na wysokości "szesnastki" Jagiellonii. Daniel Smuga wyrzuca piłkę w stylu złotoustego Tomasza Hajty, ale nie ma tego "kwalitetu". Jesus Jumezen nie zdołał opanować futbolówki.

• Mile Savković wchodzi za Arvydasa Nobikovasa, strzela drugiego gola dla białostoczan dającego prowadzenie.

• 11 963 widzów na Arena Zabrze.

• Za Mateusza Machaja na murawie melduje się Karol Świderski.

• Marian Kelemen ratuje Jagiellonię! Wyciągnięty jak struna paruje piłkę po atomowym strzale Jesusa Jumeneza zmierzającą do siatki w prawy dolny róg!

• Złe dośrodkowanie Daniela Smugi w pole karne. Posyła piłkę tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów. Żadnego. A trafia w Bartosza Kwietnia.

• Żółta kartka dla Arvydasa Novikovasa za faul na Jesusie Jimenezie w środku pola. Pociąganiem za koszulkę przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę.

• Goście idą za ciosem. Jednak po rzucie rożnym Roman Bezjak był na spalonym.

• Grać na całego, i walczyć do upadłego!

- niesie się po trybunach Areny Zabrze.

• Litwin huknął z dystansu, po podaniu Romana Bezjaka, i piłka wpadła do siatki przy prawym słupku pod pachą bramkarza Górnika!

• JAGIELLONIA NA PROWADZENIU! ARVYDAS NOVIKOVAS!!!

• Paweł Bochniewicz przerywa akcje Mateusza Machaja wybiciem poza linię końcową. Słabo rozegrany rzut rożny, po którym pomocnik Jagiellonii posyła piłkę wysoko nad bramką Tomasza Loski.

• Po zgraniu Igora Angulo Jesus Jimenez "zabrał się" z piłką w pole karne żółto-czerwonych. Akcję przerwał jednak gwizdkiem sędzia - spalony.

• Daniel Smuga zastępuje Przemysława Wiśniewskiego. Zatem Adam Wolniewicz przechodzi na prawą obronę.

• Rzut rożny dla Górnika po interwencji Bartosza Kwietnia. Poradził sobie z Danim Suarezem, ale jest korner dla gospodarzy.

• Guilherme tym razem idealnie zagrywa z lewej strony w pole karne, i Roman Bezjak - urywając się dwóm stoperom Górnika - kieruje piłkę do siatki obok wychodzącego z bramki Tomasza Loski!

• JAGIELLONIA WYRÓWNUJE! ROMAN BEZJAK!!!

• Prosty błąd Guilherme w ofensywie. Nie zdołał zagrać w "szesnastkę" gospodarzy.

• Niewiele brakowało, by goście cieszyli się z bramki wyrównującej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nemanja Mitrović główkuje tuż obok prawego słupka!

• Szymon Mateuszek przerywa kontrę Jagiellonii. Sędzia Bartosz Frankowski nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Zabrzanie zaczynają ze środka. Ireneusz Mamrot nie przeprowadził żadnej roszady w przerwie.

• Adam Wolniewicz będzie grać za Konrada Nowaka. Zmiana stricte taktyczna.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Jagiellonia. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Igora Angulo już w 3. minucie.

• Koniec pierwszej połowy. Po szybkim golu Igora Angulo Górnik prowadzi z Jagiellonią.

• Zupełnie nieudany strzał Mateusza Machaja zza linii 16. metra. Chociaż "kontry nie będzie", więc jest coś na plus.

A tak poważnie, powinien lepiej wykorzystać tę sytuację po błędzie obrony Górnika zapoczątkowanym od centry Guilherme.

• Przedobrzył teraz Arvydas Novikovas, kiwając się przed polem karnym. Zadziałała siła złego na jednego - stracił piłkę na rzecz dwóch piłkarzy Górnika.

• Mateusz Machaj chciał w stylu Andresa Iniesty zagrać nad głowami obrońców Górnika do Romana Bezjaka. Posłał jednak świecę na wysokość drugiego piętra. Kontrę zagraniem ręką przerwał Bartosz Kwiecień - żółta kartka.

• Dobrze popracował teraz w defensywie Jesus Jimenez. Uniemożliwił Łukaszowi Burlidze dośrodkować w pole karne, a tak nabił rywala, że Tomasz Loska wznawia grę od bramki.

• Maciej Ambrosiewicz zagrywa niemal z linii końcowej na bliższy słupek. Bartosz Kwiecień stanął na linii zagrania do Kamila Zapolnika.

• Łukasz Burliga w roli... lewoskrzydłowego centruje w pole karne do Romana Bezjaka. Dani Suarez wybija piłkę głową poza "szesnastkę".

• Żółta kartka dla Adriana Gryszkiewicza za faul. Trzecia w tym sezonie.

