• Filip Marchwiński - 3
    • Kristoffer Velde - 3 (Joel Pereira - bez oceny)
    • Mikael Ishak - 5
  • KONIEC MECZU!!!

Lech Poznań wywozi z Zabrza komplet punktów po pokonaniu Górnika (2:1). Dwie bramki dla mistrza Polski strzelił Mikael Ishak (jedną z karnego), a dla gospodarzy - Szymon Włodarczyk z "jedenastki"
    .

To trzecia porażka z rzędu piłkarzy Bartoscha Gaula.

• Dalekie wybicie Filipa Bednarka do... Daniela Bielicy. Jeszcze gospodarze mają wierzą, ale był spalony.

• Filip Bednarek upomniany żółtą kartką za grę na czas.

• Mateusz Cholewiak uderza z pola karnego. Piłka odbija się od zawodników jak w pinballu. Jeszcze strzelał Kanji Okunuki - wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego przechodzi przez całe pole karne. Jęk zawodu i aut bramkowy.

• Rzut wolny dla Górnika po przewinieniu Filipa Marchwińskiego. Niemal wszyscy piłkarze w białych strojach meldują się w "szesnastce" Lecha.

• Po chwili zablokowany strzał Jonatana Kotzke z ostrego kąta! Piłka po rykoszecie wpada do "koszyczka" bramkarza Lecha!

• Do odbitej piłki na 25. metr dopada Erik Janża. Jego strzał z trudem odbija Filip Bednarek!

• Atak Górnika prawą stroną przerwany przez Pedro Rebocho. Aut na wysokości pola karnego mistrza Polski.

• Aleksander Paluszek wchodzi w miejsce Kryspina Szcześniaka.

• Żółtą kartką upomniany Jesper Karlstroem za faul taktyczny. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w przyszłą niedzielę z Cracovią.

• Bartosz Frankowski dolicza aż 8 minut do drugiej połowy.

• KANJI OKUNUKI!!! TO MÓGŁ BYĆ REMIS!!!

Japończyk przedarł się lewą skrzydłem, "objeżdżając" Joela Pereirę i Antonio Milicia. Jego strzał z narożnika pola bramkowego w stronę bliższego rogu broni Filip Bednarek!

• Mocne zagranie Kanjii Okunukiego na wolne pole do rozpędzonego Mateusza Cholewiaka, który lekko "zgasł" w ostatnich minutach. Dobrze ustawiony Alan Czerwiński przejmuje piłkę.

• Filip Szymczak był bliski wpisania się na listę strzelców! Dostaje piłkę przed polem karnym, po czym uderza płasko minimalnie obok lewego słupka!

• Joel Pereira zmienia Kristoffera Velde. Będzie grać na pozycji skrzydłowego.

• Kanji Okunuki przedarł się lewą stroną, mijając Alana Czerwińskiego. Jego podanie w pole karne "przecina" Jesper Karlstroem. Po chwili uderzenie Jonatana Kotzke z dystansu zostało zablokowane.

• Grać na całego! I walczyć do upadłego!

- niesie się z trybun. Kibice Górnika wierzą w (co najmniej) remis i dopingiem chcą "ponieść" piłkarzy.

• Kolejny stały fragment gry dla Górnika. Po wrzutce Erika Janży najwyżej wyskoczył Kanji Okunuki. Jego strzał głową nie sprawił problemu Filipowi Bednarkowi.

• W ostatniej chwili Antonio Milić blokuje Erika Janżę. Gospodarze szybko wznowili grę z rzutu rożnego, ale zabrakło dokładnego dośrodkowania po krótkim rozegraniu.

• Filip Szymczak wchodzi, Adriel Ba Loua schodzi.

• Pojedynek biegowy Kristoffera Velde z Pawłem Olkowskim miał swoją metę w polu karnym Górnika. Norweg padł na murawę, ale sędzia nie widział przewinienia. Z "piątki" grę wznawia Daniel Bielica.

