Górnik Zabrze

1

Legia Warszawa

2

• Koniec! Górnik Zabrze przegrywa z Legią Warszawa 1:2! Mistrzowie Polski zmniejszają stratę do 3 punktów! Walka o mistrza trwa w najlepsze!

• Dobry strzał Igora Angulo z rzutu wolnego, ale świetnie broni Radosław Cierzniak!

• Daniel Liszka zmienia Jesusa Jimeneza, a sędzia dolicza 4 minuty.

• Podwójna zmiana w drużynie Górnika. Walerian Gwilia schodzi, a wchodzi Dani Suarez.

• Cudowny strzał Carlitosa! Hiszpan otrzymał świetne podanie, zszedł na prawą nogę i Martin Chudy był bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Carlitos daje prowadzenie Legii!

• Dobre dośrodkowanie Andre Martinsa, ale w walce o górną piłkę zderzyli się Chudy, Wieteska i Żurkowski. Na szczęście nic poważnego się nie stało i gramy dalej.

• Walerian Gwilia ukarany żółtą kartką za naciąganie rzutu karnego. Sędzia jeszcze sprawdzał sytuację na monitorze, ale tylko utwierdził się w swojej decyzji.

• Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Carlitos pewnie zamienia karnego na gola!

• Igor Angulo za to zagranie ręką ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Legii! Igor Angulo zagrał piłkę ręką w polu karnym!

• Szymon Żurkowski uderza niecelnie z 11 metrów!

• Giannis Mystakidis melduje się na murawie, w miejsce Łukasza Wolsztyńskiego.

• Dobre uderzenie Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego! Zabrakło bardzo niewiele!

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Luis Rocha zmieniony przez Mateusza Wieteskę.

• Andre Martins przewrócił się w polu karnym, ale sędzia Mariusz Złotek jasno pokazuje, że nie było faulu.

• Mocne wstrzelenie piłki przez Stolarskiego, ale na drodze piłki stanął Bochniewicz!

• Pewna interwencja Radosława Cierzniaka, który zdejmuje piłkę z głowy Igora Angulo.

• Schodzi również Domagoj Antolić, który zostaje zmieniony przez Sebastiana Szymanskiego.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Kasper Hamalainen zmieniony przez Sandro Kulenovicia.

• Tragiczne rozegranie piłki przez Carlitosa. Dominik Nagy nie miał żadnej szans, aby dopaść do futbolówki.

• Strzał Szymona Żurkowskiego został zablokowany. Gospodarze mają rzut rożny.

• Ależ by blisko drugiego gola dla Górnika! Igor Angulo dograł do Jimeneza, który nie trafił z 3 metrów!

• Paweł Stolarski przerwał akcję rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Czas na drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej części meczu! Górnik wygrywa 1:0, ale Legia również stworzyła sobie świetne sytuacje! To nie jest jeszcze koniec meczu!

• Przemysław Wiśniewski ukarany żółtą kartką.

• Cudowna interwencja Radosława Cierzniaka! Doświadczony golkiper odbija lecącą futbolówkę!

• Williamy Remy uderza niecelnie głową. Od bramki zaczną gospodarze.

• Carlitos podał prostopadle do Nagy'a, który uderzył bardzo niedokładnie.

• Czy kilka minut temu powinien być karny dla Legii?

• Zamieszanie w polu karnym Górnika i Carlitos uderza minimalnie nad bramką!

• Iuri Medeiros z dziecinną łatwością stracił piłkę.

• Walerian Gwilia dograł idealnie w pole karne Legii, a tam Igor Angulo z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Igor Angulo otwiera wynik meczu!

• Igor Angulo wyszedł sam na sam z Cierzniakiem, ale Hiszpan uderza zdecydowanie zbyt lekko.

• Strzał głową WIlliama Remy'ego ląduje prosto w rękawicach bramkarza gospodarzy.

• To powinno być 0:1 dla Legii! Kasper Hamalainen uderzył z 11 metra, tylko że na posterunku był Martin Chudy!

• Walerian Gwilia uderzył z dystansu, ale spokojnie broni Cierzniak!

• Iuri Medeiros cudownie obsłużył Carlitosa, który nie opanował piłki! Mógł uderzyć uderzyć i wtedy byłoby bardzo groźnie!

• Zbyt mocne dośrodkowanie Stolarskiego. Od bramki zacznie Chudy.

• Świetne uderzenie Medeirosa z 25 metra! Gdyby nie znakomita interwencja Chudego to mielibyśmy cudownego gola Portugalczyka!

• Ależ Igor Angulo zmarnował teraz sytuacje! Świetnie opanował piłkę w polu karnym Legii, uderzył z 12 metra, ale nie trafił w światło bramki!

