1

Lech Poznań

1

• Koniec meczu. Górnik Zabrze 1, Lech Poznań 1.

• Mickey van der Hart broni strzał Alasana Manneha zza pola karnego. Holender interweniował na raty, ale - co ważne - skutecznie.

• Piotr Krawczyk przejmuje piłkę przed polem karnym gości. Chciał banalnym zwodem na "zamach" ograć Jakuba Kamińskiego, ale ten nie dał się nabrać.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Seria dośrodkowań w pole karne Lecha. Goście radzą sobie bez zarzutu.

• Zakotłowało się w polu karnym Górnika. Najpierw piłka po rykoszecie nie dotarła do Mohammada Awwada, a po chwili zablokowany został Tymoteusz Puchacz.

• A w Górniku Roman Prochazka wchodzi, schodzi Bartosz Nowak.

• Dani Ramirez zmienia Filipa Marchwińskiego.

• Korner nie przynosi zagrożenia. Chociaż po chwili okazję miał Michał Koj, ale został zablokowany w ostatniej chwili przez Thomasa Rogne.

• Piotr Krawczyk ograł rywala w polu karnym Lecha. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Jesper Karlström, posyłając ją za linię końcową.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się Dani Ramirez.

• Po chwili Pedro Tiba decyduje się na strzał z dalszej odległości. Piłka w bezpiecznej odległości mija lewy słupek.

• Tymoteusz Puchacz przeniósł się na prawą stronę. Podaje w pole karne do Pedro Tiby, który chciał od razu wrzucić miękko do Mohamada Awwada. W porę zorientowali się defensorzy Górnika.

• Alasana Manneh upomniany żółtą kartką.

• Nieco ponad kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Która ze stron zapewni sobie dzisiaj komplet punktów?

• Alasana Manneh wchodzi, Krzysztof Kubica schodzi.

• ... a za Michała Skórasia pojawia się Vasyl Kravets .

• Mohammad Awwad zmienia Filipa Szymczaka...

• Krzysztof Kubica fauluje Jespera Karlströma w środku pola. Nie ma kartki, co za bardzo nie podobało się Szwedowi. Dalsza dyskusja mogła skutkować... wykluczeniem go z gry. Ten ma już na koncie "żółtko".

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Wysokie dośrodkowanie Bartosza Nowaka w pole karne nie znajduje adresata.

• Jesus Jimenez pada w polu karnym Lecha po starciu bark w bark z Tymoteuszem Puchaczem. Nie ma mowy o podyktowaniu rzutu karnego.

• Po chwili uderzał Erik Janża. Sporo brakowało mu do celu.

• Gospodarze chcą wrócić na prowadzenie. Ich akcja przynosi rzut rożny. Radzą sobie jednak piłkarze Dariusza Żurawia.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Alana Czerwińskiego z rzutu rożnego na bliższy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Thomas Rogne. Celną główką doprowadza do remisu, uprzedzając wychodzącego z bramki Martina Chudy'ego!

• ... i GOL DLA LECHA! STRZELCEM THOMAS ROGNE!!!

• Akcja Lecha przynosi rzut rożny z lewej strony. Alan Czerwiński ustawia piłkę...

• ... a za Aleksa Sobczyka na murawie pojawia się Piotr Krawczyk.

• aniel Ściślak zmienia Norberta Wojtuszka...

• Rzut wolny dla Lecha z prawej strony. Na "dochodzące" dośrodkowanie zdecydował się Tymoteusz Puchacz. Piłka ledwie doleciała do pola karnego, skąd wybijają ją gospodarze.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Lecha.

• Prawą stroną w pole karne przedarł się Giannis Masouras. Niemal z linii końcowej zagrywa na 10. metr w poszukiwaniu Jesusa Jimeneza, ale Hiszpana uprzedził Thomas Rogne - wybija on piłkę na rzut rożny.

• "Stempel" Aleksa Sobczyka skutkuje żółtą kartką. To jego trzecie upomnienie w tym sezonie.

• Zablokowany Michał Skóraś na prawej stronie przez Adriana Gryszkiewicza.

• Atak pozycyjny zabrzan w środku pola. Lechici nie są w stanie odzyskać piłki.

• Czas na drugą odsłonę! Lech przystępuje do niej bez zmian.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Przemysław Wiśniewski wchodzi w miejsce Aleksandra Paluszka.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań w ramach 15. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze prowadzą po bramce Aleksa Sobczyka. Co nas czeka po zmianie stron?

• +6' Koniec pierwszej (zVARiowanej) pierwszej połowy. Górnik Zabrze, po bramce Aleksa Sobczyka w 7. minucie, prowadzi z Lechem Poznań (1:0).

• +4' Zupełnie nieudane uderzenie Krzysztofa Kubicy z rzutu wolnego. Od bramki Mickey van der Hart.