• Dani Pacheco zmienia Blaza Vrhovca.

• Kolejna próba Richarda Jensena. Uderzył na wiwat.

• Daniel Bielica górą w sytuacji sam na sam z Kristoffervem Velde! Norweg chyba był przekonany że po zgraniu piłki był na spalonym! Nie był...

• Erik Janża upomniany żółtą kartką za faul.

• 15 918 widzów w Zabrzu na meczu Górnika z Lechem Poznań.

• [WIDEO] GOL MIKAELA ISHAKA Z RZUTU KARNEGO

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Richarda Jensena w pole karne. Filip Bednarek łapie piłkę.

• Jesper Karlstroem zmienia Radosława Murawskiego.

• Lukas Podolski podaje po linii do rozpędzonego Pawła Olkowskiego. Pedro Rebocho zorientował się w porę, wybijając piłkę za linię boczną.

• Erik Janża trafia w mur.

• Faul Antonio Milicia na Lukasie Podolskim. Do bramki Lecha ok. 25 metrów.

• Żółtą kartką upomniany Blaz Vrhovec za faul na Nice Kvekveskirim. Leżąc na murawie Gruzin sprawdził jeszcze... stan uzębienia. Najprawdopodobniej od jutra nie będzie musiał dzwonić do stomatologów ;)

• Z kontrą ruszył Lech trzech na czterech. Kristoffer Velde dokładnie podaje na prawą stronę do Adriela Ba Louy. O jego zagraniu w pole karne do Filipa Marchwińskiego nie można tego samego powiedzieć.

• Filip Bednarek z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Lukasa Podolskiego!

• Kolejna akcja skrzydłem Mateusza Cholewiaka. Wykorzystał szybkość, ale zabrakło dokładnego dośrodkowania.

• Mateusz Cholewiak zgubił na skrzydle rywala. Podaje płasko przed bramkę do Kanjiego Okunukiego, ale wracający Antonio Milić wybija na rzut rożny. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką mistrza Polski.

• Za niskie zagranie Kristoffera Velde przed pole karne do Adriela Ba Louy. W porę zorientowała się obrona Górnika.

• DUBLET MIKAELA ISHAKA!!!

Kapitan Lecha wyczekał Daniela Bielicę, który rzucił się w stronę lewego słupka. Posłał piłkę przy prawym i Lech wraca na prowadzenie!

• Rzut karny dla "Kolejorza"!

• Sędzia Bartosz Frankowski zbiega do monitora VAR! Richard Jensen, przy wyskoku, trafił ręką w twarz Antonio Milicia! Będzie rzut karny?Richard Jensen

• Paweł Olkowski zmienia Roberta Dadoka.

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek. Antonio Miliciowi brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę.

• Mecze Górnika gwarantem goli

• Mocne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Górnika Kryspin Szcześniak wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową.

• "Kołowrotek" Lukasa Podolskiego w stronę ławki rezerwowych.

• NIka Kvekveskiri uderza z dystansu zbyt wysoko.

• KRISTOFFER VELDE!!!

Biegnie lewą stroną, po czym "łamie" akcję do środka. Uderza zza linii 16. metra minimalnie nad poprzeczką!

• "Żółtko" również na koncie Mikaela Ishaka. Za protesty.

• Jonatan Kotzke upomniany żółtą kartką za faul na Filipie Marchwińskim.

• Ależ bliski kapitalnej bramki był Lukas Podolski! Przymierzył lewą nogą z dystansu i pomylił się nieznacznie - futbolówka o ok. pół metra minęła dalsze spojenie!

• To mógł być gol samobójczy Kryspina Szcześniaka! Płaskie wstrzelenie piłki przed bramkę i nieczysto trafia w nią Kryspin Szcześniak. Daniel Bielica nie dał się jednak zaskoczyć!

• LUKAS PODOLSKI!!!

