Legia Warszawa

2

2 2 połowa

2 dogrywka 1 połowap.

• KONIEC DRESZCZOWCA W ZABRZU! GÓRNIK POKONUJE LEGIĘ I AWANSUJE DO 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI!!!

• Udało się jednak pierwszoligowcowi przejąć piłkę i Angulo huknął jak z armaty, z ostrego kąta, w słupek!

Kontra Legii, po której Dąbrowski strzela obok bramki Kasprzika.

• Gospodarze nie dość, że sobie poradzili, to jeszcze wyszli z kontrą! Plizga nie zdołał jednak opanować piłki na boisku.

• Dąbrowski skacze do dośrodkowanie i po rykoszecie strzela obok bramki Kasprzika. Rzut rożny.

• Faul Tomasza Jodłowca skutkuje upomnieniem w postaci żółtej kartki. Piłkarzom obu drużyn puściły nerwy i miały miejsce przepychanki, które przerwał szybko arbiter.

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej bramki. Aut na połowie Legii, ale nikt nie ruszył do wyrzutu Matuszka z autu.

• Moulin trafia w mur. Piłka spada pod nogi Kurzawy, który wybija ją na aut

• Jodłowiec faulowany ok. 25 metrów od bramki. Może być groźnie!

• Rzut rożny dla Legii. Seria centr jest wybijana przez obrońców gospodarzy. Piłka spada pod nogi Rzeźniczaka, który włożył za dużo siły w dośrodkowanie. Kasprzik od bramki.

• Rzeźniczak w ostatnich minutach gra jako prawoskrzydłowy. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. W odpowiedzi piłka meczowa Górnika! Grendel został powstrzymany przez ofiarnie interweniującego Cierzniaka!

• Ciezniak mija się z piłką po centrze z lewej strony! Na jego szczęścia żaden z piłkarzy Górnika nie zamykał akcji!

• Moulin fauluje w środku pola. Francuz nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

• Nikolić domaga się od sędziego, by ten nakazał Matuszkowi... leżeć poza boiskiem. Obrońca gospodarzy ucierpiał w starciu i nie podnosił się przez kilkanaście sekund.

• Poprzeczka ratuje Górnika przed utratą bramki po atomowym strzale Prijovicia zza pola karnego!

• Grzegorz Kasprzik upomniany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Plizga został kopnięty w głowę przez Aleksandrowa. Padł na murawę, ale goście kontynuowali grę mimo protestów graczy Górnika.

• Ostatnie "czynne" piętnaście minut meczu!

• Klasyczny gol do szatni! Jak zareaguje grająca w "dziesiątkę" Legia (Dąbrowski statystuje, ma skurcze w dwóch miejscach prawej nogi)

• Koniec pierwszej połowy dogrywki!

• Grendel wrzuca z narożnika na 7. metr do Kopacza, który uderzeniem głową po koźle, między nogami Aleksandrowa, pokonuje drugi raz w tym meczu Cierzniaka!

• GOL GÓRNIKA DO SZATNI! BARTOSZ KOPACZ!!!

• Dąbrowski powoli zmierza w stronę linii środkowej. Wraca do gry! A Górnik wywalczył korner. Prijović wybija piłkę poza "szesnastkę".

• Ostatnia zmiana w Górniku. Armin Cerimagić poza boiskiem. Na nim jest już Szymon Skrzypczak.

A Legia w "dziesiątkę".

• Z Rzeźniczakiem chyba wszystko w porządku. Gorzej w przypadku Dąbrowskiego, który trzymając się za mięsień przywodziciela schodzi poza linię boczną

• Wydaje się, że to poważniejszy uraz Rzeźniczaka. Przy nim już są medycy, a Dąbrowskiego łapią skurcze!

• Przebojowa akcja Cerimagicia zostaje przerwana przez Rzeźniczaka. Dodatkowo kapitan Legii został przypadkowo zahaczony przez rywala.

• Obrona Górnika radzi sobie z centrą Francuza. Jeszcze Dąbrowski fauluje w ofensywie.

• Szybkie wznowienie gry i Aleksandrow został powalony na prawej stronie.

• Strzał Grendela z dystansu zablokowany. Sędzia dopatrzył się faulu na Moulinie.

• Legia w "dziesiątkę" - Kucharczyk poza boiskiem.

• Kucharczyk padł na murawę jak rażony piorunem po tym, jak dostał piłką z bliskiej odległości w głowę. Przerwa w grze, medycy są na murawie. A przed momentem Besnik Hasi przeprowadził ostatnią zmianę...

• Przybylski poślizgnął się w środku pola i Legia wyszła z groźną kontrą! Najpierw atomowe uderzenie Kucharczyka trafia w lewy słupek, a dobitka Prijovicia mija bramkę!

