1

Legia Warszawa

1

• Koniec spotkania! Górnik ostatecznie zremisował z Legią 1:1!!

• GOOOOOLLL!!! Sikorski doprowadza do wyrównania!!! Fatalny błąd Skaby, który w niewytłumaczalny sposób odbił przed siebie strzał Jeża!!

• Trzy minuty doliczone.

• Kartką ukarany Banaś.

• Ostatnia zmiana w Legii: Rybus za Radovicia.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Bembena z prawej strony.

• Szarpana gra z obu stron. Górnik jeszcze próbuje, ale nie może dojść do sytuacji strzeleckiej.

• Żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul od tyłu na Sikorskim.

• Vrdoljak górą w pojedynku o piłkę z Sikorskim. Spokojnie prowadzi grę Legia.

• Radović wystawił piłkę do pustej bramki Kucharczykowi, który... przeniósł futbolówkę 2 metry nad bramką!

• Desperacka próba przelobowania Skaby w wykonaniu Banasia. Bez problemu wyłapał piłkę bramkarz legionistów.

• Aleksandra Kwieka zastępuje Gabriel Nowak.

• Kucharczyk za Hubnika.

• Górnik nieco odważniej stara się zaatakować gości. Teraz faulowany w środku pola był Przybylski.

• Dla odmiany groźnie było pod bramką Skaby. Po rzucie rożnej do strzału doszedł Banaś, jednak jego uderzenie ugrzęzło w gąszczu nóg defensorów Legii.

• Legia cały czas rozgrywa piłkę na połowie Górnika. Podopieczni Adama Nawałki są całkowicie bezradni.

• Na boisko wchodzi Alejandro Cabral. Schodzi zmęczony Żyro.

• Potężne uderzenie z dystansu Radovicia. Nad poprzeczką.

• Bemben ostro potraktował Radovicia.

• Pachniało tą bramką od długiego czasu...

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! JAKUB WAWRZYNIAK WSPANIAŁYM UDERZENIEM GŁOWĄ POKONAŁ STACHOWIAKA! DOBRE PODANIE Z RZUTU ROŻNEGO MIROSLAVA RADOVIĆA!!!

• Wodecki zastępuje Pietrzaka.

• Fantastyczna obrona Stachowiaka, który jakimś cudem wyciągnął główkę Vrdoljaka!

• Płaskie uderzenie z dystansu Gola otarło się jeszcze o stopę Hubnika i opuściło plac gry.

• Jeż zastępuje Gierczaka.

• Bardzo dobrze zaczęła drugą połowę Legia. Gospodarze mają wyraźne problemy by wyjść z własnej połowy.

• Dośrodkowanie Rzeźniczaka trafiło wprost na głowę Hubnika, którego uderzenie zatrzymało się na słupku! Po zamieszaniu w polu karnym piłka z powrotem trafiła do Rzeźniczaka, który kropnął potężnie pod poprzeczkę, lecz Stachowiak wybił piłkę na róg.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że zobaczymy bramki.

• Pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando Legii Warszawa. Trener Górnika, Adam Nawałka wieloma roszadami w składzie bardziej zaskoczył swoich zawodników, niż dzisiejszych rywali.

• Strzał Sikorskiego był ostatnią akcją w pierwszych 45 minutach, tuż po tym Hubert Siejewicz zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

• Daniel Sikorski bardzo niecelnie uderzał z dystansu, z 30 metrów. Piłka powędrowała wysoko nad bramką. A mogli rozegrać tą akcję lepiej, w obronie Legii było tylko dwóch zawodników.

• Kolejna okazja dla Legionistów, po faulu na Michale Hubniku.

• Po rzucie rożnym do strzału doszedł Ivica Vrdoljak, próbował przewrotką, ale przeszkadzał mu Wawrzyniak. Taki strzał nie mógł sprawić większych problemów bramkarzowi gospodarzy.

• Z rzutu wolnego z 25 metrów Ariel Borysiuk oddał przepiękny strzał tuż pod porzeczką bramki Adama Stachowiaka. Ten jednak zażegnał niebezpieczeństwo wspaniałą interwencją.

• Portugalczyk Manu oddał najgroźniejszy strzał dla Legii Warszawa, z 30 metrów. Adam Stachowiak miał ogromne problemy, dlatego też interweniował na raty.

• Radović i Rzeźniczak rozgrywali akcję na prawej flance, jednak fatalne podanie Radovića zakończyło akcję.

• Zdecydowanie częściej przy piłce Legia po pierwszych dwóch kwadransach.

• Świetnie dośrodkowywał Mariusz Magiera z lewego skrzydła, jednak żaden z napastników nie doszedł do strzału.

• Piłkarze Górnika krótko rozegrali piłkę po rzucie wolnym, ale po kilku podaniach ponownie strata. Kolejną akcję przeprowadza Legia.

• Z ostrego kąta uderzał Manu z 6 metrów, jednak za bardzo się odchylił i piłka poleciała nad porzeczką.

• Daniel Sikorski faulował Marcina Komorowskiego podczas walki o górną piłkę.