• 6/2 Strzały/strzały celne 4/2

• A teraz wyborną okazję mieli piłkarze Marcina Brosza! Jednak Maciej Ambrosiewicz pudłuje po zagraniu Kamila Zapolnika!

• Igorowi Angulo uciekła piłka po zagraniu Szymona Matuszka. I tak Hiszpan był na spalonym.

• Gdyby nie ta interwencja Ivana Runje, to Kamil Zapolnik znalazłby się sam na sam z Marianem Kelemenem. Po chwili on z trudem broni strzał Macieja Ambrosiewicza z linii 16. metra! Piłka leciała w środek bramki, przez co miał nieco ułatwionego zadanie!

• Przerwa w grze. Niefortunnie, po starciu z rywalem o piłkę, upadł na murawę Mateusz Machaj. Sędzia skorzystał z okazji i podbiegł do ławki gości - upomniał przedstawiciela sztabu szkoleniowego Jagiellonii.

• To musiał być gol dla Jagiellonii! Po atomowym uderzeniu Bartosza Machaja z dystansu Tomasz Loska odbija piłkę przed siebie pod nogi Romana Bezjaka. Jego dobitka trafia w bramkarza!

• Nie ma gola dla Górnika! Po ładnej akcji ewą flanką Igor podaje przed bramkę do Jesusa Jimeneza, który posyła piłkę do pustej bramki. Kilka sekund wcześniej najlepszy snajper gospodarzy był na spalonym.

• Pojedynek jeden na jeden Arvydasa Novikovasa z Przemysławem Wiśniewskim. Bez problemu obrońca Górnika poradził sobie z Litwinem.

• Nieudany cross Bartosza Kwietnia na skrzydło. Pomysł dobry, wykonanie dalekie od wymaganego minimum, czyli choćby celnego zagrania.

• Igor Angulo na spalonym.

• Podłączył się teraz do akcji ofensywnej Guilherme. Wraz z Arvydasem Novikovasem czekali na podanie od Martina Pospisila, ale ten posyła piłkę poza linę boczną. Akcja Jagiellonii spaliła na panewce.

• Robi wrażenie

• Dalekie zagranie na wolne pole do Konrada Nowaka było niedokładne. Nerwowo jednak interweniował Guilherme, który posyła piłkę poza linię boczną.

• Za niskie uderzenie Mateusza Machaja z rzutu wolnego. Trafił w mur.

• Jagiellonia próbuje szybko doprowadzić do remisu. Dani Suarez zahaczył przed polem karnym Arvydasa Novikovasa, powodując jego upadek. Żółta kartka dla Hiszpana.

• Powiało La Ligą na początku spotkania! Jesus Jimenez przejął piłkę w kole środkowym i miękko zagrywa w pole karne do rodaka. Ten uderzeniem z ok. narożnika pola bramkowego po dalszym rogu pokonuje Mariana Kelemena!

• GOL DLA GÓRNIKA! IGOR ANGULO!!!

• Przemysław Wiśniewski próbował przedrzeć się prawą stroną, by (zapewne) dośrodkować w pole karne. Bez trudu poradził sobie z nim Guilherme.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają goście!

• Losowanie stron. Kapitanami są Szymon Matuszek i Ivan Runje. "Górą"...

• Przenosimy się na Rena Zabrze! Obie drużyny wychodzą właśnie na murawę!

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Adam Wolniewicz, Michał Koj, Marcin Urynowicz, Rafał Wolsztyński, Daniel Smuga, Adam Ryczkowski.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów. O "oczko" wyprzedzają Wisłę Płock i Pogoń Szczecin, a o dwa - Zagłębie Sosnowiec oraz Cracovię. W dwóch ostatnich spotkaniach piłkarze Marcina Brosza zanotowali dwa remisy - z Pogonią Szczecin i Zagłębie Sosnowiec (po 1:1).

Z kolei goście zajmują czwartą lokatę po zgromadzeniu dwa razy więcej punktów od Górnika. Po remisie w Płocku (1:1) ekipa z Podlasia pokonała u siebie Cracovię (3:1). Warto odnotować, że Jagiellonia straciła do tej pory najmniej bramek w lidze - zaledwie 7. A zabrzanie - ex eaquo z Arką Gdynia - ośmiokrotnie cieszyli się z bramki. Najmniej za to strzelili piłkarze Pogoni oraz Cracovii (po 7).

• A nawet nieco mniej

• Kto wygra?

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Grzegorz Sandomierski - Lukas Klemenz, Bodvar Bodvarsson, Mile Savković, Rafał Grzyb, Karol Świderski, Patryk Klimala.

• Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Po dość jednostronnym widowisku we Wrocławiu, gdzie Śląsk wysoko pokonał Piasta Gliwice (4:1) i po dwóch miesiącach mógł się cieszyć ze zwycięstwa w lidze, przenosimy się Zabrza. Już za 20 minut Górnik będzie szukał drugiej wygranej w Ekstraklasie, ale to zadanie wydaje się być bardzo trudne - zmierzy się bowiem z Jagiellonią Białystok!