• Dogrywka rozpoczęta!

• Zmiana w Legii od początku I polowy dogrywki, choć powinna mieć miejsce zdecydowanie wcześniej - Thibault Moulin za bezbarwnego Vadisa Odjidję-Ofoe.

• Minimalizm na ogół nie popłaca. A trener Czesław Michniewicz powtarzał, że dwubramkowe prowadzenie to niebezpieczny wynik. Przekonują się o tym legioniści, którzy choć do przerwy prowadzili, to w siedem minut po zmianie stron stracili dwie bramki. Czekają nas (co najmniej) trzydzieści minut dodatkowych emocji.

• Nikolić zagrywa nie w tempo do rozpędzonego Aleksandrowa. Atak Górnika daje rzut rożny, który nie zostanie wykonany. Koniec drugiej połowy, ale nie meczu - czeka nas dogrywka!

• Kucharczyk miał piłkę meczową 18 metrów od bramki rywala! Uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Przerwa w grze - dwie race znalazły się w polu karnym Kasprzika.

• Atak Legii nie przynosi okazji bramkowej. A kibice Górnika odpalili race.

• Anemiczny strzał Prijovicia głową z pola karnego nie był w stanie zaskoczyć Kasprzika. Coraz bliżej dogrywki.

• "Żółtko" dla Michaiła Aleksandrowa za niebezpieczne zagranie - za wysoko uniesiona noga.

• Próba dwójkowej akcji Cerimagicia z Angulo została zniweczona niecelnym podaniem pierwszego z wymienionych. Cierzniak z "piątki".

• Pika przypadkowo odbija się od nogi Kurzawy i wychodzi na rzut rożny. Prijović strzela głową obok bramki Kasprzika.

• Vadis Odjidja-Ofoe otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny. Jego debiut przebiega do tej pory bardzo mizernie.

• Piłka wybita niemal z linii bramowej gospodarzy! Chwila grozy Górnika zakończyła się happy endem.

• Prijović w roli lewoskrzydłowego nie zdołał utrzymać piłki na boisko. Po chwili Danch wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym wybiciem na rzut rożny.

• Igor Angulo zastępuje kontuzjowanego Konrada Nowaka.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Nowak. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Igor Angulo ruszył do rozgrzewki. Niebawem powinien zadebiutować w barwach czternastokrotnego mistrza Polski.

• Nikolić pada na murawę tuż przed linii 16. metra po starciu z Kopaczem. Sędzia nie dał się nabrać na sztuczkę Węgra.

• Gwizdy kibiców gospodarzy. Ich zdaniem dwóch zawodników Górnika było faulowanych, a sędzia nakazywał grać dalej. Prostopadłe podanie do Plizgi zostało przechwycone przez obronę Legii.

• Cerimagić centruje w pole karne do nikogo. Cierzniak chwyta piłkę.

• Gergel pada w polu karnym Legii po starciu z Rzeźniczakiem. Nie ma mowy o rzucie karnym dla Górnika. Grę z "piątki" wznawia Cierzniak.

• Nowak szarpnął prawą stroną i zagrywa tuż nad murawą do Plizgi! Ten strzela tuż obok lewego słupka, na jego nieszczęście nie od tej strony, co trzeba!

• Aleksandar Prijović zastępuje Kaspra Hamalainena.

• Kiks Kasprzika poza polem karnym mógł drogo kosztować gospodarzy. Zdołał jednak naprawić swój błąd, łapiąc piłkę po centrze Kucharczyka.

Górnik przeprowadza akcję za akcję - rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Puszczają nerwy Brzyskiemu po zbyt mocnym, jego zdaniem, ataku Grendela. Sytuację przed sędzią głównym uspokoił Matuszek.

• Legioniści mają problem by wyjść z piłką poza linię środkową! Strzał Przybylskiego z dystansu został zablokowany.

• Pojedynek Cerimagicia z Lewczukiem na lewej stronie. Co prawda rajd piłkarza Górnika został powstrzymany, ale będzie rzut rożny dla gospodarzy. Bez zagrożenia po strzale Grendela zza pola karnego.

• W szatni gospodarzy musiały paść mocne słowa! Odjidja-Ofoe wybija za lekko przed własne pole karne wprost do Kurzawy, który atomowym uderzeniem z woleja doprowadza do remisu! Piłka przez kilka metrów leciała prosto, po czym "odwinęła" się w lewo i wpadła tuż przy słupku!

• CO ZA GOL RAFAŁA KURZAWY!!!

• Besnik Hasi szybko reaguje na boiskowe wydarzenia. Wpuszcza Michała Kucharczyka za Steevena Langila.

• Ależ gorąco w polu karnym Legii! Strzał Kopacza z kilku metrów broni Cierzniak, a strzał Cerimagicia zza pola karnego oo centymetry mija bramkę gości!