• Carlitos stracił piłkę pod polem karnym rywala. Oba zespoły jak na razie kompletnie bez pomysłu.

• Adrian Gryszkiewicz już w 2 minucie ogląda żółtą kartkę!

• Mariusz Złotek używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• Za faworyta w tym meczu uznawana jest oczywiście Legia Warszawa. Po katastrofalnej porażce z Wisłą i zwolnieniu Ricardo Sa Pinto na spotkanie z Jagiellonią wyszła zupełnie inna drużyna. Podopieczni Aleksandara Vukovicia rozgromili wicemistrza Polski 3:0, ale gdyby nie postawa Mariana Kelemena to zwycięstwo byłoby dużo bardziej okazałe.

• Dla obu drużyn 3 punkty są piekielnie istotne. Legia musi utrzymać kontakt z Lechią Gdańsk, która aktualnie wyprzedza ich o 6 oczek. Natomiast Górnik zwycięstwem nad mistrzem Polski zapewnią sobie 7 punktową przewagę nad strefą spadkową.

• Dzień dobry Państwu! Czas na kolejny mecz 29 kolejki Lotto Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmuje na własnym stadionie Legię Warszawa! Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. W ciekawie zapowiadającym się przedostatnim spotkaniu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. Legioniści muszą gonić liderującą Lechię Gdańsk, która wczoraj wygrała swoje spotkanie z Lechem Poznań. Transmisja Górnik Zabrze - Legia Warszawa w Canal+ i Canal+ Sport od godz. 17:30. Relacja LIVE w GOL24.PL!

Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE

Legia Warszawa w środku tygodnia przy Łazienkowskiej 3 w świetnym stylu ograła Jagiellonię Białystok aż 3:0 nie dając rywalom z Białegostoku praktycznie żadnych szans na odmianę rezultatu. Odmiana stylu gry legionistów miała miejsce praktycznie od razu po zwolnieniu portugalskiego szkoleniowca Ricardo Sa Pinto, którego zdaniem Legia nie grała tak źle, jak wszyscy mówią i pokazywały to również wyniki.
Wreszcie z warszawskim zespole było widać chęć gry w piłkę i gdy dzisiaj zagrają podobnie, Górnik będzie miał bardzo duże problemy, zwłaszcza że zabrzanie poza zwycięstwem z Lechem Poznań nie prezentują się najlepiej w tym roku.

Jeśli chodzi o zabrzan, ich pozycja w LOTTO Ekstraklasie wciąż jest bardzo niepewna. Oczywiście Górnik nie ma już żadnych szans na udział w grupie mistrzowskiej, w której to występował w zeszłym sezonie. Zabrzanie mają tylko cztery punty przewagi nad strefą spadkową, a w rundzie finałowej, gdy będą grały między sobą tylko zespoły z dolnej części tabeli na pozycjach spadkowych sytuacja może zmieniać się diametralnie co kolejkę.

W pierwszym meczu pomiędzy Legią Warszawa, a Górnikiem Zabrze na początku listopada zeszłego roku legioniści rozbili rywali aż 4:0. W tamtym spotkaniu już do przerwy drużyna ze stolicy prowadziła 3:0 po bramkach Carlitosa, Michała Kucharczyka i Dominika Nagyego. W drugiej części meczu drugie trafienie dołożył jeszcze Carlitos i Legia mogła cieszyć się z okazałego zwycięstwa. Wydaje się, że dzisiaj w Zabrzu zespół Legii czeka trudniejszy pojedynek, miejmy jednak nadzieję, że również nie zabraknie bramek.

NIE ZAGRAJĄ

Górnik Zabrze: Zapolnik (kartki), Baidoo, Koj (kontuzje);
Legia Warszawa: Cafu (dyskwalifikacja), Hlousek, Majecki, Niezgoda (kontuzje).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Górnik Zabrze: Chudy - Gryszkiewicz, Wiśniewski, Bochniewicz, Sekulić - Jimenez, Żurkowski, Matras, Gwilia, Mystakidis - Angulo;

Legia Warszawa: Cierzniak - Rocha, Jędrzejczyk, Remy, Vesović - Szymański, Martins, Hamalainen, Antolić, Kucharczyk - Carlitos.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

GÓRNIK ZABRZE
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 0:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 0:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)

LEGIA WARSZAWA
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:4 (LOTTO Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:1 (1/4 Pucharu Polski)
Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (LOTTO Ekstraklasa)

Górnik Zabrze - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze - Legia Warszawa od 17:55 przeprowadzi CANAL+ HD i CANAL+ 4K Ultra HD. Mecz prosto ze stadionu w Zabrzu skomentują Rafał Dębiński i Grzegorz Mielcarski. Wstęp do meczu rozpocznie się już o 17:30. Relacja LIVE w GOL24. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa?