Górnik Zabrze

2

Lech Poznań

2

• Koniec meczu. Górnikowi Zabrze nie udało się obronić dwubramkowej przewagi i jedynie dzieli się punktem z Lechem Poznań. Ozdobą spotkania było fenomenalne trafienie Szymona Żurkowskiego na początku drugiej połowy

• Piłkę meczową miał Christian Gytkjaer. Uderza z pola karnego w bezpiecznej odległości obok bramki Tomasza Loski.

• "Dzieje się". Uderzenie Igora Angulo poza linię końcową odbija Matus Putnocky. Korner nie przynosi jednak pożytku dla piłkarzy Marcina Brosza.

• Źle Lechici rozegrali rzut rożny. Tomasz Loska z "piątki" wznawia grę.

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski dolicza aż 5 minut do drugiej połowy.

• Jesus Jumenez powinien był więcej wycisnąć z tej kontry, bowiem kolejnej (/lepszej) okazji może już nie być. Uderza z ok. pola karnego wysoko nad bramką gości.

• Rzut wolny dla gości blisko pola karnego. Strzał prosto w mur .

• Rzut rożny dla Górniak. Kibice gospodarzy skandują

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

Ale nie po tym stałym fragmencie gry - Matus Putnocky piąstkuje poza pole karne.

• Maciej Gajos z premedytacją staranował Szymona Żurkowskiego. Sędzia nie miał wątpliwości - żółta kartka.

• Ostatnia zmiana w Górniku. [b]Kacper Michalski wchodzi w miejsce Przemysława Wiśniewskiego[/b.

• Tomasz Loska łapie piłkę przed bliższym słupkiem po centrze Wołodymyra Kostewycza z narożnika.

• Christian Gytkjaer był bliski wpisania się na listę strzelców! W ostatniej chwili zablokował go Dani Suarez i piłka ląduje na górnej siatce!

• Ależ dużo szczęścia miał Ukrainiec, który w polu karnym poradził sobie z.. trzema rywalami! Uderza z kilkunastu metrów nie do obrony i Lech wraca do gry!

• LECH WYRÓWNUJE! WOŁODYMYR KOSTEWYCZ!!!

• 11 764 widzów w Zabrzu

• Joao Amaral uderza z pola karnego metr nad poprzeczką.

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Coraz więcej kartek - teraz upomniany Igor Angulo za faul-rewanż na Thomasie Rogne.

• Kamil Zapolnik kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Szymon Matuszek.

• "Żółtko" dla Christiana Gytkjaera za nakładkę na Danim Suarezie.

• Matus Putnocky z trudem odbija piłkę po strzale głową Kamila Zapolnika! Bramkarz Lecha odbija piłkę z linii bramkowej!

• Maciej Gajos wchodzi za Mihaia Raduta.

• "Żółtko" na koncie Thomasa Rogne za "użycie łokcia jako narzędzia". Trafił Igora Angulo przy wyskoku do górnej piłki.

• Joao Amaral uderza głową z kilu metrów daleko od bramki gospodarzy. Powinien znacznie lepiej wykorzystać tę centrę!

• Pedro Tiba przedarł się środkiem boiska, przebiegł z piłką prawie 30 metrów. Podaje szeroko na lewą stronę do Wołodymyra Kostewycza, którego dośrodkowanie pewnie wyłapuje Tomasz Loska.

• Konrad Nowak zastępuje Daniela Smugę.

• Fatalny strzał Macieja Ambrosiewicza z dystansu. Posyła piłkę nad bramką, na wysokości 2-3 piętra.

• Po rzucie rożnym Maciej Makuszewski zagrywa miękko w "szesnastkę" do Pedro Tiby. Ten podaje płasko przed bramkę do nikogo.

• 8/5 Strzały/strzały celne 10/3

• Druga zmiana w ekipie gości. Schodzi Kamil Jóźwiak, wchodzi Darko Jectić.

• Vernom De Marco zmienia Marcina Wasiewlewskiego. Zatem "Kolejorz" przechodzi na grę z trzema obrońcami.

• Centrostrzał Portugalczyka z lewej flanki ląduje w siatce! Z piłką minął się Christian Gytkjaer, co lekko zmyliło Tomasza Loskę!

• LECH ŁAPIE KONTAKT! PEDRO TIBA!!!

• Żółta kartka dla Daniela Smugi za... padolino. Upadł na murawę bez kontaktu z rywalem.