• Gospodarze idą za ciosem! Przebojowy rajd Matuszka prawą flanką zakończył ostrym dośrodkowaniem. Cierzniak chwyta.

• Po dobrym dośrodkowaniu na bliższy słupek Kopacz wygrywa pojedynek główkowy z lekko spóźnionym Dąbrowskim i strzałem głową strzela gola dla Górnika!

• GÓRNIK ŁAPIE KONTAKT! BARTOSZ KOPACZ!!!

• Plizga lepiej czuje się na skrzydle niż na "dziewiątce". Jego centrę z prawej strony przerywa Rzeźniczak - rzut rożny.

• Kasprzik spokojnie łapie piłkę po strzale Dąbrowskiego głową.

• Zmiana w Górniku. Erik Grendel zastępuje "żółtego" Macieja Ambrosiewicza.

Marcin Brosz nie chciał chyba powtórzyć wczorajszego "wyczynu" Cracovii i nie zdecydował się na zmianę od początku drugiej płowy.

• Aleksandrow pokazał, że potrafi uderzać obiema nogami. Najpierw jego dośrodkowanie prawą nogą zostało zablokowane, a po strzela lewą piłka przeszła obok bramki Kasprzika.

• Cierzniak łapie podbitą piłkę przez jednego z zawodników Legii.

• Matuszek zapędził się prawą flanką. Zyskał aut na wysokości pola karnego Legii.

• Legia zaczyna ze środka!

• Wracamy do Zabrza na drugą połowę (a może na dłużej?) meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Górnik przegrywa do przerwy z Legią po golach Kaspra Hamalainena i Nemanji Nikolicia w dwie minuty. Czy gospodarzy stać na odwrócenie losów spotkania? Zadanie byłoby łatwiejsze, gdyby Roman Gergel wykorzystał rzut karny...

• Mimo że mistrzowie Polski nie grają wybitnie, to bardzo nisko zawieszona poprzeczka przez gospodarzy nie sprawiła kłopotów. Górnik miał okazję do strzelenia bramki kontaktowej, ale rzutu karnego nie wykorzystał bardzo słabo "grający" Roman Gergel.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Sebastian Krasny kończy pierwszą połowę. Legia po dwóch ciosach Hamalainena oraz Nikolicia w dwie minuty prowadzi w Zabrzu z Górnikiem w walce o 1/8 finału Pucharu Polski.

• Kasprzik pewnie chwyta piłkę po centrze z prawego narożnika. Szybkie wznowienie gry przez niego dalekim wyrzutem zostało przerwane na wysokości linii środkowej.

• Legia mądrze oddala grę od własnej połowy. Po akcji Langila prawą stroną goście mają kolejny rzut rożny.

• Cierzniak broni! Wyczuł intencje Gergela i rzucił się w stronę swojego lewego słupka

• Co się dzieje w Zabrzu! Plizga biegł do dobitki i został sfaulowany przez Dąbrowskiego! Rzut karny dla Górnika!

• Pierwsza bramka wstrząsnęła Górnikiem i po niespełna dwóch minutach traci drugiego gola. Po szybkiej wymianie Nikolić wbiega z piłką w pole karne, mija dwóch rywali jak tyczki, po czym strzela obok bezradnego bramkarza!

• GOL! NEMANJA NIKOLIĆ!!!

• Ostre dośrodkowanie Brzyskiego przechodzi przez całe pole karne Górnika i piłkę przyjmuje Aleksandrow. Ten popatrzył, po czym miękko wrzucił na 7. metr do Hamalainena, który uderzeniem głową po dalszym słupku daje Legii prowadzenie!

• GOL DLA LEGII! KASPER HAMALAINEN!!!

• Brzyski podłączył się do akcji ofensywnej i dostaje piłkę w pobliżu lewego narożnika pola karnego. Ten zagrał do Langila, ale jego strzał został zablokowany.

• Matuszek wyskakuje najwyżej do dośrodkowania i strzela nad poprzeczką

• Kurzawa miał sporo miejsca ok. 23 metrów od bramki Legii i uderzył w stronę bliższego, prawego słupka! Cierzniak paruje strzał na rzut rożny!

• Atak Legii. Langil popędził na obieg w "szesnastkę" i dostaje ciut za mocne podanie. Piłkę chwyta Kasprzik.

• Przebojowa akcja Cerimagicia lewą stroną. Ten poradził sobie z dwoma rywalami, kończąc swój rajd na Lewczuku.

• Plizga zabiera piłkę na lewej stronie Lewczukowi. Zdaniem sędziego uczynił to jednak z przekroczeniem przepisów. Po chwili Jodłowiec przerywa akcję Górnika ok. 30 metrów od własnej bramki.

