Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 - zVARiowany mecz na Arenie Zabrze ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Górnik Zabrze zremisował z Lechem Poznań  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górnik Zabrze zremisował z Lechem Poznań Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W najciekawszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Lechem Poznań 1:1. Mecz na Arenie Zabrze był zVARiowany. Prowadzenie dla zabrzan zdobył na początku gry Alex Sobczyk, a wyrównał w II połowie Thomas Rogne. Gospodarze mieli sporo szczęścia, bo sędzia Tomasz Kwiatkowski dwa razy dyktował karne dla poznaniaków, a po obejrzeniu telewizyjnych powtórek anulował jedenastki, Zobaczcie zdjęcia z meczu Gónik Zabrze - Lech Poznań.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 - zVARiowany mecz na Arenie Zabrze

Mecz Górnika z Lechem dostarczył widzom ogromnych emocji. Lepiej wiosnę zaczęli zabrzanie, którzy grali równie dobrze jak na początku sezonu. Inna sprawa, że gospodarze mieli też w I połowie sporo szczęścia, bo sędzia podyktował dwie jedenastki dla Lecha, lecz po analizie VAR wycofał się z tych decyzji.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK ZABRZE - LECH POZNAŃ

Zarówno w Zabrzu jak i w Poznaniu trenerzy lubią stawiać na młodych zawodników, więc nikogo nie zdziwił fakt, że w sobotni wieczór po raz pierwszy od wprowadzenia tego przepisu na boisku pojawiło się w sumie aż dziewięciu młodzieżowców. Górnik grał w składzie znanym z jesieni, natomiast w drużynie Lecha zadebiutowali w PKO Ekstraklasie pozyskani zimą Bartosz Salamon i Jesper Karlstrom, a po długiej kontuzji wrócił do bramki Mickey van der Hart.

Holender już w 7 minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po składnej akcji piłkarzy Marcina Brosza. Erik Janża dalekim podaniem obsłużył Bartosza Nowaka - ten wypuścił w bój Jesusa Jimeneza, a Hiszpan wyłożył piłkę Aleksowi Sobczykowi, który uderzeniem z 6 m nie dał szans van der Hartowi.

Goście szybko mogli wyrównać, bo świetną okazję miał Filip Szymczak. 18-letni napastnik był sam na sam z bramkarzem, ale najpierw jego strzał zablokował wślizgiem Janża, a później dobitkę z linii bramkowej wybił Giannis Masouras. Później ciężkie chwile przeżywał Norbert Wojuszek.

Po starciach z młodym pomocnikiem zabrzan w polu karnym padali najpierw Tymoteusz Puchacz, a później Michał Skóraś. Sędzia Tomasz Kwiatkowski każdorazowo wskazywał na jedenastkę, a po podpowiedziach z wozu VAR sam sprawdzał sytuację na monitorze i anulował swoje decyzje wywołując u 19-letniego Wojtuszka duży oddech ulgi.

Górnik w I połowie, przedłużonej aż o sześć minut, jeszcze raz zagroził bramce gości, ale po uderzeniu glową Jimeneza van der Hart wybił piłkę nad poprzeczkę. Po główce Hiszpana zabrzanie domagali się karnego, bo piłka musnęła rękę Thomasa Rogne, lecz tym razem po podpowiedzi z wozu VAR arbiter z Warszawy odgwizdał pozycję spaloną napastnika gospodarzy.

Drugą połowę lepiej zaczęli poznaniacy, którzy po godzinie gry doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego precyzyjnie w pole karne dośrodkował Alan Czerwiński, a mierzący aż 193 cm Thomas Rogne wygrał główkowy pojedynek z zabrzanami i pokonał Martina Chudego rozgrywającego 69 z rzędu mecz w PKO Ekstraklasie.

Norweski stopera Lecha był po przerwie najlepszym zawodnikiem spotkania na Arenie Zabrze, bo poza zdobyciem gola kilka razy we własnym polu karnym w ostatniej chwili blokował strzały zabrzan.

Po przerwie na murawie było sporo zmian, co wpłynęło na obniżenie temperatury spotkania. Górnik starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale brakowało mu 100-procentowych okazji. Wygrać się nie udało, ale zabrzanie przynajmniej przerwali passę porażek. W następnej kolejce piłkarze Marcina Brosza zagraj 7 lutego w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (1:0)
1:0 Alex Sobczyk (7), 1:1 Thomas Rogne (60)