Górnik Zabrze

3

Lechia Gdańsk

0

• Koniec! Trzeci mecz i trzecia wygrana Górnika, który pozostaje liderem. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację z jutrzejszego spotkania.

• Ściślak uderza z lewej nogi nad poprzeczką!

• 4 minuty doliczone.

• Sopoćko obejrzał żółtą kartkę.

• Kubica z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

• Fantastycznie uderzył z woleja sprzed pola karnego Ściślak, dla którego jest to premierowe trafienie w Ekstraklasie.

• GOOOOOOOL!!! ŚCIŚLAK NA 3:0!!! CO ZA STRZAŁ!!

• Schodzi Haydary. W jego miejsce Egy Maluana Vikri.

• Jimenez wpadł w pole karne z lewej strony, zagrywał do środka, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Świetna sytuacja przed Krawczykiem, ale zmarnowana! Zawodnik uderzył niecelnie.

• Oraz Daniel Ściślak za Nowaka.

• Krzysztof Kubica za Prochazkę.

• Bardzo ładnie złożył się do uderzenia Gajos i pomylił się nieznacznie! Piłka przeszła obok słupka.

• Urywający się Kojowi Haydary, zdaniem sędziego, jeszcze faulował. Ciekawa interpretacja, bo wydawało się, że przewinienie było w drugą stronę.

• Powinno być 2:1! Mihalik wycofał piłkę do Zwolińskiego, płaski mocny strzał broni fantastycznie nogami Chudy!

• Przechwycił piłkę Nowak, minął trzech obrońców Lechii niczym tyczki i uderzył pod poprzeczkę.

• GOOOOOL!! 2:0 DLA GÓRNIKA!! BARTOSZ NOWAK!!

• Również Jaroslav Mihalik w miejsce Saiefa.

• Łukasz Zwoliński za Flavio.

• Żółtą kartkę ogląda Prochazka. Bardzo ostre wejście obiema nogami.

• Piotr Krawczyk zastępuje Sobczyka.

• 10 270 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie w Zabrzu.

• Żółta kartka dla Koja.

• Kuciak broni strzał z ostrego kąta Sobczyka!

• A także Mateusz Sopoćko za Conrado. To zaskakująca roszada.

• Karol Fila wchodzi za Rafała Kobrynia.

• Początek drugiej części.

• Koniec pierwszej połowy.

• Świetna indywidualna akcja Conrado, który urwał się obrońcy i po strzale wywalczył korner.

• W świetnej sytuacji źle dostawił stopę Alex Sobczyk!

• Ładna akcja Jimeneza, który zszedł do środka i uderzył tuż obok okienka.

• Dużo szczęścia Mario Malocy, który zagrał ręką we własnym polu karnym. Ale sędzia po analizie VAR nie podyktował kolejnej jedenastki.

• Bardzo ryzykowne, dalekie wyjście Kuciaka z bramki, który powstrzymał Jimeneza.

• GOOOOOL!!! JIMENEZ NIE MYLI SIĘ Z JEDENASTU METRÓW!!

• Sędzia wskazuje na rzut karny! Ręka Rafała Pietrzaka!

• Groźnie Górnik! W odpowiedzi mocno kropnął Roman Prochazka i broni z kłopotami Kuciak.

• Znowu nieźle Lechia i znowu po podanie Conrado. Flavio zagrywał niemal z linii końcowej i dobrze interweniował Chudy.

• Conrado prostopadle do Flavio i wychodzi z bramki Chudy i ratuje sytuację. Ładna akcja Lechii.

• Wreszcie strzał Jimeneza, ale Hiszpanowi wyraźnie zabrakło dokładności.

• Koj ostro potraktowany przez Omrana Haydary'ego, ale bez kartki.

• Zaskakujący strzał z okolic... 40. metra w wykonaniu Flavio. Nad bramką zabrzan.

• Kompletnie niewidoczny jest póki co Jesus Jimenez.

• Ciężko się przedrzeć w okolice pola karnego piłkarzom obu zespołów. Dużo walki i mało klarownych sytuacji jak na razie.

• Wysoko podniósł piłkę głową Alex Sobczyk i musiał piąstkować Kuciak. Przy okazji trafił jednego z graczy gospodarzy.

• Michał Koj przewrócił w okolicach środka pola Flavio, a mogła być z tego kontra. Umknęła sędziemu ta akcja.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika, ostatecznie Martin Chudy minimalnie uprzedził Flavio Paixao.