• Akcja Radovića i Rzeźniczaka skutecznie zablokowana przez obrońców Górnika.

• Ostre starcie Hubnika z Danchem. Piłkarz Górnika faulowany. Gospodarze rozpoczynają rzutem wolnym i rozgrywają piłkę na połowie Legii.

• Inicjatywa znów po stronie Legii, która często przejmuje piłkę stosując pressing na połowie przeciwnika.

• Indywidualna akcja Żyro. Żaden z obrońców Górnika nie dopadł do niego, a piłkarz Legii był już niemal na lini pola karnego. Strzelił bardzo mocno, ale piłka przeszła pół metra nad poprzeczką.

• Tymczasem doskonała sytuacja dla Legii! Błąd obrońcy Górnika, który podał piłkę wprost pod nogi Michała Żyro. Ten dobrze wystawił piłkę na strzał Hubnikowi, ale Czech nie trafił w światło bramki.

• No proszę. Górnik oddał od pierwszej minuty inicjatywę gościom, ale jak już zaatakował to bardzo groźnie. I teraz obraz gry się odwraca.

• Poprzeczka i.... druga poprzeczka! Mariusz Magiera strzelał z 30 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego. Zasnął w bramce Skaba i piłką odbiła się poprzeczki. Akcja trwała dalej, Kwiek z prawej strony dośrodkował i piłka znów musnęła poprzeczkę. Legia ma farta.

• Na trybunie Górnika poruszenie. Kibice schodzą z sektora. Będzie pewnie protest wymierzony w stronę rządu.

• Kontratak Górnika. Powalczył o piłkę ze stoperami Legii Sikorski. Wywalczył rzut z autu.

• Fantastycznie przyjął piłkę w środku pola Gierczak i pomknął na bramkę Skaby. Ale błąd Vrdoljaka naprawił Borysiuk. Przy piłce Legia.

• Po dośrodkowaniu Kwieka, piłkę wybili obrońcy, ale na 20. metrze doszedł do niej Rafał Pietrzak. Uderzył odważnie z woleja, ale bardzo, bardzo nieskutecznie.

• Piotr Gierczak faulowany przez Rzeźniczaka. Pierwsza akcja Górnika powstrzymana w niesportowy sposób.

• Świetnie interweniował w tej sytuacji Adam Banaś, który notuje dziś 50. występ w Ekstraklasie.

• Żyro jednak gra na lewym skrzydle. Po jego akcji mogło być groźnie, ale do piłki w polu karnym nie doszedł Radović.

• Kibice Górnika prezentują sektorówkę "ULTRAS" i flagi na kiju. Ładna oprawa.

• Legioniści od pierwszej sekundy ruszyli z ostrym pressingiem. Wywalczyli piłkę i są na połowie rywala.

• Rozpoczęli Górnicy.

• Maciej Skorża znów zamieszał w składzie. W składzie jest Żyro i Hubnik - Legia zagra dwoma napastnikami? To nie zdarzało się często.

• Mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem, najpewniej z powodu transmisji telewizyjnej.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.

• Górnik Zabrze jest niepokonany na własnym boisku od ośmiu spotkań. W tym okresie nie strzelili bramki tylko w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk.

• Legia Warszawa w tym roku jeszcze nie zwyciężyła w Ekstraklasie w tym roku, ostatni raz ten wyczyn udał się drużynie Macieja Skorży 26 listopada ubiegłego roku z Polonią Bytom 1:0. Czy Górny Śląsk okaże się po raz kolejny szczęśliwy dla Legionistów? Przekonamy się za trzy godziny.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Hubert Siejewicz z Białegostoku, na liniach pomagać mu będą Konrad Sapela oraz Radosław Siejka, natomiast sędzią technicznym będzie Tomasz Radkiewicz.

• Rozgrzewka przeprowadzana jest przy akompaniamencie orkiestry dętej, pod przewodnictwem Henryka Mandrysza.

• W wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca dla: Sebastiana Nowaka, Mariusza Jopa, Marcina Wodeckiego, Mateusza Zachary, Gabriela Nowaka, Roberta Jeża, Michala Gasparika po stronie gospodarzy, oraz Marijana Antolovića, Artura Jędrzejczyka, Tomasza Kiełbowicza, Michała Kucharczyka, Alejandro Cabrala, Macieja Rybusa i Felixa Ogbuke po stronie gości.

• Dzisiejsze spotkanie 20 lat temu elektryzowałoby całą Polskę, dziś jest to spotkanie beniaminka Ekstraklasy z drużyną, która została pokonana aż 11 razy. Nie przeszkadza to jednak obu drużynom w tym, aby walczyć o miejsce na podium. Wszystko dzięki spłaszczonej tabeli.

• Pierwsi na rozgrzewkę wyszli bramkarze gospodarzy.

• Już za 50 minut na boisku przy ulicy Roosevelta wybiegną jedenastki Górnika Zabrze i Legii Warszawa. Relację przeprowadzał będzie Paruyr Tovmasyan. Serdecznie zapraszam!!!