• Żółta kartka dla Marcina Wasiewlewskiego za faul

• Pomocnik Górnika zdecydował się na atomowe uderzenie z ok. 30 metrów! Piłkę zmierzającą zdołał musnąć Matus Putnocky, ale nie na tyle, by odbić ją do boku! Bramka kolejki jak nic, a może i rundy?

• CO ZA GOL SZYMONA ŻURKOWSKIEGO!!!

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian

• Piłkarze Lecha od prawie 10 minut są na murawie. Przed momentem pojawili się na niej gospodarze.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Lech Poznań. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Jesusa Jumeneza, dale którego jest to premierowe trafienie w Ekstraklasie. Czy na wagę zwycięstwa?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze prowadzi przed własną publicznością z Lechem Poznań po bramce Jesusa Jumeneza.

• Zdaniem sędziego Szymon Żurkowski centruje w pole karne zza linii końcowej. Wychwycił to sędzia boczny.

• Przemysław Wiśniewski poradził sobie w "szesnastce" z Kamilem Jóźwiakiem. Nie będzie nawet rzutu rożnego, bowiem Szymon Żurkowski zdołał wybić piłkę na uwolnienie z linii końcowej. A po chwili Kamil Jóźwiak uderza z czuba obok bramki.

• Z kontrą wyszli lechici, i to sześciu na trzech! Uderzenie zza pola karnego Joao Amarala zdołał odbić bramkarz Górnika!

• Thomas Rogne w ostatniej chwili zdołał powstrzymać Daniela Smugę we własnym polu karnym. Ciut za głębokie dośrodkowanie wyłapuje Matus Putnocky.

• Kolejna nieudana akcja Macieja Makuszewskiego. Za mocno wypuścił sobie piłkę na skrzydlle. Tomasz Loska z "piątki".

• Maciej Makuszewski dostaje piłkę na prawej stronie od Kamila Jóźwiaka. Upadając na murawę zdołał uderzyć nad poprzeczką. Tomasz Loska miał tę sytuację pod kontrolą.

• Igor Angulo tym razem na spalonym.

• Powiało Bundesligą z... polskim akcentem. Joao Amaral podaje w stylu Łukasza Piszczka na 16. metr do niepilnowanego Kamila Jóźwiaka. Ten uderza bez przyjęcia 2-3 metry obok lewego słupka.

• ... czym zapoczątkował kontrę. Marcin Wasielewski był faulowany przez wracający Jesusa Jumeneza. Dani Suarez wybija piłkę po centrze.

• Pojedynek Przemysława Wiśniewskiego z Thomasem Rogne. Górą był obrońca Lecha, ale to gospodarze mają aut. Rafał Janicki wyskakuje wysoko do dalekie wyrzutu i wybija piłkę na uwolnienie...

• Tomasz Loska z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Pedro Tiby z dystansu!

• Po chwili Igor Angulo dostaje dobre podanie między dwóch stoperów Lecha. Ci jednak zdołał go wziąć w "sandwich" i odebrać futbolówkę.

• Ajjj! Druga bramka dla Górnika wisiała w powietrzy! Adrian Gtyszkiewicz zagrywa w pole karne do Igora Angulo, ale wmieszał się w to Thomas Rogne. Wślizgiem "przecina" podanie, ale ta nabrała dziwnej rotacji i odkręciła się w stronę Hiszpana. Rogne zdołał się zebrać i jeszcze raz wybić.

• Zdaniem sędziego Szymon Żurkowski był faulowany przez Thomasa Rogne ok. 30 metrów od bramki. Po szybki rozegraniu Kamil Zapolnik ponownie był na spalonym.

• Nie szło lewą, to gospodarze zaatakowali prawą stroną. Do akcji podłączył się Przemysław Wiśniewski, który wzięty w kleszcze przez Kamila Jóźwiaka i Wołodymyra Kostewycza wywalczył aut na wysokości "szesnastki" rywala. Bez zagrożenia.

• Jęk zawodu na trybunach po minimalnie niecelnym strzale Igora Angulo! Dopada do płaskiego zagrania z lewego skrzydła, po czym uderza z ok. narożnika pola bramkowego tuż obok bliższego słupka!