• +3' Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Do pola karnego ok. 10 metrów.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 6 minut do pierwszej połowy.

• Bartosz Nowak z dalszej odległości uderza obok bramki Lecha.

• Zabrzanie mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Wyskok i wyblok. A karnego nie było

• Atak pozycyjny poznaniaków. Ci większość ataków przeprowadzają lewą stroną, co nie jest nic nowego. Podobnie jak i nieudane zwieńczenie... Zabrzanie zwiększyli czujność w oczekiwaniu na gwizdek oznajmiający przerwę.

• Mieliśmy przerwę, bo sędzia czekał na sygnał z wozu VAR! Przy strzale głową Jesusa Jimeneza wyciągniętą rękę jak do siatkarskiego bloku miał pilnujący go na radar Thomas Rogne! Gdyby piłka trafiła go w rękę, to najprawdopodobniej byłby rzut karny! A tak grę od bramki wznawiają goście.

• W odpowiedzi atak Górnika! Po centrze z prawej strony z kilkunastu metrów główkował Jesus Jimenez i Mickey van der Hart przenosi piłkę tuż nad poprzeczką!

• Co tu się dzieje?! Kolejny anulowany rzut karny dla gości! Początkowo wydawało się, że Michał Skóraś był faulowany w "szesnastce" Górnika, ale po obejrzeniu tej sytuacji na monitorze Paweł Raczkowski nakazuje wznowienie gry przez Martina Chudy'ego!

• Wydaje się, że z pomocnikiem Lecha jest wszystko w porządku. Może grać dalej.

• Przerwa w grze. Opatrywany jest Michał Skóraś.

• RZUT KARNY ODWOŁANY! NIE BYŁO FAULU!!!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski dostaje sygnał z wozu VAR! Będzie wideoweryfikacja!

• Tymoteusz Puchacz świetnie "zabrał się" z piłką w pole karne i po starciu bark w bark z Norbertem Wojtuszkiem wskazuje na "wapno"!

• Martin Chudy z trudem paruje piłkę na korner po zagraniu Michała Skórasia. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

• Nieudany atak Lecha lewą stroną. Czujnie spisuje się defensywa Górnika.

• Ostatnio dużo walki w środku pola.

• To powinien być gol dla Lecha! Podawał Jakub Kamiński, a dogodną okazję nie wykorzystał Filip Szymczak! Jego strzał blokuje w ostatniej chwili Erik Janża, a po chwili Giannis Masouras wybija piłkę z linii bramkowej!

• Jesus Jimenez próbował przedrzeć się środkiem w stronę pola karnego gości. Jesper Karlström na to nie pozwolił. Bez problemu poradził sobie z Hiszpanem.

• Piłkarze Dariusza Żurawia radzą sobie bez problemu z dośrodkowaniem Erika Janży.

• Jesper Karlström przecina podanie Jesusa Jimeneza do Bartosza Nowaka. Po interwencji Szweda Górnik ma rzut rożny.

• Tymoteusz Puchacz zdecydował się na uderzenie nad murem. Nadmierna rotacja spowodowała, że piłka minęła prawy słupek w bezpiecznej odległości. Martin Chudy wznawia grę z "piątki".

• Goście ruszyli do odrobienia straty. Strzał z dalszej odległości został zablokowany ręką. Kartki nie ma, ale "Kolejorz" wywalczył rzut wolny ok. 25 metrów od bramki.

• Błyskawiczne otwarcie

• Składna akcja gospodarzy przynosi szybkie prowadzenie! Jesus Jimenez dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego, po czym podaje na środek "szesnastki" do Aleksa Sobczyka. Ten umiejętnie dostawia nogę i kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM ALEX SOBCZYK!!!

• Jesper Karlström "wita się" z Ekstraklasą z... żółtą kartką. Został upomniany za ostry wślizg w nogi Aleksa Sobczyka.

• Słabe rozegranie stałego fragmentu gry zapoczątkowało kontrę Górnika. Prawą stroną ruszył Giannis Masouras, który w pełnym biegu podaje za głęboko w pole karne w poszukiwaniu Aleksa Sobczyka. Mickey van der Hart łapie piłkę.

• Chaotycznie zrobiło się w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza. Poznaniacy mają rzut rożny.

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po czternastu kolejkach PKO Ekstraklasy Lech Poznań zajmuje dopiero 9. miejsce (17 punktów). W lepszych nastrojach do spotkania będzie przystępował Górnik, który jest na 5. pozycji (23 punkty).

• Obydwie drużyny w kiepskich humorach kończyły poprzedni rok. Górnik Zabrze przegrał dwa ostatnie mecze, a Lech Poznań zdobył w nich punkt. Nic więc dziwnego, że i zabrzanie, i poznaniacy chcą zainaugurować wiosenną rywalizację zwycięstwem.

