Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1. Zdjęcia z meczu, który trwał w nieskończoność

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Zespół Górnika Zabrze tylko zremisował z Lechią Gdańsk 1:1, co stanowi spore rozczarowanie. Mecz przejdzie do historii jako rekordowo długi. Zakończył się dwie i pół godziny po rozpoczęciu.... Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk.

Górnik Zabrze potrzebuje punktów jak tlenu. Sytuacja w tabeli po trzech ligowych (uzupełnionych porażką pucharową) meczach stała się podbramkową - na spotkanie z Lechią Gdańsk zespół Bartoscha Gaula wychodził z zapasem zaledwie trzech punktów nad strefą spadkową.

Jak się okazało był to mecz... niezwykły. Ze względu na śnieżycę został przerwany w 27 minucie na ponad pół godziny, a cztery minuty doliczone do pierwszej połowy trwały blisko dziesięć, bo sędzia Damian Sylwestrzak długo analizował dwie sytuacje na VAR-ze. W pierwszej okazał się dla gdańszczan łaskawy - Łukasz Zwoliński powinien wylecieć z boiska za faul na Norbercie Wojtuszku, ale wrocławski arbiter podtrzymał decyzję o kartce jedynie w kolorze żółtym, co - jak się później okazało - miało wielkie znaczenie dla wyniku spotkania. W drugim przypadku - chociaż sytuacja nie była tak jednoznaczna - uśmiechnął się do Górnika dyktując rzut karny. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry jedenastkę wykorzystał Szymon Włodarczyk i gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem.

Lechia w obecnym sezonie ma wielkie problemy z wychodzeniem z takich opałów obronną ręką. W Zabrzu też w drugiej połowie długo wydawało się, że raczej spotka ją wyższy wymiar kary. Górnik prowadził grę, ale marnował okazje, za to Lechia nieoczekiwanie wyrównała. Strzał z daleka Kevina Friesenbichlera Daniel Bielica - do tej pory spisujący się kapitalnie - odbił przed siebie, a Zwoliński z zimną krwią skorzystał ze spóźnienia Wojtuszka i wpakował ją do siatki.

Spotkanie zakończyło się dwie i pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego...

Górnik stracił więc dwa kolejne cenne punkty, chociaż remis oznaczał minimalne powiększenie przewagi nad otwierającym grupę spadkową Piastem. Gaulowi doszedł jednak kolejny problem - Erik Janża zobaczył ósmą kartkę i nie zagra w najbliższym, również domowym, spotkaniu z Radomiakiem.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)