• Pierwszy gwizdek sędziego.

• Piłkarze wychodzą z tunelu na murawę, za moment zaczynamy.

• Lechia zaczęła sezon nieco słabiej. Na początek ligi pokonała Wartę w Grodzisku Wielkopolskim, ale wiemy już, że poznaniacy raczej nie będą mocną ekipą w Ekstraklasie. Następna kolejka zweryfikowała już kiepską postawę gdańszczan. Pokonał ich Raków Częstochowa, wykorzystując grę w przewadze

• Klub z Zabrza rozpoczął sezon w imponującym stylu. W Pucharze Polski pokonał Jagiellonię Białystok, po czym dołożył ligowe zwycięstwa nad Podbeskidziem Bielsko-Biała i Stalą Mielec. Marcin Brosz nie może skorzystać z kontuzjowanego Łukasza Wolsztyńskiego, musi też znaleźć zastępstwo dla sprzedanego do Holandii Pawła Bochniewicza.

• Witamy. W drugim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zagra u siebie z Lechią Gdańsk. Zapraszamy na relację na żywo.

DW

górnik lechia online

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Górnik - Lechia ONLINE. Ostatnim niedzielnym meczem 3. kolejki PKO Ekstraklasy będzie pojedynek zabrzan z gdańszczanami. Podopieczni trenera Marcina Brosza mogą wykorzystać potknięcie Śląska Wrocław i wskoczyć na fotel lidera z niewielką przewagą punktową. Lechia jedzie do Zabrza w poszukiwaniu własnego DNA, którego ostatnio znacznie brakuje w jej spotkaniach.

Górnik - Lechia ONLINE

Górnik - Lechia NA ŻYWO.Lechia zaczęła sezon nieco słabiej.
Na początek ligi pokonała Wartę w Grodzisku Wielkopolskim, ale wiemy już, że poznaniacy raczej nie będą mocną ekipą w Ekstraklasie. Następna kolejka zweryfikowała już kiepską postawę gdańszczan. Pokonał ich Raków Częstochowa, wykorzystując grę w przewadze. - Przerwa na reprezentację na pewno była bardzo potrzebna i spędziliśmy ją pożytecznie - mówi Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk. - Wiemy dobrze, że tego okresu przygotowawczego praktycznie nie było. Jestem bardzo zadowolony z tego jak pracowaliśmy. Trenowaliśmy dwa razy dziennie, zagraliśmy grę kontrolną. Wielu zawodników było na kadrze, ale popracowaliśmy mocno z tymi, którzy zostali. - dodał.

Przerwę dobrze wykorzystali chociażby Karol Fila i Tomasz Makowski, którzy zagrali w wygranym 1:0 z Rosją meczu w Łodzi młodzieżowej reprezentacji Polski. A wspomniany sparing Lechia rozegrała w Płocku z Wisłą w piątek, 4 września. Biało-zieloni wygrali go 3:1, a na listę strzelców wpisali się kolejno Omran Haydary, Flávio Paixão i Łukasz Zwoliński. Nie ulega jednak wątpliwości, że zawodnicy są jeszcze na różnych poziomach i na razie nie można jeszcze mówić, że każdy z nich jest optymalnie przygotowany do sezonu.

Górnik - Lechia LIVE. W minionym tygodniu Górnik Zabrze mobilizował kibiców, by na meczu z Lechią wypełnili Arenę Zabrze i pobili rekord Ekstraklasy w czasach pandemii. W sobotę wieczorem licznik zbliżał się do ośmiu tysięcy, więc wyzwanie jest aktualne. Wiadomo już, że wśród widzów pojawi się wspomniany Paweł Bochniewicz, który w sobotę powitał się z SC Heerenveen golem, a w niedzielę pożegna się oficjalnie z fanami w Zabrzu.

Spotkanie Górnika z Lechią poprowadzi Daniel Stefański, który pozostaje wrogiem dla kibiców w Gdańsku. Przede wszystkim pamiętają mu mecz z Legią Warszawa. Podyktował rzut karny dla biało-zielonych, a po analizie VAR cofnął decyzję. Ręką na linii bramkowej zagrał wówczas Artur Jędrzejczyk.

Górnik - Lechia TRANSMISJA TV

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk rozpocznie się w niedzielę 13 września o godz. 17:30. Transmisja w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 (komentarz audiodeskrypcyjny).. Stream ONLINE dostępny jest pod adresami ncplusgo.pl, canalplus.com oraz player.pl. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.