• Lech Poznań rozpocznie w następującym zestawieniu:

• Oto wyjściowy skład Górnika Zabrze:

• Starcie Górnika Zabrze z Lechem Poznań swobodnie można nazywać hitem PKO Ekstraklasy. Oba zespoły prezentują bardzo efektowny styl. Kto okaże się lepszy w Zabrzu? Witamy w relacji LIVE!

DW

górnik lech transmisja

Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Waldemar Wylegalski

Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. 2021 rok poznańscy piłkarze zaczynają w Zabrzu, gdzie zmierzą się z miejscowym Górnikiem. Drużyna Marcina Brosza jest wysoko w tabeli i po raz kolejny ma szansę na grę w europejskich pucharach. Plany zabrzańskiej młodzieży ma pokrzyżować ta wielkopolska. Która z nich okaże się lepsza? Początek spotkania w sobotę 30 stycznia o godz. 20:00. Relacja na żywo w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE

Starcie Górnika Zabrze z Lechem Poznań swobodnie można nazywać hitem PKO Ekstraklasy. Oba zespoły prezentują bowiem bardzo efektowny styl - chcą otwartej gry w piłkę i nawet, kiedy im to nie wychodzi, jesteśmy świadkami dobrego poziomu sportowego.
Drużyny Marcina Brosza i Dariusza Żurawia są bardzo podobne do siebie. Obaj szkoleniowcy stawiają na świetnych obcokrajowców, dodając do swoich składów sporo świeżości, w postaci zdolnych młodzieżowców. Po stronie zabrzan mamy m.in. Daniela Ściślaka, Adriana Gryszkiewicza, czy Alexa Sobczyka. Natomiast poznański zespół może się pochwalić m.in. Jakubem Kamińskim, Tymoteuszem Puchaczem i Filipem Marchwińskim.

Oglądaj mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań na żywo online w Player.pl >>>

Górnik - Lech NA ŻYWO. To, co różni drużyny Lecha i Górnika, to na pewno aspiracje. Kolejorz od blisko dekady nie ukrywa, że jego celem rokrocznie jest gra o mistrzostwo Polski, a jeśli nie, to na pewno o strefę medalową. Górnik jest obecnie w takim miejscu swojej historii, że do najlepszych lat mu daleko, ale zarząd i sztab robią wszystko, by Górnicy wrócili do czołówki polskiej ligi. A może wydarzy się to właśnie w tym roku?

Kibice Lecha Poznań nie są w tym sezonie rozpieszczani przez swój zespół. Wprawdzie Kolejorz walczył w europejskich pucharach, ale w lidze prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrona Kolejorza była jesienią dziurawa, co automatycznie przekładało się na wyniki sportowe. W Europie również nie było tak znakomicie, jak dekadę temu. Apetyty poznańskich kibiców znacznie urosły, a zadaniem trenera Żurawia jest im dogodzić. Czy zimowe roszady w składzie przyniosły efekty, będzie można przekonać się podczas meczu z zespołem z Zabrza.

Górnik - Lech TRANSMISJA. Obydwie drużyny w kiepskich humorach kończyły poprzedni rok. Górnik przegrał dwa ostatnie mecze, a Lech zdobył w nich punkt. Nic więc dziwnego, że i zabrzanie, i poznaniacy chcą zainaugurować wiosenną rywalizację zwycięstwem. - Czeka nas bardzo interesujące spotkanie i chcemy w nim zrobić wszystko, żeby punkty zostały u nas. Okres przygotowawczy był bardzo krótki, więc przygotowując drużynę staraliśmy się skorzystać z naszych wiosennych covidowych doświadczeń i myślę, że jesteśmy gotowi do gry - stwierdził Marcin Brosz, trener Górnika.

Lech zimą wzmocnili Bartosz Salamon, Jesper Karlstrom, Nika Kwekweskiri czy Antonio Milić, więc jest to zespół silniejszy niż jesienią. Na Roosevelta zimą nie przeprowadzono żadnych transferów. Kadra została zamknięta już w poprzedniej rundzie.

Górnik Zabrze - Lech Poznań: PRZEWIDYWANE SKŁADY

Górnik: Chudy - Gryszkiewicz, Evangelou, Wiśniewski - Masouras, Manneh, Nowak, Kubica, Janża - Jimenez, Krawczyk
Lech: Bednarek - Czerwiński, Salamon, Rogne, Puchacz - Tiba, Karlstrom - Skóraś, Marchwiński, Kamiński - Ishak

Górnik Zabrze - Lech Poznań TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Górnik Zabrze - Lech Poznań na żywo pokaże Canal+ Sport. Komentarz: Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski. Internetowy stream online dostępny jest na platformie Player+ i aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00 - zapraszamy!