• Aleksandrow jest dość aktywny na prawym skrzydle, ale nie zawsze idzie to w parze z dobrym podaniem. Zagrał nie w tempo do wychodzącego Nikolicia.

• Ambrosiewicz bezpardonowo blokuje Hamalainena w środku pola. Pomocnik gospodarzy powinien uważać, bowiem ma już na koncie żółtą kartkę.

• Kasprzik chwyta piłkę po strzale Langila z dalszej odległości.

• Legioniści mają problem z wyjściem sprzed własnego pola karnego w stronę linii środkowej. Wysoko atakują zabrzanie. Ostatecznie Dąbrowski radzi sobie Plizgę, pozwalając piłce opuścić linię końcową. Cierzniak z "piątki".

• Groźna kontra Legii. Hamalainen wychodził z Nikoliciem i gdy dołączył do nich Aleksandrow, to strzela natychmiast na bramkę Górnika. "Tylko" rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Po interwencji Matuszka w defensywie Legia ma pierwszy rzut rożny. Po centrze z narożnika pewnie główkuje poza pole karne. Poprawkę chwyta Kasprzik.

• Gergel pospieszył się z prostopadłym podaniem do Plizgi. Na linii podania stanął Jodłowiec.

• Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za ostre wejścia barkiem w Aleksandrowa.

• Nikolić traci piłkę przed linią 16. metra od bramki Kasprzika. Odebrał ją Langil, ale jego zagranie/strzał pozostawiło wiele do życzenia.

W odpowiedzi Lewczuk zaasekurował środkowych obrońców, przerywając akcję Cerimagicia.

• Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Górnik nie kwapi się do zaatakowania pressingiem.

• Po wrzutce Bułgara na bliższy słupek Nikolić strzela głową obok bramki Kasprzika.

• W odpowiedzi atak Legii prawym skrzydłem. Aleksandrow zyskał aut na wysokości pola karnego gospodarzy, ale bez zagrożenia.

• Plizga w roli lewoskrzydłowego centruje w "szesnastkę" Legii. Piłki nie przejm uje żaden z piłkarzy.

• Kłęby czarnego dymu na trybunie za bramką Legii. Sędzia nie decyduje się na przerwanie meczu.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Anemicznie główkował Cerimagić po centrze z rzutu wolnego i Cierzniak łapie piłkę.

• Pierwsza połowa meczu o 1/8 finału Pucharu Polski rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodza na murawę! Górnik zagra na biało z granatowymi i czerwonymi wstawkami, Legia na zielono!

• Piłkarze prowadzeni przez Marcina Brosza nie mogą się odnaleźć w pierwszoligowej rzeczywistości. Po dwóch kolejkach mają na koncie jeden punkt po ostatnim remisie (1:1) ze Stalą Mielec. Wcześniej niespodziewanie przegrali z Miedzią Legnica (0:1). Obecnie Górnik jest na 13. miejscu w tabeli.

Legia zaś uzbierała zaś 6 "oczek" w czterech meczach (w weekend bezbramkowo zremisowała z Piastem Gliwice) i jest ósma. Trzy remisy chwały nie przynoszą, ale to dopiero początek sezonu, a priorytetem jest awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, która nie była jeszcze tak blisko przed polskim zespołem w ostatnich 20 latach.

• Na ławce rezerwowych gospodarzy jest świeżo pozyskany Igor Angulo. Niewykluczone, że dzisiaj pojawi się w drugiej połowie.

Z kolei w wyjściowym składzie Legii jest dwóch nowych zawodników - Maciej Dąbrowski oraz Vadis Odjidja-Ofoe. Albański trener mistrza Polski, Besnik Hasi, mówił, że prawdopodobnie wybiegną w Zabrzu.

Być może zagrają, najpierw musimy zobaczyć, kto jest w jakiej formie fizycznej. Nie wykluczam też, że dokonamy zmiany w bramce i Arka Malarza zastąpi Radek Cierzniak. Zobaczymy

– więcej TUTAJ

• Rezerwowi Górnika: Mateusz Kuchta, Adam Wolniewicz, Oleksandr Szeweluchin, Erik Grendel, Igor Angulo, Dariusz Pawłowski, Szymon Skrzypczak.

• Rezerwowi Legii:Arkadiusz Malarz, Łukasz Broź, Michał Kopczyńsk, Thibault Moulin, Michał Kopczyński, Jarosław Niezgoda, Aleksandar Prijović.

• Do pierwszego gwizdka Sebastiana Krasnego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Bartosz Głąb:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu.

• Maratonu z Pucharem Polski ciąg dalszy - za pół godziny w Zabrzu niedawny "ekstraklasowicz" zmierzy się z jej mistrzem, Legią Warszawa!