Dostał piłkę na prawej stronie, po czym przełożył ją sobie do lewej nogi. Huknął z dystansu i "tylko" boczna siatka!

• Żółtą kartką upomniany Radosław Murawski za faul w środku pola.

• Nieudany atak Górnika prawą stroną. Grę z "piątki" wznawia Filip Bednarek. AKcję Lecha przerywa faul Jonatana Kotzke. Kartki jednak nie ma.

• Gruzin trafia w mur, a odbita piłka trafia pod nogi Adriela Ba Louy. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Lechici mieli problem z przebiciem się środkiem w okolice pola karnego Górnika. Na ich szczęście Nika Kvekveskiri był faulowany.

• Za mocne zagranie do Erika Janży. Atak Górnika spalił na panewce.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w ekipie gospodarzy na drugą odsłonę: Mateusz Cholewiak w miejsce Szymona Włodarczyka.

• Wracamy do Zabrza, gdzie kończy się przerwa w ostatnim meczu 13. kolejki Ekstraklasy między Górnikiem a Lechem Poznań. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej części spotkania. Górnik Zabrze remisuje z Lechem Poznań (1:1). Na bramkę Mikaela Ishaka odpowiedział, z rzutu karnego Szymon Włodarczyk.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Mocne zagranie przez środek do Filipa Marchwińskiego, który ją przepuszcza. Liczył na to, że bliżej bramki jest Mikael Ishak. Nie było go...

• Zrobiło się zamieszanie przed bramką Lecha po dośrodkowaniu Erika Janży. Żaden z jego kolegów nie oddał jednak strzału.

• Głębokie dośrodkowanie Kryspina Szcześniaka na dalszy słupek do Erika Janży. Uprzedził go Adriel Ba Loua, który nieatakowany wybija na rzut orożny.

• Kanji Okunuki przedarł się prawą stroną. Początkowo wyprzedził Pedro Rebocho, ale Portugalczyk zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Nie ma gola dla Lecha! Mikael Ishak pojawił się na prawej stronie i wrzuca na środek pola karnego do wbiegającego Kristoffera Velde. Ten uderza głową tak, że piłka po koźle minęła prawy słupek w nieznacznej odległości!

• Odważna próba Richarda Jensena. Piłka minęła jednak bramkę mistrza Polski w bezpiecznej odległości.

• Nika Kvekveskiri podaje płasko przed linię 16. metra do Filipa Marchwińskiego. Ten stał tyłem do bramki i nie zauważył, jak ruszyło do niego dwóch rywali i przejęło piłkę.

• Mikael Ishak przejmuje bezpańską piłkę w środku pola. Podaje na lewą stronę do Kristoffera Velde i faulował go Blaz Vrhovec. Rzut wolny z ok. 25 metrów.

• Mocne zagranie Kryspina Szcześniaka.... do nikogo. Za darmo oddana piłka.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Górnika. Ta zwolniła kilka metrów za linią środkową.

• Kolejna interwencja "na notę" Daniela Bielicy! Wyciągnął się jak struna do strzału Mikaela Ishaka! Rzut rożny dla Lecha.

• Pierwszy rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy. Po drugim - i rykoszecie - piłkę łapie Daniel Bielica.

• Pedro Rebocho huknął z dystansu! Daniel Bielica z trudem paruje piłkę za linię końcową!

• Górnik Zabrze - Lech Poznań

• 3 Strzały 4
    • 3 Strzały celne 2
  • Sztab medyczny ponad minutę zajmował się Filipem Bednarkiem. Na razie z sukcesem - bramkarz może grać.

• Pograli teraz we dwóch Lukas Podolski i Kanjim Okunukim. Podanie zwrotne Japończyka było trochę za mocne. Do piłki na wślizgu ruszył Podolski i "wjechał" w wychodzącego z bramki Filipa Bednarka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antonio Milić główkuje wysoko nad poprzeczką.

• Filip Bednarek broni nogą strzał Kanji Okunukiego!