• Przy dośrodkowaniu Daniela Smugi z rzutu wolnego Kamil Zapolnik dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Thomas Rogne przerywa atak Górnika zdecydowanym wybiciem poza linię boczną. Gospodarze szybko wznowili grę, po czym Wołodymyr Kostewycz postawił "stempel" na nodze Kamila Zapolnika. To trochę bolało.

• Próba kontry Lecha spaliła na panewce. Zupełnie nieudane podanie Pedro Tiby na prawą stronę do Macieja Makuszewskiego. Taka nonszalancja kapitana zdenerwowała trenera Lecha, który wyskoczył z ławki jak Kamil Stoch z progu.

• Marcin Wasielewski nie dał się ograć Jesusowi Smudze na skrzydle. Po aucie zgraną piłkę przez Igora Angulo przejmuje Matus Putnocky.

• Christian Gytkjaer odbiera dobre (z prawej flanki) podanie w polu karnym Górnika. Naciskany przez Daniego Suareza uderza obok bramki i to w dość znacznej odległości.

• Primera Jimeneza

• Próba dwójkowej akcji Kamila Jóźwiaka z Wołodymyrem Kostewyczem. Podanie zwrotne do Ukraińca było nie w tempo więc Tomasz Loska wznawia grę od bramki.

• Nieudane dwa dośrodkowania z rzędu Wołodymyra Kostewycza. Najpierw zagrywa płasko w pole karne do... nikogo, a po chwili - już prawą nogą - wrzuca niedokładnie w kierunku Christiana Gytkjaera. Dani Suarez "szczupakiem" wyjaśnia sytuację.

• Teraz ze stałego fragmentu gry chcieli zagrozić przyjezdni. Dośrodkowanie Joao Amarala nie znajduje adresata.

• Gospodarze idą za ciosem, Wywalczyli rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Matusa Putnocky'ego. Miękka wrzutka na 13. metr, gdzie niepewnie piąstkuje bramkarz Lecha przed pole karne. Strzał z powietrza jednego z piłkarzy Górnika z serii "kontry nie będzie".

• GÓRNIK NA PROWADZENIU! JESUS JIMENEZ!!!

• W odpowiedzi minimalnie przestrzelił Kamil Jóźwiak! Uderzył zza pola karnego tuż obok słupka, ale nie od tej strony, od której by chciał!

• Sędzia wrócił do joao Amarala. Wydaje się, że z Portugalczykiem jest wszystko w porządku.

Za to ostro bita piłką z narożnika o mały włos nie wpadła do siatki po próbie Daniela Smugi! Na linii bramkowej mocno piąstkuje Matus Putnocky!

• Joao Amaral leżał na murawie, ale Górnik nie przerwał gry, a zaatakował lewą stroną. Dośrodkowanie Adriana Gryszkiewicza została zablokowana przez Marcina Wasielewskiego.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką "Kolejorza.

• Wysoki pressing piłkarzy Marcina Brosza przynosi efekt w postaci atu na wysokości "szesnastki" Lecha. Dani Suarez wyskakuje najwyżej i uderza głową po poprzeczkę, ale Matus Putnocky przenosi piłkę nad nią!

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają goście!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Czas na losowanie storn - kapitanami są Igor Angulo i Pedro Tiba.

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na Arena Zabrze!

• Poprzednie starcie między tymi drużynami w Zabrzu zakończyło się wygraną Górnika 3:1. Na dublet Igora Angulo i trafienie Szymona Żurkowskiego odpowiedział jedynie Christian Gytkjaer. Jak będzie dzisiaj?

• Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Wyjściowa jedenastka oraz ławka Lecha Poznań.

• Skład i ławka rezerwowych Górnika Zabrze.

• Górnik w lidze wygrał zaledwie jedno spotkanie, a było to na początku sierpnia, od tamtego czasy wyniki zabrzan to niemal nieustanne pasmo remisów i porażek. Podopieczni Marcina Brosza na razie nie są w stanie nawiązać do sukcesów zespołu z zeszłych rozgrywek ligowych. Skutkiem tego jest zaledwie czternaste miejsce w lidze przed tą kolejką spotkań.

• „Kolejorz” w zeszły weekend odniósł wreszcie pierwsze ligowe zwycięstwo od połowy sierpnia. Po dobrym początku sezonu poznaniacy spadali coraz niżej w tabeli, a ostatnio byli nawet na granicy z grupą spadkową. Skromne zwycięstwo z Miedzią Legnica dało im dodatkowy tlen i teraz muszą potwierdzić odbicie się od dna zwycięstwem nad zabrzanami.