(kw)

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE. Faworytem niedzielnego meczu 9. serii gier są goście, którzy w tym sezonie na wyjeździe zdobyli siedem punktów w trzech meczach. Jagiellonia notuje ostatnimi czasy lepszy okres, gdyż regularnie trafia do bramki Cillian Sheridan lepiej spisuje się defensywa wicemistrzów Polski. Przed podopiecznymi Ireneusza Mamrota trudna przeprawa, bo grają w Zabrzu. Górnik ma w szeregach hiszpańskiego snajpera, który zawsze jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa. Gdzie oglądać mecz Górnik - Jagiellonia? Transmisja w telewizji i stream online.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok ONLINE

Zabrzanie szczycą się jedną z najbardziej licznych i najlepiej dopingujących publiczności w lidze. W minionym sezonie przegrali we własnej twierdzy tylko dwa z 18 spotkań. A w bieżącej kampanii... nie wygrali żadnego. Można więc zakładać, że zrobią wszystko, by odczarować swój stadion.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są osłabienia kadrowe. Po poprzednich rozgrywkach Górnik stracił trzech kluczowych graczy – reprezentacyjnych pomocników pierwszej drużyny narodowej – Damiana Kądziora i Rafała Kurzawę oraz obrońcę młodzieżówki – Mateusza Wieteskę. Takie dziury okazały się bardzo trudne do załatania i ekipa trenera Marcina Brosza zgromadziła dotąd tylko osiem punktów.

Do tego Górnik nie przekonuje swoją grą, a często wychodzi z opresji głownie dlatego, że ma w swoich szeregach Igora Angulo. Hiszpański snajper strzela w końcówkach niezwykle ważne gole, które dawały zabrzanom remisy w starciach z Wisłą Płock, Pogonią Szczecin i Zagłębiem Sosnowiec. A w Legnicy Angulo zdobył bramek, która wyprowadziła jego zespół na prowadzenie 2:1, co w efekcie przyczyniło się do jedynego jak na razie zwycięstwa. Wydaje się, że wyłączenie Hiszpana będzie kluczem do sukcesu Żółto-Czerwonych w niedzielny wieczór.

Wysoki zespół coraz lepiej korzysta ze stałych fragmentów
Więcej do zaoferowania wydają się mieć białostoczanie. Jagiellonia straciła dotąd tylko siedem goli, co – obok Wisły Kraków – jest najlepszym osiągnięciem w lidze. Dowodzona przez Chorwata Ivana Runje defensywa, mająca za sobą bardzo solidnego bramkarza Mariana Kelemena, będzie stanowić dla zabrzan trudną do przebycia zaporę.

Do tego podopieczni trenera Ireneusza Mamrota coraz lepiej wykonują stałe fragmenty gry, stanowiące coraz większe zagrożenie dla linii obronnych przeciwników.

– Mamy wysoki zespół i cieszę się, że coraz lepiej korzystamy z rzutów wolnych i rożnych. Koledzy już strzelają, wiec pora, żebyśmy z Nemanją Mitroviciem dołożyli swoje gole – mówi Runje, dodając przy tym, że nie ma mowy o lekceważeniu Górnika. – Żaden rywal w ekstraklasie nie jest łatwy i każde zwycięstwo trzeba wydrzeć – dorzuca Chorwat.

Sonda

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Białostoczanie postarają się o kołyskę dla kapitana
Jeśli któryś ze stoperów, albo jakikolwiek inny zawodnik Jagiellonii, pokona w niedzielę Tomasza Loskę, będzie okazja do wykonania piłkarskiej kołyski na cześć syna Bartka, który urodził się kapitanowi Żółto-Czerwonych Rafałowi Grzybowi.

Wkładu w to nie będzie miał kontuzjowany pomocnik Taras Romanczuk, a pod znakiem zapytania stoi też występ prawego obrońcy Jakuba Wójcickiego, który w spotkaniu z Cracovią doznał kontuzji ścięgna achillesa. Mało prawdopodobne, by w meczowej osiemnastce znalazł się Marko Poletanović. Serbski pomocnik podpisał umowę z Jagiellonią, ale potrzebuje trochę czasu, by skutecznie powalczyć o podstawowy skład.

Duża rywalizacja panuje o miejsce w ataku. Wydaje się, że po udanym występie z Cracovią, najbliżej miejsca na szpicy jest Irlandczyk Cillian Sheridan.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Niedzielny mecz, który poprowadzi toruński sędzia Bartosz Frankowski, rozpocznie się o godz. 18. Transmisja w stacji Canal +. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Liga Mistrzów lepsza od mundialu. Zobacz nowe studio Polsatu!