• Napastnik Górnika szybko doszedł do siebie.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Szymon Włodarczyk, który "nadział się" na Pedro Rebocho. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Przechwyt piłkarzy Bartoscha Gaula w środku pola. Pospieszył się Blaz Vrhovec z zagraniem na prawą stronę do Roberta Dadoka. Uprzedził go Pedro Rebocho.

• Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem Niki Kvekveskiriego z prawego narożnika. Poznaniacy przejmują wybitą piłkę i prowadzą atak pozycyjny ok. 30 metrów od bramki gospodarzy.

• Zablokowane dośrodkowanie Alana Czerwińskiego. Goście mają rzut rożny.

• Mikael Ishak nie wykorzystał prezentu od Erika Janży. Uderza wolejem obok dalszego (lewego) słupka.

• Lech na wyjeździe - 2 zwycięstwa i 2 remisy

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Alana Czerwińskiego na 8. metr. Tam był tylko Daniel Bielica, który łapie piłkę.

• 42% Posiadanie piłki 58%

• Mocne zagranie Emila Bergströma do Erika Janży. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale zabrakło zdecydowanego strzału w stronę bramki. Futbolówkę łapie Daniel Bielica.

• Radosław Murawski niedokładnie podaje do Filipa Marchwińskiego i z kontrą mógł ruszyć Jonatan Kotzke. Ten za mocno wypuścił sobie piłkę... po czym faulował Murawskiego.

• W odpowiedzi Adriel Ba Loua uderza z woleja z ok 25 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Obrona Lecha wybija na moment piłkę z pola karnego po zagraniu Lukasa Podolskiego. Dopada do niej Szymon Włodarczyk, którego strzał z ok. lewego narożnika pola karnego broni na raty Filip Bednarek!

• SZYMON WŁODARCZYK NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne uderzenie młodzieżowca w środek bramki. Filip Bednarek rzucił się w stronę lewego słupka i nie sięgnął piłki!

• Ale mamy gwizdek sędziego! Antonio Milić "ostemplował" stopę Lukasa Podolskiego, powodując jego upadek! Rzut karny dla gospodarzy!

• NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Lukas Podolski przedryblował dwóch-trzech rywali i upadając podaje do Szymona Włodarczyka. Ten bez przyjęcia uderza w sam środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał Filip Bednarek!

• [WIDEO] GOL MIKAELA ISHAKA

• Filip Marchwiński przedarł się środkiem. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystała obrona Górnika.

• Lech ruszył z koleją akcją. Tym razem nie udało się stworzyć zagrożenia. Daniel Bielica z "piątki".

• Pierwsza składna akcja gości przynosi prowadzenie! Na prawej stronie pograli Filip Marchwiński z Adrielem Ba Louą. Drugi z wymienionych stracił piłkę w prosty sposób, ale szybko odzyskał. Podanie w "szesnastkę" do Marchwińskiego, skąd na 18. metr wybija Emil Bergström... pod nogi Mikaela Ishaka. Ten uderza technicznie i piłka po odbiciu się od poprzeczki wpada do bramki!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM MIKAEL ISHAK!!!

• Nie wyszło lewą, to Górnik zaatakował prawą stroną. Sęk w tym, że Robertowi Dadokowi nie udało się dośrodkować. Grę z "piątki" wznawia Filip Bednarek.

• Lukas Podolski pojawił się z piłką na lewej stronie. Podaje mocno w okolice "szesnastki" do Szymona Włodarczyka, który od razu podaje przed bramkę do Kanjiego Okunukiego. Japończyk nie zdołał "zamknąć" akcji.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i spotkanie (wreszcie) rozpoczęte!