• Witamy w relacji LIVE z meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmie Lecha Poznań. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 20:30.

Bartosz Głąb

Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Kolejorz wraca na właściwe tory? ©Grzegorz Dembinski

Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. 11. kolejka LOTTO Ekstraklasy już w piątek uraczy nas bardzo ciekawym pojedynkiem. W Zabrzu Górnik podejmie Lecha Poznań. W poprzednim sezonie pomiędzy tymi zespołami w trzech spotkaniach padło aż czternaście bramek i dzisiaj również liczymy na grad goli. Gdzie oglądać mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań? Transmisja w telewizji i stream online.

Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE

„Kolejorz” w zeszły weekend odniósł wreszcie pierwsze ligowe zwycięstwo od połowy sierpnia. Po dobrym początku sezonu poznaniacy spadali coraz niżej w tabeli, a ostatnio byli nawet na granicy z grupą spadkową.
Skromne zwycięstwo z Miedzią Legnica dało im dodatkowy tlen i teraz muszą potwierdzić odbicie się od dna zwycięstwem nad zabrzanami, dla których z kolei ten sezon jest dużo trudniejszy, niż poprzedni.

Górnik w lidze wygrał zaledwie jedno spotkanie, a było to na początku sierpnia, od tamtego czasy wyniki zabrzan to niemal nieustanne pasmo remisów i porażek. Podopieczni Marcina Brosza na razie nie są w stanie nawiązać do sukcesów zespołu z zeszłych rozgrywek ligowych. Ewidentnie brakuje gracza pokroju Rafała Kurzawy, który potrafiłby w trudnym momencie dla zespołu dograć perfekcyjną piłkę. Skutkiem tego jest zaledwie czternaste miejsce w lidze przed tą kolejką spotkań.

W zeszłym sezonie oba zespoły rozegrały ze sobą aż trzy spotkania i w każdym z nich padała duża ilość bramek. Najpierw jeszcze w listopadzie zeszłego roku w Zabrzu Górnik wygrał 3:1 po dwóch bramkach Igora Angulo i trafieniu Szymona Żurkowskiego. Jedynego gola dla "Kolejorza" zdobył Christian Gytkjaer. Już w kwietniu oba zespoły zmierzyły się ze sobą w Poznaniu i tu Lech był górą wygrywając także 3:1. Dla drużyny z Poznania bramki zdobywali Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka i Radosław Majewski, a trafienie honorowe dla zabrzan zanotował Damian Kądzior. W grupie mistrzowskiej Lech z Górnikiem zmierzyły się po raz trzeci i po raz drugi w Poznaniu. To było najciekawsze spotkanie, bo Górnik wygrał aż 4:2 po trafieniach Marcina Urynowicza, Mateusza Wieteski, Szymona Matuszka i Damiana Kądziora. W końcówce dla "Kolejorza" bramki honorowe trafili Oleksiy Khoblenko i Maciej Gajos. Liczymy, że dzisiaj w Zabrzu również padnie dużo bramek.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań?

NIE ZAGRAJĄ

Górnik Zabrze: Ł.Wolsztyński, Hajda (kontuzje);
Lech Poznań: Gumny, Vujadinović, Cywka (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Górnik Zabrze: Loska - Koj, Dani Suarez, Bochniewicz, Wiśniewski - Jimenez, Żurkowski, Matuszek, Smuga - Angulo, Zapolnik;
Lech Poznań: Putnocky - Kostevych, Janicki, Goutas, Wasielewski - Jóźwiak, Tiba, Trałka, Makuszewski - Amaral, Gytkjaer.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

GÓRNIK ZABRZE
Unia Hrubieszów - Górnik Zabrze 0:9 (1/32 Pucharu Polski)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (LOTTO Ekstraklasa)
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)

LECH POZNAŃ
Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
ŁKS Łódź - Lech Poznań 0:1 (1/32 Pucharu Polski)
Arka Gdynia - Lech Poznań 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)

Górnik Zabrze - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze - Lech Poznań od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Mecz prosto ze stadionu w Zabrzu skomentują Przemysław Pełka i Kazimierz Węgrzyn. Studio SuperPiątku rozpocznie się o 20:00, a prowadzić je będzie Cezary Olbrycht. Relacja LIVE w GOL24.