• Poczekamy jeszcze z rozpoczęciem spotkania. Nad murawą unosi się dym z oprawy W Zabrzu

• Kapitanami są Erik Janża i Mikael Ishak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Górnik Zabrze: Robert Dadok, Szymon Włodarczyk (po 3 gole), Erik Janża, Piotr Krawczyk, Aleksander Paluszek, Kanji Okunuki - po 2
    • Lech Poznań: Mikael Ishak, Michał Skóraś (po 3), Afonso Sousa (2)
  • Skład Lecha Poznań

• Natomiast aktualny mistrz Polski, który również ma jedno spotkanie zaległe, jest ósmy z 18 punktami. Taki sam dorobek ma będąca "piętro" wyżej Cracovia, a strata do Stali Mielec i Pogoni wynosi 4 "oczka".

• Po 11 rozegranych spotkaniach (jedno zaległe) gospodarze zajmują 14. miejsce w lidze z dorobkiem 13 punktów. O dwa "oczka" wyprzedzają Piasta Gliwice i otwierającą strefę spadkową Koronę Kielce. Do Śląska piłkarze Bartoscha Gaula tracą 3 punkty, a do Zagłębia, Radomiaka, Warty i Warty - 4.

• Skład Górnika Zabrze

• ... a relację NA ŻYWO przeprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Ostatni akord 13. kolejki Ekstraklasy odbędzie się w Zabrzu. A dokładniej na Arena Zabrze, gdzie za 25 minut Górnik zmierzy się z Lechem Poznań.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lech Poznań ONLINE. Lech Poznań obudził się w porę i nie podzieli losu Legii Warszawa z poprzedniego sezonu. Ekipa trenera van den Broma jest coraz bliżej czołówki i zdecydowanie chce walczyć o mistrzostwo w kampanii 2022/23. Początek spotkania 16 października o godz. 18:30. Gdzie oglądać mecz Górnik - Lech na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze — Lech Poznań ONLINE

Górnik w obecnym sezonie jest bardzo nieprzewidywalny. Z jednej strony ekipa z Zabrza ma bardzo duże procentowe posiadanie piłki oraz jest w czołówce biorąc pod uwagę wskaźniki oczekiwanych goli, a z drugiej drużyna Bartoscha Gaula cały czas próbuje ustabilizować formę.
Dwa ostatnie mecze to przegrana z bardzo słabym Śląskiem oraz średnim Zagłębiem. Największym mankamentem Górnika jest gra defensywna na swoim stadionie. 12 straconych bramek to najgorszy wynik w lidze pod tym względem.

Lech jest coraz bliżej wyjścia z grupy Ligi Konferencji. Holenderskiemu trenerowi udało się pogodzić dobrą grę w europejskich pucharach oraz na krajowym "podwórku". Kolejorz zajmuje obecnie 7. miejsce i jest coraz bliżej czołówki ligi. Wygląda na to, że po bardzo słabym początku sezonu Lech wraca do walki o najwyższe cele.

Murowanym faworytem dzisiejszego meczu są goście, którzy kontynuują fantastyczną serię w Ekstraklasie. Po raz ostatni ekipa Johna van den Broma przegrała mecz... w sierpniu. Mowa o pamiętnej porażce 0:1 ze Śląskiem Wrocław. Holenderski trener udowadnia czemu warto dać zaufanie oraz czas nowym osobom w klubie.

Bartosch Gaul, trener Górnika: - Spodziewam się po Lechu dużej jakości, bo jest to dobrze ułożona drużyna. Mają intensywne tygodnie za sobą, ale też przed sobą. Szerokość kadry ma dużą jakość.

Kryspin Szcześniak, obrońca Górnika: - Tracimy dużo bramek, ale cały czas trenujemy. Ta obrona jest nowa, więc cały czas się zgrywamy. Na treningach wygląda to coraz lepiej i mam nadzieje, że przełoży się to na mecze.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Bartosz Frankowski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2 (02.03.2022, Puchar Polski)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (19.12.2021, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań:
Górnik: Janicki
Lech: Ba Loua, Douglas, Salamon, Sousa

Górnik Zabrze - Lech Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:10 - zapraszamy!

18:30 Górnik Zabrze - Lech Poznań transmisja